Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki akinek a babája...

Van valaki akinek a babája hozzászokott a hőmérőzéshez és csak segítséggel tudott kakilni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
2012. szept. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köstlzi kedves vàlaszolò!de én azt kérdeztem volt e olyan akinek ràszokott a gyereke!!nem azt hogy mit csinàljak hogy ne szokjon rà!
2012. szept. 26. 05:26
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nem kell rá szoktatni. Bocs, nem kellett volna!!!
2012. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
na neee ez komoly?hát erre így utólag rájöttem!de akkor a védőnő és az orvos(nem is egy)azt mondta nincs hozzászokás!egyébként ez nem válasz hanem okoskodás és rosszindulat.a következő gyerekemnél(ha lesz)már tudni fogom
2012. szept. 26. 14:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Glicerines kúpot próbáltad már? Az is "stimulál" ugyan, de mégis neki kell nyomni, és nem azonnal hat, tehát talán nem kapcsolja össze egy idő után, hogy a fenekét birizgálod-akkor és úgy kell kakilni dolgot.
2012. okt. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok a dokidhoz, védőnődhöz...

Az én babám nehezen kakilt (hőmérőzni nem mertem, nehogy hozzászokjon, és a glicerines kúphoz is hozzászokhat)

A végbélnyílást szoktam pelenkázáskor egy kicsit a popsitörlővel masszírozni (nem tudom, hogy ez segít-e), ill. a védőnőm mondta, hogy a köldök alatt masszírozzam a hasát az óramutató járásával megegyező irányba, mert a vastagbél olyan formában van a hasban és így elősegíthető a széklet megmozdulása.

2012. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj ezen. Bár nem írtad, hogy mennyi idős, de gondolom még jóval 1 éves alatt van.

Ha úgy gondolod, hogy nem fog menni a leszoktatás a hőmérőzésről, akkor csináld így tovább. Én egyetlen egy 12 hós, vagy annál nagyobb babával sem találkoztam a játszótéren, akinek az anyukája hőmérőzve kakiltatna. Egy idő után rájön, hogy megy egyedül is. Ha nem okoz ez neked problémát, akkor folytasd így. Lesz mikor észreveszed, hogy vmitől kakiszag van. És az tuti, hogy az ő pelusából fog jönni.

Nekem a barátnőm kakiltatta így mindig a picijét, de amint eljátszott egyedül (pakolgatott, mászkált, stb.) elfelejtette, hogy ő egyedül nem tud kakilni, és csoda történt. Bekakilt egyedül.

Ja, és azt hozzáteszem, hogy lehet hogy sokszor az anyukák miatt történik a rászokás, és egy-két nap hőmérőzés mentesség után, nyakik "micsodás" lesz a baba. Ezt is kipróbálhatod.

Na meg ha "bedugul", akkor ne glicerines kúppal próbáld, hanem írass fel laxans kúpot. Az nem a belek mozgását stimulálja (mint a glicerines kúp, ezzel akár fájdalmat generál a pociban), hanem a bedugult "dolgot" szétpezsegi, és könnyen kijön.

2012. okt. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gajdzsin válasza:
Szia, sikerült leszoktatni? Ugyan ebben a cipőben járok /5 honapos kisgiú anyukája)
2013. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia hozzá sem szokott.:)amint elkezdtem hozzátáplálni megoldodott.
2013. ápr. 19. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!