Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan oldottátok meg,...

Ti hogyan oldottátok meg, hogy ne rámoljon ki a szekrényből a baba?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak biztonsági ajtózárak, de most számoltam össze, ha minden szekrényre és fiókra veszek akkor több mint 10000 Ft-ba kerülne. Tudtok valami olcsóbb megoldást. Vagy hagyjam hagy rámolja az edényeket?
2012. szept. 26. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
En sok szekrenyt lezärtam a fiokokat mindet nehogy becsipje az ujjät!De hagytam szekrenyeket hogy ha megtalälja akkor had pakoljon!Mär megtalälta es imädja neha mär vissza is pakol! :-)
2012. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
vastag tepozar es ketoldalu ragaszto, ha megoldhato igy, nem mindengyik ajtonal de a tobbsegenel igen
2012. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Mi olyan dolgokat tettünk a szekrények aljába, amelyek veszélytelenek, pl. a gyerekek saját játékait, ill. ágyneműket, törölközőket, a konyhába az alsó fiókokba ilyenek kerültek, mint pl. műanyag tároló edények, konyharuhák, szita, műanyag tölcsér, stb.


A kezükbe nem való dolgok mind a szekrények belsejébe vagy más elérhetetlen helyekre kerültek, a tisztítószerek és hasonlók a spájz legfelső polcára kerültek (a spájzba eleve be sem szabad menniük).

2012. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon hosszúnak tűnő időszak, de azért mégsem annyira vészes. Következetesen kell nevelni, a törékeny vagy kiömlő-kiszóródó dolgokat nem pakolhatja ki, de a műanyag tálakkal játszhat, hogy ne legyen minden tiltva. Egy idő után meg fogja tanulni, mit lehet és mit nem, de ha minden tiltva van, akkor majd a dackorszakban csak azért is ki fog rámolni mindent.

Nekem sem volt egyszerű megszokni, hogy az összes tálat vissza kellett pakolni utána, utána viszont megtanulta, hogy ő is vissza tudja pakolni, végül pedig azt, hogy csak azt vegye ki, amelyikre tényleg szüksége van.

2012. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem szekrényátrendezés lesz nekünk is. A veszélyes vegyszereket már elpakoltam, de pont azon gondolkodtam én is, hogy ha most minden elzárok előle akkor később fogja érdekelni, és ha nagyobb lesz akkor azért is kipakol mert tiltva van.
2012. szept. 26. 12:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi is átrendeztük a szekrényt. Szerintem jó dolog, hogy megtanulja kinyitni, hogy megoldja a "problémát". Olyan ruhákat raktam elérhető helyre, amit nem kell vasalni :-) Pár napja elkezdett visszafelé is pakolni, nagyon élvezi.


A konyhában nem sikerült tökéletesen átpakolni, így van egy zárt szekrény a többiben pedig pakol.

2012. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A konyhában a kétfelé nyíló ajtókra karabinereket tettünk, ez filléres megoldás. Az átpakolás nálam helyhiány miatt nem megoldható, a fém edényeket nem szerettem volna, ha a járólapra borítja rendszeresen, másrészt a kukaborogatás utáni takarítás sem a kedvenc elfoglaltságom. A sütő alsó szekrénykéjét folyamatosan lehajtotta, ráállt, és csimpaszkodott a sütő ajtajába. Ott vastag ragasztóval rögzítettük az ajtót a sütő oldalához. A komódjából is rendszeresen kirámolt mindent, fa fogantyú, ott a kétfelé nyíló ajtókat pelenkával kötöttem össze. Azóta nem érdekes. Én is hagytam neki azért elég sok fiókot, ajtót, amit pakolhat, így mindenki boldog.

Szóval nálunk a több karabiner összekapcsolása és pelenka vált be.

2012. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Átrendeztem a szekrényeket, fiókokat. Pl. fehérneműk mentek egy külön dobozba, és a helyére raktam a játékait.


Vagy: a konyhában alulra raktam a műanyag dobozokat...stb.


Nemrég a könyvespolcot pakoltuk át... Állandóan van valami :)

2012. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem rámolhat, bepipul. Ha rámolhat, egy csomó ideig jól elvan. A veszélyes tárgyakat feljebb tettük, a veszélytelenek lent maradtak. Azokat szétszórhatja.
2012. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kettes vagyok: kar a lepontozasert de mindegy, en csak egy otletet adtam, amivel sokkal olcsobban meg lehet oldani a szekreny zarasat. Persze az also fiokok, meg polcok neki vannak elkeszitve, de a masodik harmadik fioknak egysenlore csak a kilincseit eri el, viszont abba kapaszkodva konnyen elesik, igy azokat zarni kell nalunk
2012. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!