Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrülök már másfél éves...

Megőrülök már másfél éves fiammal séta közben, mit csináljak? Ne menjünk sétálni?

Figyelt kérdés
Üvölt a babakocsiban, hogy gyalog akar jönni vagy motoron, de az utcán képtelen viselkedni. Elszalad másfelé, ha úgy csinálok, mintha elmennék másik irányba, akkor is, kiszaladna az úttestre. Ha babakocsizunk, üvölt.
2012. szept. 27. 10:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Megoldás nálunk:

Ő tolta a babakocsit, a boltban ő vette le az árut és ő pakolta be a kosárba.

Mindig vettem neki valamit amivel lefoglalta magát, vettem neki müzlit, annak a kicsomagolásával eltöltött 20 percet is.

Még csak most kezdődik a dackorszak, csak türelem, ha látja hogy ideges vagy akkor annál jobban dacoskodik.

2012. szept. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Hú, még egy valami eszembe jutott! Egy barátnőm vett kisautót, és azon húzza a kisfiát. Mikor elunja az ücsörgést a pici átadja neki a madzagot, és akkor az az élmény, hogy húzhatja maga a kisautót. Vagy vannak ezek a csattogós "szörnyecskék" (bocsi a kifejezésért, de nekem a hajat lecsattogták a fejemről), amiket tolni lehet. (lepke, béka, kakas, én ezeket láttam) Amíg azt tologatja nem tud olyan gyorsan irányt váltani, és talán jobban leköti a séta. Hátha, valamelyik hasznosítható lesz! :)

Nehéz időszak, de túl lesztek rajta! Én már mosolyogva gondolok vissza erre, pedig a "nagy" fiam még csak 3 éves, a kicsi pedig 13 hónapos, szóval nemsokára újra benne leszek én is! :)

2012. szept. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

2. vagyok.

te mekkora egy paraszt vagy kérdező :D

képzeld, tudok gondolkodni :D


te kérdezted:

"Ne menjünk sétálni?"


képzeld, az én gyerekem is volt 1,5 éves és sikerült megnevelnem, mindig fogtam a kezét, igen, akkor is ha hisztizett, bár enyém nem vágta földhöz soha magát :)

pár nap alatt rájött, hogy akkor van séta ha fogja a kezemet. úttesten lefekszik a gyereked? én ezt akkor sem tartom normálisnak, ha az úttesten megpróbálna lefeküdni a gyerekem akkor megfognám és azonnal elvinném onnan.

sértegethetsz de akkor se normális a gondolkodás módod, hogy inkább otthon ülnél vele mint megfognád a kezét erősen és felnőttként viselkednél

2012. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

10-es nagyon jókat írtál, köszönöm. És a többi értelmes választ is.

Te nagyon szerencsétlen ketteske, bár nem tettem idézőjelbe, de egyértelmű, hogy hogy értettem, de igazad van, ezt csak értelmes emberek értik (érdekes, rajtad kívül ezt senki nem vágta a fejemhez, értették, hogy mit akarok mondani ezzel "ne menjünk sétálni?".)

Valamint gondolod, hogy ennyire hülye ember létezik, akinek ha fekszik a gyereke az úttestre, azt hagyja? Valószínű felétek igen, mert láttál már ilyet. Nyilván nem hagyom... de nem fogok neked magyarázkodni, annyira egyszerű vagy, mint egy tál lencsefőzelék.

2012. szept. 27. 12:31
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Jézusom, kérdező, ne nevettesd már ki magad!

azért tettem idézőjelbe mert tőled idéztem ezt a kérdést...


és hát igen, a stílusod minősíthetetlen, de ez a te szegénységi bizonyítványod :)

2012. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam, segíteni járnak erre az oldalra emberek, nem bunkóskodni, észt osztani, de te idejöttél választ írni egy olyan kérdésre, amiről fogalmad sincs, mert neked csúcsszuper a gyereked és a nevelésed.

Miért is jársz erre az oldalra? Hasznos tanácsokat adni? Unalmat űzni? Kiélni a kisebbségi komplexusod?

2012. szept. 27. 12:49
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
10-es vagyok, és bocsánat, de offolok: csak zárójelben kérdezem meg: miért kell egymást minősítgetni? Szerintem sok bizonytalan vagy kezdő anyukát érint a fentebbi probléma és szerencsére sok érdemi hozzászólás érkezett, amin el lehet indulni, hogy megoldódjon a gond. Ne essünk már egymásnak, könyörgöm, felelős szülők, felnőtt emberek vagyunk, miért kell ujjal mutogatni hogy de te nálam is ilyen/olyanabb vagy... volt egy szimpla kérdés, érkezett néhány értékelhető válasz - miért nem maradhat ennyiben? Komolyan nem értem miért jó itt a GYIK-en folyton egymás torkának esni. Én már kérdéseket sem merek feltenni mert 2 normális válaszra 5-6 kretén jut, aki bunkózik, gúnyolódik, rosszindulatú, kötekszik. :(
2012. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
a kettes kerdezo egy suletlen paraszt
2012. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát az én másfél éves kislányommal sem egyszerű a helyzet. Tőlünk a bolt, kb. 2 percre van. A kisasszonyommal átlag 20-30 perc alatt tesszük meg az oda-vissza utat, mert minden követ és más egyebeket fel kell vennie a földről és tüzetesebben megvizsgálni. És ha még cicával is találkozunk...

Bár mi falun lakunk és itt talán félóránként 3 autóval találkozunk, de azt pl. megtanulta gyorsan, hogy ha autó jön, megállunk az út szélén és megvárjuk míg elmegy (nincs járda). A kezét nem hagyja megfogni, sokszor ő is az ellenkező irányba akar menni, ráadásul, ha jön valaki és hívja őt,hogy menjen vele annak simán megfogja a kezét és elmenne vele. (Nekem erről kell sürgősen leszoktatnom.)

Nem egyszerű velük, nehéz ez az időszak, de csak türelemmel és kitartással lehet elérni náluk bármit.

A mi nagy problémánk az etetés, amikor is nem hajlandó nyugton ülni. Eszik pár falatot, aztán feláll. Utána nekem kell őt etetnem. Vagy beteszem az ölembe és úgy valamivel tovább hajlandó ülni. (Az etetőszékét már szétszedtük kis asztallá és székké, mert állandóan fölállt benne és féltem, hogy kiesik. Akkor inkább mászkáljon a konyhában evés közben.)

2012. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Kedves kérdező! Ha esetleg olvasod még a fórumot nagyon szívesen kérnék most én tőled tanácsot, mivel pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok.
2015. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!