Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet alvást 2-3órát csúsztatn...

Lehet alvást 2-3órát csúsztatni, van értelme?

Figyelt kérdés
Lányom 13hós,2x alszik napközben delőtt 10től másfél órát és dután 30-40percet kb 4ig.Este egyszerűen nem, akar aludni!!1hte még simán bealudt az esti tápi után,de 1hete nem.Viháncol 10ig,akkor is csak nehezen tudom elaltatni.mit csináljak??3órát csúsztassam a delőtti alvást???az rengeteg idő,nem hiszem h kibír annyit.de akkor mi a megoldás??
2012. szept. 17. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Este tápszer helyett adj neki táplálóbb vacsorát. Fektesd le, és hagyd ott, akkor is, ha viháncol,vagy sír. Pár nap után megszokja, hogy egyedül is elaludjon. Most "élvezi", hogy foglalkoznak vele.
2012. szept. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 11 hós korától már csak egyszer alszik délben.

És igen, van, hogy f11 től már tök nyűgös, de akkor is ki kell húzni délig, mert ő meg nem hajlandó elaludni délután, így a du. nagyon hosszú neki.

Ha nem akar este elaludni, akkor itt az ideje kihúznod a délelőtti alvást.

Próbáld eleinte fél órával.

Etesd meg, hogy ne álmosan kelljen, készítsd fel alvásra, ne nyűgösen kelljen ennie.

Vidd ki a levegőre egy kicsit.

2012. szept. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne három órát csúsztasd a délutáni alvást, hanem fokozatosan. Tedd át az alvást először fél 12-re, aztán délre stb. és törekedj rá, hogy ebéd utánra kerüljön az időpont. Előtte vidd le sétálni, így kevésbé fog eszébe jutni, hogy álmos. Mi így csináltuk, azóta nincs az esti alvással sem gond.

Sírni ne hagyd. Se most, se később. Majd megtanul egyedül elaludni enélkül is. Olyan hamar felnőnek!

2012. szept. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 1 éves kora körül kezdte a babám, hogy a délelőtti alvás csúszott kicsit, emiatt a délutáni is, aztán este nem tudtam elaltatni. Akkor mondta a védőnőm, hogy ez amiatt van, hogy kezd átállni a napi 1 alvásra. Így a délelőttiből déli alvás lett, délután pedig kihagytuk. Ahogy írták előttem, fokozatosan csúsztasd a délelőttit, csak amennyit bír (kezdetben csak 1 órát), a délutánit pedig hagyd el. Persze lesz 1-2 nyűgösebb nap, de nagyon hamar hozzá fog szokni.
2012. szept. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt, de n ne hagyta sírni, ha ő 10 körül fáradt volt ám legyen, aludt, próbáltam fentartani,de nyügi volt,és pikk-pakk elaludt,(volt hogy ülve), SZóval hagytam aludni, délutáni séta után meg volt hogy babakocsiban , de aludt 30 percet, és kész este volt hoyg 10 volt mire elaludt, de ez egy átmeneti időszak, tod hogy majd ő kitolja magának, de segíthetsz, ha látod hogy még kicsit fent tud lenni, kösd le a kedvenc játékával, de nálunk nem vált be hogy 10 helyett dél legyen, sőt nyáron volt hogy fél 12 kor aludt, ha láttam hogy fáradt gyorsan megetettem , és mehetett aludni, magától tért át erre, mostmár 21 hónapos és megint elcsúszott az alvás , már fél 1 1 mire alszik. SZóval tényleg elkezd átálni, de te ismered a gyermekedet, felesleges megsiratni, nyügőssé tenni, mert az senkinek nem jó. figyeld a reakcióit, és tudni fogod mi jó nektek. Nálunk ez vált be :)
2012. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:-)
2012. szept. 17. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!