Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti rá mertek bízni...

Anyukák! Ti rá mertek bízni egy kis babát a nagyszülőkre?

Figyelt kérdés
Sajnos a kénytelen vagyok távollenni a babámtól (4 hónapos) 2 napig. Hozzátáplálást nem kezdtük meg csak 6 hós korában szeretnénk elkezdeni. A nagyszülők (férjem szülei, én szüleim) harcolnak, hogy kinél legyen a gyerkőc. Sajnos ők nem tudják megérteni, hogy a baba anyatejen kívűl egyenlőre még nem eszik mást. Ha látogatóba megyünk, mindíg kínálják hol szalonnával hol más kajával, és mindig mikor elmagyarázzuk nekik hogy anyatejes nem értik meg. A hozzátáplálást sem vajas kenyérrel kezdeném. ilyenkor mindig sértődés van, mert hogy ők már felneveltek nem egy gyereket stb. Rettegek, hogy ilyenekkel akarják etetni majd, sajnos más megoldás nincs! Ti mit tennétek?
2012. szept. 27. 12:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

lefejt anyatejet oda vinni, meg tápszert is (hátha a hütö elromik), és pontosan leírni elmondani mikor mit kell adni neki. ennyi.


anyám is a 3 hós babába tömte a savas almát, amit folyamatosan kibukott.

2012. szept. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ha nem értik meg, hogy nem kaphat anyatejen kívül mást, biztosan nem bíznám rájuk.

Mondd meg, hogy tudod, hogy nekik is van gyerekük, de z a baba a te gyereked, úgy neveled, ahogy TE akarod, és nem tűrsz beleszólást. Lehet rosszul csinálod, de akkor is a te jogod eldönteni, mit lehet, mit nem.


De őszinte leszek: ha nnyire lesz@rják, amit mondasz, akkor tuti biztosan nem hagynám rájuk egy percre sem, nemhogy 2 napra. Gondolj bele, ha adnak neki pl. szalonnát... Ki tudja hogyan reagálni az a pici pocak erre?

De azt írod, más megoldás nincs. Akkor játszd ki a nagyszülőket egymás ellen. Írd le, hogy mik a szabályok, és ha nem pontosan tartják be, ez volt az utolsó, hogy vigyáztak rá.

Mondd azt, hogy beszéltél a gyerekorvossal, és azt mondta, hogy mindenképpen csak anyatejet kapjon a kicsi 6 hónapos koráig, mert hajlamos az ekcémára/allergiára/asztmára, és a korai hozzátáplálás akár bélelzáródást/bélcsavarodást/gyomorvérzést is okozhat.


Legyél találékony, hozd rájuk a szívbajt, hogy eszükbe se jusson anyatejen kívül mást is adni neki.

2012. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem értik meg, hidd el próbáltuk már, legutóbb almás pitét kapott.
2012. szept. 27. 13:01
 4/21 anonim ***** válasza:

és nem vihetnéd magaddal semmiképp a picikédet?

:(

2012. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Bár magammal vihetném, hidd el a szívem szakad meg hogy 2 napig nélkülem lesz, de kórházban kell lennem. :(
2012. szept. 27. 13:04
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki ekkora barom, hogy nem fog fel dolgokat, ami mindenki más számára evidens, annak nem való a gyerekfelügyelet.


Amúgy én rábíztam a gyerekeimet a szüleimre, nem csak két napra, hanem többre is, sosem volt gond. Bár nekik van eszük.

2012. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Miért nem vigyáz rá a férjed két napig?????
2012. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Férjem külföldön dolgozik.
2012. szept. 27. 13:06
 9/21 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben én semmi esetre sem bíznám rájuk. Mi már ennél kisebb korában is bíztuk a lányunkat 1-1 napra a nagymamára, vittünk mindig lefejt anyatejet. De azt egész biztosan nem kockáztatnám meg, hogy adnak neki valamit, amit még nem szabad.
2012. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

ez olyan elkeserítő:(

de egy szoptatós babát hogy hogy nem vihetsz magaddal?

tőled függ az élete, azért az egészségügy lehetne ennyire rugalmas

engem inkább ez dühít :(

annyira sajnálom

2012. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!