Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mit tegyek?

Anyukák! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már egyszer feltettem a témával kapcsolatban ezt a kérdést.: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Ma megint leharapta a gyerekorvos a fejemet, hogy a gyerek nem eszik meg egy teljes adagot, mert szerinte hat hónaposan már tízóraira egy teljes adag gyümit, ebédre pedig 200 gramm főzeléket kellene megennie. Mondtam neki, hogy nem akarja 6-8 kiskanállal, ha nagy nehezen megeszik. Erre: Egy héten belül egyen meg 200 grammot. Csak néztem. Épp, hogy hat hós elmúlt. anyatejes baba. Erőszakkal kellene talán belediktálnom, vagy mi?


2012. szept. 27. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülye... emberileg mindenképpen. (szakmailag sem százas) Nagyon gyorsan cseréld le!
2012. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik, tudhatná a doki is.. Keress másik gyerekorvost!
2012. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem ,a dokit kéne leváltanod

a lányom iszonyú rossz evő volt, nagyon lassan tudtunk csak haladni a hozzátáplálással, elkezdtük 4 hónaposan (tápszeres volt) és az első kiváltott étkezés 8 hónaposan volt meg. Utálta a darabosat, a pépeset, ma sem tartozik a kedvenc elfoglaltságai közé az evés. egészséges 4 éves jelenleg, nem tömtem soha. Az öccse pont az ellenkezője volt, kapásból nyelte az új ízeket, alig bírta kivárni, amíg a következő falatot adom. Pedig a két gyerekkel mindent ugyanúgy csináltunk. Egyszerűen más a habitusuk. Amikor panaszkodtam a gyerekorvosnak ,hogy még mindig csak nyammog a lányunk és nem tudtunk még egy étkezést sem kiváltani, mondta, hogy nyugi, el fog jönni ennek is az ideje, érettségizni nem a cumisüveggel a kezében megy majd. A gyerekorvosotok hülye vagy frusztrált vagy egyszerre mindkettő, de ezt nem szabadna hagyni, hogy átragadjon, hogy idegeskedj emiatt,m ert azt a pici is megérzi. Miért kéne 6 hónaposan már kiváltani egy étkezést? Mi ez, gyorsvonat?

Nyugi, minden szépen kialakul a maga tempójában.

2012. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. szept. 27. 14:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a dokival, mond neki hogy eszik, és kész. Szerintem sokan így csináljuk, sok helyen van nem épp mai gyerek doki, vagy védőnő. AZt hiszem te már rájöttél, hogy hülyeségeket beszél. Nézd meg mit csinál a többi anyuka, akiknek ugyanezeket előadja ott, tuti csak bólogatnak, előbb szabadulnak. :-) Csak okosan az okosokkal!
2012. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:)
2012. szept. 27. 14:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm is ilyen flúgos ma voltunk nála oltáson mert tegnap volt a lányom 4 hós és majdhogynem leszidott,hogy miért nem adok a lányomnak tejpépet gyümölccsel és főzeléket stb.Én meg csak bólogattam,hogy jó elkezdem és a dokinőnkkel íratott vaníliás tejpépet.Mondjuk 3 hónapos volt akkor kezdte,hogy barackot már simán kaphat,akkor mondtam finoman,hogy még nem gondoltam majd később,de ma tiszta ideg lettem tőle,pedig egy 4kg-os súllyal született babáról van szó aki mostanra 7,20.Tehát még picinek sem mondanám.Bocsi,hogy hosszúra sikerült de le kellet írjam.

ja és nem foglalkozz vele tégy a belátásod szerint.

2012. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Válts dokit. Az ilyen nem normális. Az én 13 hónapos lányom még most is 150 g gyümit/főzeléket eszik meg egy alkalommal. Amikor megyünk tanácsadásra mindig én "panaszkodom" a gyermekorvosnak, hogy milyen kis madárétkű a lányom. Azt mondja mindig, hogy nem baj, ne aggódjak. Ilyen típusú. Ennyi elég neki, ha nem elég akkor "még kér". Ha hízik rendesen akkor ne aggódj, és cseréld le ezt a dokit, mert szerintem nem érti a dolgát.
2012. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!