Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babának van "alvókája"?

Minden babának van "alvókája"?

Figyelt kérdés

Nekem anno egy pöttyös kendő volt az alvókám, amit a szüleim elmondása szerint imádtam és nagyon sokáig megvolt. Úgy szeretném ha az én kislányomnak is lenne ilyen "kedvence" elalváskor. Most lesz 1éves, de egyenlőre semmilyen kedvence nincsen.

Egyáltalán hogy alakul ez ki?


2012. szept. 27. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezzel kapcsolatban szerettem volna már én is kérdést kiírni:) Az én fiam kiságyában születése óta egy fehér kére húzható mackó ült,ami egy Tibi csoki csomagban volt.A fiam mindig nagy érdeklődéssel figyelte és amikor már oda tudott nyúlni érte magához vette és "molyolt" vele:)Most 13 hónapos és minden elalvásnál fogdossa,magához öleli és nagyon szereti!Bár csak ha messzebbre megyünk akkor visszük magunkkal,amúgy a kiságyában van,de így is sűrűn kell mosni,na akkor bajság van mert keresi:P
2012. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

14 hónapos a kislányom és semmiféle alvóka nem kell neki.probálkoztam kedvenc babával, kendővel stb., de nem kell neki.VAGY elkezd játszani vele és nem akar elaludni :-).

2012. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kislányom kb. 15 hós korától egy plüsskutyával alszik és egész nap vele van, hozza-viszi, puszilgatja. Ha elmegyünk, nem visszük, de mostanába reklamálja, hogyha nem látja.
2012. szept. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem nem minden gyereknek az én lányomnak se cumija se rongya nincsen. Ezek ugyan úgy alakul ki mint a cumira szoktatás. Hogy addig addig adogatják oda a szülők neki a játékot és a cumit, hogy nem fog tudni nélküle aludni.

Szerintem erre totál felesleges rászoktatni a gyerekeket, mert egy pár év múlva meg majd erről akatrod majd leszoktatni.

2012. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
20 honapos a kislányom. Semmi ilyenje nincs, csak a cumijai. Abbol osszeszedi az osszeset (minimum hármat) és megy aludni.
2012. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sztem nekünk lesz. 6 hetes a kisfiam, de már most is csak 1 dolog köti le a figyelmét, az pedig egy szép kis plüss mackó. Van 3 is a kinti ágya körül, de nem tetszik neki csak az 1, ha sír, nagyon gyorsan megnyugtatja magát azzal, h nézi. De csak azt. Nagyon édes, ahogy kapálózik érte, hááát.. nemtudom :)
2012. szept. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekünk a cumi a menő, úgy alszik el, hogy egy a szájába egy a kezébe.
2012. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18 hónapos fiam is cumi párti,egy a szájába,egy -vagy kettő- meg a kezébe.Semmi más nem kellett neki,se plüssállat,se rongyi,semmi.
2012. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4dik válaszoló vagyok. Nem értem mért kell lepontozni amikor a vcéleményemet írtam le. A pár év múlva a leszoktatást meg tapasztalatból írom, hogy nekem volt cumim is meg "kajikajim" is ez egy rongyj volt és még mindig emlékszem milyen nehéz volt róla leszokni. Nem volt egy kellemes érzés és igen majd ti is 4-5 évesen majd azt fogjátok neki mondani főleg a cumira, hogy már nagy ehhez és már ne cumizzon vagy elfogjátok venni tőle a cumit. Me a rongyinkáját is főleg ha pont olyat fog választani ami agyonra van szakadva.
2012. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9dik válaszolónak: én nem pontoztalak le :)

Mindenkinek zöld kezecskét nyomtam :) köszi a válaszotokat :)

2012. szept. 28. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!