Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes a picike, de a lakás...

3 hetes a picike, de a lakás egyfolytában szalad. Nálatok is? Ti hogy csináljátok, hogy minden jó legyen?

Figyelt kérdés

3 hetes babám sok törődést igényel. Kivagyok, nagyon fáradt vagyok, és amikor ő alszik, és is pihenek, nem a háztartással foglalkozom. Persze, amit nagyon muszáj, megcsinálom, de koránt sem olyan csillogós a lakás, mint előtte.

Ti hogyan hangoljátok össze a dolgokat, hogy rend is legyen otthon, a babával is minden flottul menjen, és még Ti is szép, kedves, kialvós, kipihent anyukák és feleségek legyetek?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. szept. 27. 18:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
27%
gondolj bele, ha meg lenne egy ketevesed is mellette.
2012. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Én takarítottam, amíg a feleségem és a kislányunk aludt. Bár mi szerencsések vagyunk, mert itthonról is dolgozhatok, nem kell minden nap bemennem a munkahelyemre. A családod biztos megértő lesz veled, mi ketten alig bírtuk rendben tartani a lakást.

Engem a főzés része érintett érzékenyen, mivel az első pár hónapban menzáról hoztuk az ebédet.

2012. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
10%

A sok törődés nem jelentheti azt, hogy állandóan vele foglalkozol. Szoptasd 2-3 óránként, és két szopi közt tedd az ágyába. Akkor van időd végezni a dolgodat. Akkor sem kell azonnal felvenni,ha egy kicsit sír. Nem lesz tőle semmi baja.

De az sem baj, ha "csak" rend van a lakásban,de nem takarítasz állandóan. A túlzott higiénia nem is hasznos a babának.

2012. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
87%

3 hetesen sehogy. Nem véletlenül hívják az első 6 hetet gyermekágynak, ilyenkor egyetlen dolgod van, hogy ráhangolódj a babára. A takarítás és a többi ráér, a párod bevetheti magát, és a nagyszülőktől is fogadd el a segítséget, ha felajánlják.

Kialvós és kipihent meg még jó sokáig nem leszel. Ez egy ilyen időszak.

2012. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok!
2012. szept. 27. 18:34
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 6 hetesem,egy 3,5 és egy 5,5 évesem. Namár most én meg egy zombi vagyok már egy ideje. Megpróbálok rendet tartani,alapból meg is van,de a nagytakarítás még várat magára. Szép,kialudt csábos feleség még nem vagyok,csak dögfáradt tejszagú anyuka. Próbálj meg akkor házimunkázni,mikor a kicsi alszik. Üdv,3fiús anyuka.
2012. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is!
2012. szept. 27. 18:45
 8/35 anonim ***** válasza:
40%

Ne haragudjatok, de mit kell takarítani? Én tényleg nem értem és már számtalan ilyen kérdésnél meg akartam kérdezni.


Én 3-4 naponta porszívóztam, mostam és söpörtem fel. Portörlés 2 hetente hétvégén, ablakmosást a párom csinálja havonta.

Mosógépbe bepakolni 5 perc. Vasalni akkor vasaltam amikor a párom itthon volt és akkor ő foglalkozott a babával.


Egy 3 hetes baba nem csinál olyan hatalmas koszt.

2012. szept. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%

Mit kell takarítani? Hát a lakást, a környezeted, ahol élsz.

Ne aggódj, nálam is hasonló volt a helyzet, én a babával foglalkoztam, az összes többi meg várt, ha elmaradt, elmaradt, nem csináltam belőle gondot, és szerencsére a férjem sem. Ez az időszak el fog múlni, átmenetileg most ilyen és kész. Ha van időd, akkor magadra fordítsd, így is fáradt leszel, a lakás meg majd lesz csillogó villogó, ha nagyobb lesz a kicsi. Nekem sokkal könnyebb most rendet tartanom egy 3 éves és egy 9 hónapos mellett, mint egy gyerekekkel az első hónapokban. Szóval ez természetes, nyugi, és emiatt aztán tényleg ne stresszelj!

2012. szept. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
28%
És mi lesz ha majd elindul? Az enyém 6 hónapos de én még dolgozom is itthol. És senki nem hoz egy tányér ételt sem és nem is rendelünk soha. Háromhetes korában is dolgoztam már. Várom , hogy majd elinduljon de akkor már lehet nálunk sem lesz csili-vili minden.
2012. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!