Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes a picike, de a lakás...

3 hetes a picike, de a lakás egyfolytában szalad. Nálatok is? Ti hogy csináljátok, hogy minden jó legyen?

Figyelt kérdés

3 hetes babám sok törődést igényel. Kivagyok, nagyon fáradt vagyok, és amikor ő alszik, és is pihenek, nem a háztartással foglalkozom. Persze, amit nagyon muszáj, megcsinálom, de koránt sem olyan csillogós a lakás, mint előtte.

Ti hogyan hangoljátok össze a dolgokat, hogy rend is legyen otthon, a babával is minden flottul menjen, és még Ti is szép, kedves, kialvós, kipihent anyukák és feleségek legyetek?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. szept. 27. 18:20
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Én például sosem takarítottam alvó csecsemő mellett, hanem önző módon kihasználtam az alvásidejét pihenésre, olvasásra, netezésre... Minden házimunkát elvégeztem a magamra kötött babával, ő is jól "szórakozott":), amikor végeztünk, akkor jöhetett a "játék". Így hamar teljesen természetes lett neki, hogy nekem dolgom is van, nem esett kétségbe ha házimunkázni kellett, hiszen az élet része, ebbe nőtt bele, hogy nem a manók tesznek rendet/ teregetnek/ vasalnak amíg ő alszik:).
2012. okt. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Mennyi idős volt a kicsi, amikor először magadra kötötted, és úgy csináltátok a házimunkát?

2012. okt. 5. 19:33
 33/35 anonim ***** válasza:
Születésétől fogva hordoztam(om), hátra 2 hónaposan került, mikor már "nagy" volt és " akadályozott" elöl, illetve eddigre tanultam meg magabiztosan hátra tenni:).
2012. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! És így, hogy magadra kötözted a Babát, leírnád, hogy miket tudtál megcsinálni?

Mivel kötözted magadra?

2012. okt. 6. 07:20
 35/35 anonim ***** válasza:

SZinte bármit, persze ami nem jár vegyszerszaggal, vagy sok hajolgatással.

Elölbabával mosogatni, porszívózni, nem forró dolgokat csinálni tudtam, háton babával pedig tényleg mindent(főzés, vasalás, ...), ahol nem párolgott vegyszer.

Hordozókendőben vettem magamra, egy ilyen kicsit csak abban ajánlott hordozni:), látom megragadott a "lehetőség":), ha megírod, merre laksz segítek hordozási tanácsadót vagy hordozós klubot keresni, aki megtanítja a kötést:)!

2012. okt. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!