Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek A suttogó...

Mi a véleményetek A suttogó titkairól (Tracy Hogg)? Alkalmaztátok? Bevállt?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Én elolvastam még szülés előtt, de semmit nem kellett belőle alkalmaznom, mert jól evett, jól aludt a babám. Nem volt vele gond. Egyik ismerősöm nagyon nagyra becsüli, ő azt mondta hogy nagyon sokat tanult a könyvből és sok mindent használ is a gyakorlatban.
2012. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Bár nekem is "minta babám" van, de sokat segített a könyv , hogy tudatosan tegyek dolgokat, és irányítsam picit. Csak jókat tudok róla írni! :))))
2012. szept. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Én is nemrég olvastam, sok hasznos dolgot találtam benne, és nagyon tetszett! Bár nekem is nagyon jó kisbabám van, 3 hónapos, nem sír sokat és egyszer eszik éjszaka. Már csak erről az evésről kéne leszoktatnom. :) De a cumi meg nem kell neki, kiköpi, szóval ezt még nem sikerült elérnem.
2012. szept. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Biztos le leszek pontozva, de szerintem katasztrófa az a könyv, úgy ahogy van.

Látszik, hogy amerikaiaknak lett írva.

Semmi köze a baba igény szerinti szoptatásához, a kötődő neveléshez és a többi.

Első gyerekem születése előtt megvettük mert nagyon ajánlották, úgy adtam tovább, ahogy lehetett.

Az első kötetnél már csak a második gázosabb. Egy gyerekes családmodell, max. kettő...

2012. szept. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerektől függ. Nincs két egyforma temperamentumú gyerek. Az egyiknél beválik, a másiknál nem.
2012. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyen ostobaságot is csak a Suttogóban lehet olvasni, hogy egy 3 hónapost le kell szoktatni az éjszakai evésről :S
2012. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk nagyon bejött a 4É módszer, bár Kisangyal babával nem nehéz. Nagyon ügyesen ráállt a dologra. Amíg nem csináltuk, éjszaka ügyesen aludt, de napközben egyáltalán nem akart. Most már evés után 20 percet magától elvan, 20 percet játszunk közösen, és utána ásítással, kis nyüszögéssel jelzi, hogy most már aludna. Leteszem a kiságyába és gyönyörűen alszik egyet. 7 hetes. Egyébként utolsónak:ha a baba megeszi a szükséges napi kalóriamennyiségét nap közben, nekem a doktornő is azt mondta, hogy nincs igénye az éjszakai étkezésre.
2012. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

" a doktornő is azt mondta, hogy nincs igénye az éjszakai étkezésre."

Ki állítja azt, hogy a szoptatás csak az étkezésről kell hogy szóljon?

2012. okt. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem nagyon tetszik a könyv és a logikája is csak szerintem egy picit hiányos... bocsi az off-ért de vissza kérdeznék.. és a pozitív hozzászólóktól is kérdezném...


Például az elmélet szerint

1. É1- Étkezés

2. É2 - Ébrenlét

3. É3 - Édes Álom

(4. É4 - ÉN - amikor a pici alszik,=É3 időben)


Tehát ha minden igaz, akkor a helyes körforgás a következő, bár ezt így a könyv nem írta le szószerint…

…. É1 – É2 – É3 – É1 – É2 – É3 … és így tovább…


Ez idáig rendben is van, és ebből adódóan az Édes Álom (É3) után rögtön az étkezés (É1) következik... viszont mi van ha az alvás (É3) után még ébrenlét (É2) következik és csak utána az Étkezés (É1) ... É1-É2-É3-É2-É1…

(Pl ha valami megzavarta az álmát felébredt viszont már láthatóan nem álmos és még nem is éhes – időben pl: evett 30 percet majd játszott 30 percet majd aludt 30 percet és utána még nem lehet éhes és amúgy is még csak 1,5 óra telt el az utolsó evés kezdete óta…)


Nálam napközben az a rész teljesen IGAZ ÉS VALÓSAN BEVÁLT,...

hogy az ÉTKEZÉS után az ÉBRENLÉT azaz a hosszú játszás - nézelődés következik, majd amikor már nem csak unja az egyik pozíciót, hanem láthatóan fárad és köhögve kezdi magát a sírásra ingerelni , bárhogyan fordítom... tényleg elalszik ha bebugyolálva egy cumival - még nyitott szemmel - leteszem az ágyikójába azaz következik az ÉDES ÁLOM ...


tehát eddig rendben is volna , viszont az esti rutin nálunk már az első héten kialakult, és ezt a módszert pedig csak a múlthéten kezdtem (5 hetes kora körül) (megjegyzem azóta sokkal kevesebbet sír csak éppen hogy jelez, hogy mi következik)


Viszont a kialakult esti rutinunk a következő ...

1É : VACSI1 kb 18:00körül majd

2É : ÉBRENLÉT – játék, nézelődés (ez után max 20 perc pihi de ez többnyire kimarad...) és FÜRDETÉS 19:30 +-10 perc (ami még bele is fér a 2É –be) viszont ez után már nem a 3É következik, hanem az

1É : azazVacsi2 ami után viszont kimarad a 2É azaz az ébrenlét mert max a büfiztetést és az egyedül ébren elalvást lehet ébrenlétnek nevezni ami össz: max 15 perc és már jön is a

3É: azaz az ÉDES ÁLOM...


tehát kétszer is borul a sorrend viszont legalább következetesen ugyan így minden nap...


Reggel pedig még nincs igazán első evés, mert még azután is aludni szoktunk (A férjem csak 11 körül indul el dolgozni)


- Este 9 után 1 szer ébred,

- hajnali 4 kor... ekkor a sötétben az ágyikóban szopizik 20 percet majd alszik tovább és kb

- 7:30-8:00 kor ébred megint (Ez lenne a reggel, ) de ha nem világosítok ki a szobában és nem kell még fel kelnünk, akkor az Ébredés után jön az É1 (szopika ott az ágyban úgy mint éjjel)ami még jó is de utána megint az É3 (Édes Álom) következik... majd kb 1 – 1,5 órát alszik még amit viszont az É2 : pelenkázás és nézelődés követ apával és csak ezután jön az É1 azaz az evés ....


Viszont a kettő között rendszerben vagyunk...


NEM TUDOM HOGY EZ ÍGY JÓ E , VAGY ESETLEG HOSSZÚTÁVRA NEM LESZ JÓ... EZÉRT LENNE JÓ HA VALAKI ÍRNA AKI JÓL ISMERI EZT A MÓDSZERT... :)

2012. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászólónak: Amit leírtál, az alapján szerintem egy csepp okod sincs az aggodalomra, szerencsések vagytok a kicsivel. Nem kell szigorúan ragaszkodni a könyvhöz, ha van kialakult esti rutin, ami után magától szépen elalszik a kicsi, akkor szerintem eszedbe ne jusson változtatni rajta. (Egyébként estefelé már úgyis nehezebben alszanak csak úgy egyet a babák, ha jól tudom.)Reggel meg az, hogy evés után visszaalszotok, mindkettőtöknek jót tesz, nehogy erőltesd a játékot a 4É miatt! Ahogy nő, kevesebb lesz az alvásigénye, akkor majd szépen elmarad az extra szundi,sőt, egy-két napközbeni ciklusban is kimarad majd az alvás, mert annyira izgalmas dolog felfedezni a világot! :o) Figyeld a babát, megmutatja ő, hogy mit szeretne, amíg boldog és elégedett, te pedig tudsz eleget pihenni, és jut magadra is időd, nem lehet nagy baj! Minden jót nektek!
2012. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!