Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan 1 éves baba aki...

Van itt olyan 1 éves baba aki még nem alussza át az éjszakát?

Figyelt kérdés

Néha a fogától van az még rendben is van, de van mikor csak azt akarja üljek felette és simizzem.Egy ideig ott is vagyok de ha kimegyek a szobájából kész vége!

De az is előfordul hogy 2 éjszakát végigalussza, majd kezdődik minden előlről.

Nem tudok ébren lenni reggel is meg éjszaka is!


2009. aug. 3. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Kitartás! A tesóm kisfia majdnem hároméves volt, amikor átaludta az első éjszakát. Addig legalább kétszer felébredt, és simogatásért vagy tejért visított, kezdetben ciciből, aztán cumisüvegből. Ők úgy oldották meg, hogy maguk között altatták az ágyban, és így legalább tudták félálomban simizgetni.
2009. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Jól elrontottad,most már nagyon nehéz lesz rendre szoktatnod.
2009. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát nálunk is hasonló a helyzet.Kb. 1 hete felkel többször is éjjel és volt 2 nap,hogy éjjel néztük egymást 1-2 órán keresztül a félhomályban. :S

De nálunk is ha jön a foga akkor katasztrófa az egész nap és az éjjel is.De hála isten már csak a hátsó 4 rágófog kell és megvan a teljes fogsorunk :))).Remélem akkor véget ér a sok szenvedés és északázás!!!:)

De a nagy meleg miatt is felkel sokszor,vagy ha rosszat álmodik,ha álmában úgy fordul a kiságyba,hogy megüti magát vagy belegabalyodik a keze lába a rácsok közé,kósza büfi vagy puki bántja,szomjas(a meleg miatt)...stb.

Sajna mi nem tudhatjuk pontosan mi a baj csak totózunk és van,hogy bejön van,hogy tanácstalanok vagyunk.

Kitartás!!! Reméljük helyreáll a rend mindenhol. :)

Remélem tudtam valamit segíteni neked.

13 hónapos kislány anyukája

2009. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az enyém 1 éves, nem alussza át az éjszakát.

Este könnyen elalszik, de 2 körül ébred, hogy szomjas, ilyenkor 1 deci vizet bepuszil, de az is előfordul, hogy éhes és tápszert kér :(

Aztán 6-kor kelés.

Elvétve egyszer-kétszer átalussza az éjszakát, de csak beetetésképpen :)

Ráadásul a férjem is horkol...

Totál hulla vagyok :D

2009. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

22:31 vagyok:

Elfelejtettem!

Mi már átaludtuk sokszor az éjszakát de most újra éjszakázunk.

Ja és a frontok is iszonyúan megviselik a piciket!!!

2009. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezzel nem vagy egyedül...kisfiam 14.5 hós,7 hós koráig végig aludta az éjszakát.Akkor kezdődött a fogzás,és azóta 1x felkel enni.Este pár perc alatt egyedül elalszik(ez pici korában is így volt)és 2-3 óra körül kel,mert éhes.250 ml babatejet megiszik és alszik is tovább.Mindegy,h mit adok neki vacsira,akkor is eszik éjszaka.2 nappal ezelőtt viszont szó nélkül végig aludta az éjszakát...ma megint felkelt.Én úgy vagyok vele,h inkább adok neki,mint sem,h órákig sírjon,és ne aludjon az egész család(van egy bátyja).Így kb.20 perc,és újra alvás van.
2009. aug. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 1 éves, még soha nem aludta át az éjszakát. Este 8-tol alszik 11-ig, szopizik, majd 2 körül újra. 6-kor kel.
2009. aug. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Biztos vagyok benne, hogy minden csak szoktatás kérdése. Az én gyerekeim 3- 4 hetes koruktól átaludták az éjszakát. Ha jól vannak lakva semmi szükség simire, meg egyebekre. Bztonságban érezze magát az ágyában és kész. Persze ehhez az is kell, hogy nappal se rohangáljunk hozzá fél percenként, mert akkor soha nem fogja megtanulni egyedül feldolgozni azt, ami esetleg zavarja (jól néznénk ki, ha egy - egy kósza puki miatt nem aludna az egész család éjszaka)
2009. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam hogy nem csak nálunk probléma!

És igen egy kis pukitól nem alszik a család!

Utolsó válaszolónak nagy a szerencséje!!!!!!!!De nem a szoktatás miatt!

2009. aug. 4. 18:47
 10/14 anonim ***** válasza:

22:31 vagyok ismét:

Kedves utolsó válaszoló:

Nem minden baba egyforma!!! És ezért olyan érdekes a világ,mert képzelj bele mindenki ugyanolyan lenne,hát nem uncsi és kiszámítható lenne minden???

De vannak hasonló helyzetek és szokások babák között is de mégis mások , külön kis egyéniségek(kis emberkék).

Lehet,hogy nálatok nincs kósza pukitól vagy büfitől nemalvás este,de sajna vannak olyan családok ahol a babának szenvedés 1 kósza buborék. :((( (mint az én kislányomnál is iszonyú keserves sírás van miatta :(!!! )

Ja és szerintem nem szoktatás kérdése,hogy nem alszik el a pici csak simivel,ringatással,énekléssel...stb.

Vannak érzékeny babák akiknek nem megy vagy fél anya nélkül elaludni.

Nagy kegyetlenségnek tartom azt,hogy hagyják sírni(álomba) a babájukat!!

Azért sír,mert valami nem tetszik neki vagy valami baj van.Én is próbáltam,de nem bírtam hallgatni 2 percnél tovább.Bementem és patakokban folyt a kis szeméből a könny. :S

Úgy gondolom,majd eljön azaz idő amikor megérti,hogy anya nem lehet vele mindig és nem történik vele semmi rossz ha elalszik.De addig ott leszek ha sír és segítek neki.

Boldog babázást és szerencsés vagy,hogy ilyen gyerekeid vannak.

13 hónapos kislány anyukája

2009. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!