Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan 1 éves baba aki...

Van itt olyan 1 éves baba aki még nem alussza át az éjszakát?

Figyelt kérdés

Néha a fogától van az még rendben is van, de van mikor csak azt akarja üljek felette és simizzem.Egy ideig ott is vagyok de ha kimegyek a szobájából kész vége!

De az is előfordul hogy 2 éjszakát végigalussza, majd kezdődik minden előlről.

Nem tudok ébren lenni reggel is meg éjszaka is!


2009. aug. 3. 22:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

12:41-nek:

Ami a te szempontodból "kósza puki", az a kisbabának kínzó hasgörcs. Nem irigylem a kicsidet, hogy ilyen szeretetlenségben nő fel. Ha egymás problémáit is ilyen hűvös fejjel lekezelitek, nem sok öröm lehet a családodban.

2009. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én úgy fogalmaznék, hogy nem csak szoktatás kérdése :)

Mert pl az én babám egyik napról a másikra bekéreckedett az ágyába elaludni, vagyis eszik este, ébren beteszem az ágyba és elalszik.

Most mondhatnám én is, hogy milyen szuper vagyok és hogy én szoktattam így, de egyszerűen nem igaz! Ő így döntött és én semmit sem tettem érte.

2009. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az enyém 1lesz és még 1szer sem aludta végig az éjszakát.Nem kell vele lennem csak ha a foga jön.Ha játszani akar elfordulok és egy idő után elalszik ahogy piszkálja vagy az apját vagy engem.Köztünk alszik.Ha valakit nem tud megrúgni felébred.Éreznie kell minket.1-1,5l vizet bever 2peluscserével.Elalszik az üvegen.Ha felkel odaadom neki a vizet és a textilpelusát,rám teszi a kis patácskáit és alszik tovább.Próbáltam külön tenni,de ő nyújtott lábakkal,kezekkel alszik előre nyújtva úgy hogy vagy engem vagy apját fogja.Ha el fordul hozzám ,visszafelé hozzá kell pont érnie.Akkor kel fel ha valamelyikünk nincs ott.Rafinált.Nehéz lesz leszoktatni tudom,de bízom benne hogy a menyem nem fog azért köztünk aludni.
2009. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
49%
12:41 vagyok. Lehet mindenkit kiutálni, aki megmondja a véleményét (bár úgy érzem nem bántottam meg senkit). Kezdeném azzal, hogy a kérdező amiatt esett kétségbe, hogy nem tud éjjel is és nappal is fenn lenni, mert a babája csak úgy hajlandó egy évesen elaludni, ha Őt ott tudja mega mellett. Ez igenis valahol mélyen a gyökerekben lett elrontva, sem ezt a babát, sem a többi hasonló helyzetben lévő anyuka babáját nem - vagy csak nagyon nehezen - lehet leszoktatni arról, hogy csak társaságban , a mama közelségében (netán csak ringatással, simizéssel, vagy - ami főleg nagy butaság - csak a szülők ágyában) tudjon elaludni. Pedig higgyétek el, ez nagyon nem jó így. Egyedül a fogzás jelent(het) olyan problémát szerintem, amitől nem alszik egy baba, akkor persze mellette kell lenni, de minden más éjszakai műsorszám csak arra vezethető vissza, hogy nem tanítjátok meg aludni a babát - és mint már írtam - nappal is állandóan kézben, ringatva van, miért is értené meg, hogy ennek éjjel vége szakad? Persze, hogy elvárja, hogy éjjel is valaki őrt álljon mellette, és mivel megszokta, hogy bármit elérhet, meg is teszi. Kérdem én, szerintetek komoly, hogy egy puki, vagy meleg szoba miatt ne tudjon tovább aludni az, aki álmos, és rendesen működik a biológiai órája? Márpedig hat - nyolc hetes kortól, az éjszakai etetések megszűnésével ez a babáknál is beáll, nem pedig 12 - 18 hónapos korban mint ezt sokan írják. Nem hiszek benne, hogy én csupán szerencsés lennék, ez háromszor nem valószínű, hogy előfordult volna (lassan a negyediket is meg fogom tapasztalni). Akármilyen hihetetlen, segíteni akarok a szavaimmal, de aki belelovalja magát, hogy igenis normális, hogy nem alszik a babája, és erre keres önigazolást, remélve, hogy másoknál is így van, és nem kápes - hajlandó átgondolni az egész problémát, megpróbálni a babája fejével gondolkoni, radikális változásokat kiharcolni, annál soha nem lesz jobb a helyzet
2009. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!