Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » , az ügyben érdeklödnék h a...

Andiciccca kérdése:

, az ügyben érdeklödnék h a párom terhesen elhagyott,1ujszülöttnél mennyi a kötelező láthatás?

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 22:57
 1/8 timike26 ***** válasza:
24%
az attol fugg,hogy miben egyeztek meg de àltalàban minden màsodik hètvège,birotol ès rajtatok mulik.akarja làtni a babàt?nevère veszi?gyerektartàs..?mert ezek nèlkul nem kotelezo engedèlyezni
2012. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
megegyezés kérdése. ha ti nem tudtok megegyezni, a bíróság fog dönteni.
2012. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

érdemesebb nem otthon egyezkedni ilyen esetben, hanem bíróságra menni.

amíg nincs bírósági ítélet, pont annyi joga van az apukának a babához mint neked, tehát bármikor láthatja és el is viheti.

ha van ítélet akkor hozzátok hozzák azt meg, nem egy általában sablon szerint, persze az is benne van, miszerint 3 éves korig nem viheti el és 2 hetente jöhet.

ha te azt mondod, hogy nyugodtan jöhet gyakran, akkor lehet a bíróság úgy ítéli meg, hogy mondjuk minden másnap van láthatása apukának :)

ha pl. tápszeres a baba akkor akár már pár hónaposan is elviheti ha te is beleegyezel, tehát nagyon nem mindegy, hogy hogyan váltok el és te mennyire támogatod az apa-gyerek kapcsolatot

2012. szept. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kíváncsicska ***** válasza:
35%
Újszülött babát nem vihet el az apuka.Azt hiszem 2 éves korig valakinek lennie kell az anya családjából is ott ha látni akarja.NEM VIHETI EL.Felügyelet nélkül nem lehet vele.Persze a bíróságon múlik mikor van láthatás ha nem tudtok megegyezni, de általában 2 hetente.
2012. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

"kíváncsicska válasza:


Újszülött babát nem vihet el az apuka.Azt hiszem 2 éves korig valakinek lennie kell az anya családjából is ott ha látni akarja.NEM VIHETI EL.Felügyelet nélkül nem lehet vele.Persze a bíróságon múlik mikor van láthatás ha nem tudtok megegyezni, de általában 2 hetente."


már, hogy a fenébe ne vihetné el?? Az exem az egy évest is vitte. Teljesen jó apja volt akkor is, és most is, amikor már 12 éves a fiam.

2012. szept. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nytimi ***** válasza:

Szia! Szerintem mivel nagyon picike még , főleg ha szopizik álltalában 3 óránként kellesz neki! Szóval sztem köztes időben látogathatja, de nélküled sehova!Az meg nem a legjobb megoldás h lefejt anyatejet visz neki! annyit úgy sem tudsz lefejni h akár 2 napig is elég legyen neki! A tápszer meg minek mikor van anyatej? Jó lenne vmi szakembert megkérdezni. Vagy marad a bíróság, ott majd mindent szem előtt tartva döntenek majd!

Persze ez csak egy egyéni vélemény!

2012. okt. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

5-ös kiváncsicska nem arról beszélt, hogy egyáltalán nem viheti el. Egy 1 éves gyerek már nem újszülött!!! Legjobb tudomásom szerint. Csúnya lenne ha kipottyan a gyerek, apuka meg viszi mert láthatás van!


Kedves kérdező. A bíróságon kell ezt rendezni. Nem szabad egymás közt egyezkedni. Mármint lehet egyezkedni, de ezt jogerőre kell emeltetni, mert mi van ha apuka bele megy, majd á meggondoltam magam. (nálunk is ez volt) Most vagyunk túl a tárgyaláson. Bár nekünk nagyon bonyolult az ügy. Engem is teresen hagyott el. Na de nem ez a lényeg. A bírói gyakorlat általában az, ha anyuka nem akarja, akkor 3 éves korig nem viheti el apuka, csak a te felügyeleted alatt láthatja. Természetesen ha te engeded akkor viheti hamarabb is. A láthatásra az az általános, hogy 2 hetente hétvégén pár óra. Később, mikor már el viheti, 2 hetente péntek du-tól vasárnap du-ig elviheti és a szünetek, ünnepek felében. Ez az általános. De ettől természetesen közös megegyezéssel el lehet térni. Én csak ezt tudom írni, mert nem ismerem a körülményeket, nem tudom az apuka milyen ember. Megbízható e, kíváncsi e a gyerekre stb.

De mindenképp legyen nyoma a megállapodásnak a bíróságon. Csak abban az esetben végre hajtható a dolog.

2012. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amíg nincs hivatalosan gyermekelhelyezes, addig mindkét szülőnek ugyanannyi joga van a gyerekhez, igy apuka bizony akkor viszi, amikor akarja.
2012. nov. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!