Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 16 éves gyereknek kötelező a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 éves gyereknek kötelező a láthatás? Megteheti, hogy nem megy el az apával, vagy kötelessége elmenni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Egyéni döntésen múlik, mármint a gyerekén.
2012. máj. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
14 éves korig kötelező, utána nem.
2012. máj. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Már nem kötelező apáddal lenned.


Pár hete szombaton reggel szívszorító jelenetnek voltam tanúja. Azt hittem, gyökeret ver a lábam.


A házunkban lakik pár emelettel lejjebb egy 34 éves férfi, aki elvált a feleségétől, a nő pedig elköltözött az új pasijával. Az 5 éves kisfiú az apukájával maradt. A nőnek kéthetente van láthatása. Szombat reggel eljött a gyerekért az anyja. Már lent voltak a nő kocsijánál, apuka pedig mindig le szokta kísérni őket a kapuig. A gyerek elkezdett sírni, hogy ő nem akar az anyjához menni, "Apaaa, menjünk vissza!!!"- üvöltötte sírva szegény gyerek. Az anyja pedig úgyszólván begyömöszölte a kocsiba és mondogatta neki, hogy most bizony velem kell lenned. Apuka próbálta rábírni a nőt, hogy ha a gyerek nem akar menni, inkább hagyja itthon vele. A gyerek szívszaggatóan zokogott, amikor a nő elhajtott, láttam, hogy szerencsétlen kiskölyök sírva nézi a kapuban álló apját és nyújtja felé a kezét...majdnem én is sírtam.


Elnézést az offért, tudom nincs köze a kérdéshez, de nagyon megdöbbentett az eset.


27/L

2012. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, és azt nem tudod, miért apuka neveli a kisfiút?
2012. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet

33/B. §141 (1)142 Ha a kapcsolattartás a 14. életévét betöltött gyermek BEFOLYÁSMENTES, önálló akaratnyilvánítása miatt hiúsul meg, a gyámhivatal - kérelemre - a végrehajtási eljárást felfüggeszti, FELTÉVE, hogy


a) a felek igénybe veszik a 30/A-30/D. § szerinti gyermekvédelmi közvetítői eljárást, vagy


b) a felek bármelyike kéri a kapcsolattartás újraszabályozását, illetve megvonását.

2012. máj. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

"Utolsó, és azt nem tudod, miért apuka neveli a kisfiút?"


Szerintem a történetből már sejteni lehet, ha a kisfiú ennyire nem akar az anyjával lenni...

2012. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát azért ez ennyire nem egyszerű sajnos... A bíróság nemigen ítél az apa javára, akkor nevelnek inkább ők, ha anyuka eleve kiszáll a képből.
2012. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

10:06 vagyok.

Alig egy órával ezelőtt jöttem vissza a boltból és a liftre várva összefutottam velük. A kissrác szorosan bújt az apjához, látszott, hogy nagyon ragaszkodik hozzá. A gyerek szinte minden alkalommal nyűgös és sír, ha az anyja elviszi. Pedig csak szombat reggeltől vasárnap reggelig van vele a kisfiú.


Nem tudom, miféle szerzet lehet a nő, annyit tudok róla a közvetlenül mellettük lakó idősebb házaspártól, hogy a nő sosem dolgozott, csak az apuka.


Szerintem biztos jó oka van a gyereknek, hogy nem szeret az anyjával lenni, és inkább az apjához ragaszkodik. Nagyon sajnálom minden alkalommal, amikor jön érte a nő. Amikor pedig hazahozza, a gyerek úgy rohan az apjához, mintha puskából lőnék ki.


27/L

2012. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim 5 éves koromban elváltak(lelkiterror, megcsalás, egyéb dolgok, ...), anyukámmal élek.

Régebben /amikor még befolyásolható voltam/ sokszor sírtam, amikor apukám hozott haza, hogy nem akarok hazamenni(ott volt a barátnője és a nő gyerekei(2)is -családiasabb légkör).

Mostanában már azért sírok/vagyok kiakadva, mert nem akarok elmenni apukámhoz (átgondolva eddigi cselekedeteit), legyen csak a 2 gyerekkel, meg a nővel /azóta is eggyütt vannak/, ha neki élvezetesebb más gyerekeivel eggyüttlenni minden nap, akkor csak legyen.


Csak sajnos ennek az a következmény az ilyen "családban" élő gyerekeknél, hogy felnőtt korukban látni sem akarják majd a szüleiket.


16/L

2012. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy milyen lenne, ha a szüleid együtt maradtak volna és abban a légkörben nősz fel? Hidd el, az nem lett volna olyan nyugodt. Az, hogy apud visz, az azt jelenti, hogy veled akar lenni, szeret téged. Ne feledd, a válás az normális esetben nem azért történik, mert az egyik fél nem akarja a gyerekét.
2012. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!