Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kávét iszom (3in1) mikorra...

Ha kávét iszom (3in1) mikorra megy át a tejcsibe, mikor figyeljem a babám, hogy okoz e gondot?

Figyelt kérdés

Tegnap 3 után ittam egyet, a lányom szopizott 5kor, 8kor, 10kor és legközelebb hajnal fél3kor kelt, de nehezebben aludt vissza mint máskor.


Ez véletlen vagy addigra érezte volna meg a kávét??


2012. okt. 1. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A koffeint bizony átmegy az anyatejbe, méghozzá elég gyorsan. Ha tudod, teljesen mellőzd a koffein tartalmú dolgok fogyasztását a szoptatás alatt, ha nem akkor is du. 3 óra után már semmiképpen se igyál kávét, fekete vagy zöld teát.
2012. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én végig ittam a szoptatás alatt (napi kettő 3:1-t), de mindig közvetlenül szoptatás után. Soha nem volt gond. Ha 3 után ittad, és 5-kor szoptattál - az bizony pont ott volt az anyatejben :(.


Igyál nyugodtan, de szopi után!

2012. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, a koffein átjut az anyatejbe. Mi, felnőttek legfeljebb egy kicsit éberebbek leszünk tőle, de a kisbaba kicsi szervezetének egy minimális mennyiségű koffein is hatalmas megterhelés. Én amíg szoptattam, még kólát sem ittam soha.
2012. okt. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szabály az, hogy 48 órát kell várni egy káros anyag fogyasztása után és szoptatás előtt. Ha mondjuk olyan gyógyszert szedsz, amivel nem lehet szoptatni, akkor is az utolsó beszedés után 48 órával szoptathatsz, mert annyi, míg kiürül. Ezt a szabályt kell alkalmazni minden káros anyag fogyasztásakor. A koffein is, azután, hogy megiszod, még 2 napig kiválasztódik a tejedbe.
2012. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!