Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segit a parotok a babaval,...

Segit a parotok a babaval, vagy a haztartasban?

Figyelt kérdés
Miben segit a parotok otthon? Az en babam 2 honapos,a nagyobbik fiam 5 eves.A parom hetkkozben reggel 8kor megy munkaba,5 utan jon haza. Utanna szamitogep,vagy tv,ha megkerem legyen a kicsivel hogy valamit csinalhassak elvan vele.
2009. aug. 4. 09:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb így van, ahogy leírtad.

A kicsi 1 éves, a nagy 9.

Este apa fürdeti a kicsit.

Ennyi.

2009. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

igen, segít.

a babával kapcsolatban mindenben segít, eteti, fürdeti, tisztába teszi, elmegy vele akár sétálni, orvoshoz, játszik vele.

a háztartásban : gyakran főz, néha mosogat,boltba megy és amire megkérem, általában megteszi (pl. porszívózás)

2009. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sokat segít a férjem, 7 körül elmegy, 5 körül jön haza. De főzésben, bevásárlásban, baba körül is nagyon sokat segít, csak pont pár napja volt egy elbeszélgetésünk, hogy jó lenne, ha nem Ő határozná el, hogy mi a segítség Nekem, hanem beszéljük meg! Így én sem bosszankodom annyit! A férfiaknak mindent a szájukba kell rágni!!! Tessék befogni őket!! Valakinek ez nem természetes, azon is múlik, otthonról mit hoz!
2009. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerencsés vagyok, mert nekem sokat segít a férjem a kislányunk nevelésében és egyéb dolgokban is. Reggel 7 kor elmegy dolgozni, 16 óra fele itthon van és velünk foglalkozik. Ha kell elmosogat, tisztábateszi, sőt a büfiztetés az ő feladata, ha itthon van. Fürdetni mindig együtt fürdetjük, én teljesen számíthatok rá. Az én férjem is számítógépezik, de mi még régebben megegyeztünk, hogy este 8-9 körül megy gépezni és általában hajnalban fekszik. Sajnálom, hogy nálatok ez nálatok nem így van.
2009. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is így vagyunk...Napi 24órát vagyok én vele. A fürdetést vállalja be a párom, de ezt sem úgy, ahogy szokták mondani:semmiért ki nem hagyná. A fürdés is addig tart, míg kiveszi a vízből, a törölgetés, stb az enyém.

Elmenni sem igazán tudok intézni az ügyeinket(persze, ha alszik, csak már egyre kevesebbet), mert sokszor alig enged, mondván, mi lesz, ha felébred.

Az elvan vele dolog nálunk úgy néz ki, h a baba szobájában lefekszik a földre, és nyomkodja a telefonját, közben a kicsi unja magát persze. Így ilyenkor sem tudom végezni a dolgom.

Nem tudom, változik-e még ez, mert már egy éve ez megy. A terhesség alatt ezt nem is gondoltam volna róla.

2009. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

az én férjem rajong a fiáért. hazaér a munkából, azonnal leül vele játszani. még ha a számítógép előtt ül is megy a gyerek, és aztán ölbe veszi. igaz, hogy nagyobb már, mert 11 hónapos, de az elején is sokat foglalkozott vele. igaz nem fürdette, de mindig ott volt ha nem volt valami más dolga. mondta, hogy ő nem érzi, hogy a fürdésnél biztosan tartaná, így inkább nem szeretné csinálni.

de egészen az elejétől vele hagytam néhány órára, míg bevásárlást, bankot, postát, stb-t intéztem, ahova nem akartam magammal vinni a babát!

2009. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ezek szerint enyém az Isten lába!

Miután hazaér munkából 6 körül, vacsi és aztán csak velünk van. Megyünk sétálni, illetve mióta a fiam tud bringaülésben ülni, bringázni is (10,5 hónapos). A fürdetés még mindig közös. A gépet először az esti szopi alatt kapcsolja be, mert azon már úgyis elalszik a baba.

Néhány házimunkát is bevállal, de azért azt igyekszem én csinálni. Az első hetekben segített porszívózni és mosogatni.

2009. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
az enyém IS!!! Bocsi
2009. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A gyerek ellátásában nagyon sokat segít. A fürdés mindig az övé és ki nem hagyná.Pelenkáz, játszik vele. Nagyon jól elvannak. A házimunkában viszont magamra vagyok hagyva. Mindig viccelődök vele, hogy apának isteni de férjnek csapnivaló.
2009. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem nagy segítség a párom,mert minden rokontól több 100 km-re lakunk.Ő fél 8ra jár dolgozni,4re itthon van.Eszik,netezik,tvzik.A babával sokat van,ha kell megeteti,tisztába teszi,fürdetni együtt szoktuk.Ha nekem valami dolgom van,elszórakoztatja,de gyakran el is szokta altatni.Segít a házimunkában is,mosogat,porszívózik,felmos,ha kell.Egyébként én is azt mondom,hogy a szájukba kell rágni,hogy mit segítsenek,mert másképp nem fognak.Nekem az elején meg se akarta próbálni,hogy kell tisztába tenni.Aztán mondtam,hogy hajrá,tessék neki állni,mert adódhat olyan alkalom,mikor neki kell.Tehát nekem nagy szerencsém van Vele.
2009. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!