Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szokassam a fogmosásra?...

Hogy szokassam a fogmosásra? Ordít ha a szájába akarok nyúlni.

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős a gyerkőc, de ha még kicsi akkor vegyél neki egy fogkefét és engedd, hogy rágcsálja. Ha nagyobb akkor esetleg próbáld meg az elektromos fogkefét, nálunk ez vált be. A kisebbik lányom utálja, ha én mosom a fogát, mert ő akarja egyedül, de az elektromossal hagyja, hogy átdörzsöljem (rövidebb idő alatt hatékonyabb is vagyok) és utána ő is ügyesen mossa vele magának. (ha attól félsz, hogy az elektromos fogkefe miatt nem fog megtanulni fogat mosni, akkor megnyugtatlak, hogy ez nincs így a nagyobbik lányomnak is volt és gyönyörűen mossa a fogát sima fogkefével is)
2012. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engedd hogy ő mossa magának. Nem tökéletes, de jobb mint ha egy életre megutálja a fogmosást.
2012. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kislányom 2,5 éves apa fürdeti és mindig úgy csinálja, hogy előbb hagyja hogy megmossa magának, aztán mondja neki, hogy leellenőrzi mert ha a védőnéni meglátja hogy van rossz foga, ki fogja neki húzni....stb.Tehát míg apa mossa a fogát, addig folyamatosan beszél neki így eltereli a figyelmét arról hogy nem is akarta hogy apa megmossa a fogát :)
2012. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
....én is így "hagytam neki", és két fogát már megrágcsálta a fogmanó. Azóta nincs apelláta, én mosom a fogát, addig apa számol 10-ig, utána ő moshatja magának.
2012. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyi idős, nálunk úgy ment. hogy egy kis zsámolyt a mosdó elé állítottunk és kineveztük Erik fogmosó zsámolyának. ez nagyon bevált mert én meg mellette a kád szélén ültem és egy magasságba kerültünk ami neki fontos volt. eleinte csak nézte én, hogy mosom, aztán a fogkrémén lévő krokodil is felkeltette az érdeklődését és végül a fogkeféje is és elkezdte követelni tegyünk rá. azóta sem mossa persze rendesen és már szétrágott két darabot, de legalább nem tiltakozik, sőt ő mondja szeretne. anyósom szerint a fellépő volt a nyitja, mert most egyenrangúnak érzi magát velünk. 21 hónaposak vagyunk.
2012. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mosd meg előtte a saját fogadat. Egy idő után utánad akarja csinálni.

Én eleve így próbálkoztam. Amíg a kislányom fürdött megmostam a fogamat. Nagyon-nagyon érdekelte és szépen tátotta a száját amikor közelítettem a fogkefével. Most 14 hónapos, minden este gond nélkül megy a fogmosás, pedig amúgy ő sem engedi, hogy a szájába nyúljak.

Mivel még pici, fürdés után, fürdőlepedőbe burkolva, a kezemben tartva mosom a fogát.

2012. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát az én babám nem akarja a szájába venni a fogkefét, csak az enyémet mosná. Ha meg én akarom akkor összeszorítja a száját vagy üvölt.
2012. okt. 2. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!