Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babás anyukák! Ti hogy...

Első babás anyukák! Ti hogy élitek meg az anyaságot?

Figyelt kérdés

Hogy megy nektek? Mennyi idős a babátok? Milyen a pici? Sokat alszik?

Az én kifiam végig alussza az éjszakát! Másnak is ilyen a picije?


2012. okt. 1. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát lehet megköveztek,de én nem ilyennek képzeltem.

Mielőtt támadásokat kapnék,már most leszögezem:IMÁDOM a kisfiamat és semmiért nem adnám oda!

Az én fiacskám most lesz 8 hónapos és nem az a kimondott "mintagyerek". Születése óta ilyen,tehát nem lehet az éppen aktuális frontokra, fogára,stb. fogni.Hisztis (és igenis van hiszti ilyen korban;aki ezt cáfolja,annak nyilván nem volt ilyen jellem a gyermeke ennyi idősen!!),akaratos,dacos és rengeteget ordít (gyakorlatilag mindenért és semmi nem jó neki).Nincs el magának 5 teljes percig...gyakorlatilag egy embert 100%-osan lemerít.És ugye kizárásos alapon én vagyok az.Ezt olyan szinten kell elképzelni,hogy pisilni nem tudok kimenni tőle.És ez most teljesen komoly.

Én szerettem volna mindig tip-top anyuka lenni,aki mindig nyugodt,kiegyensúlyozott,mosolygós,helyt áll mint feleség.

Ehhez képest nagyon messze kerültem.Én igyekszem+próbálom, de nem igazán megy.

Abban bízom, hogy ahogy nő majd könnyebb lesz (bár ez eddig rácáfolt). :(

Ja és mai napig 3-4 alkalommal ébred éjszaka (minimum).

Alvással küzdünk szintén születése óta,minden alvás egy rémálom és hosszas hiszti,ordítás előzi meg,mert ő bizony nem akar aludni;lehet bármilyen álmos is.Naponta 2 alvás sikeredik be,30-40 percet ölel fel.

Úgy hogy nem mindenkinek van olyan gyermeke,mint Neked.

2012. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma gondolkodtam el ezen hogy milyen furcsa is az élet,egyáltalán nem úgy alakult ahogy elterveztem.(Hála a magasságosnak!)Versenytáncos voltam,úgy terveztem legalább 30 éves koromig versenyezni fogok,addig szóba sem jöhet a baba.Aztán 3 hónappal ezelőtt megszületett a kisfiam,akihez földöntúli szerelem köt,odáig vagyok érte teljesen,mintha mindig is az életem része lett volna.Nagyon jó kisfiú szerencsére,nagyon keveset sírdogál,egy igazi egyéniség.NEm alussza végig az éjszakát,este 8-kor elalszik 2-körül eszik,majd reggel 7-8 körül ébred.Mondjuk ez engem nem igazán érdekel,lényeg hogy kiegyensúlyozott,jó kedélyű baba.Délelőtt alszik egyszer 1-1,5 órát,délután 2-szer 1,5 órákat.Szerencsére ez a napirend már a kezdetektől beállt,rengeteg idő jut magamra is,nem kell hanyagolnom a sportot sem,néha van időm elmenni fodrászhoz,stb.Mivel júliusban született,napi 2-szer elmentünk sétálni,kíváncsi vagyok a rossz idő beálltával miként alakul majd ez a program.

Jó babázást!

2012. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első válasz adó! Hát a mi első hónapunk sem volt leány álom... Hasfájós volt mindig sírt... Én meg sírtam vele... Nem tudtam megnyugtani... Szerencsére kinőtte! Tudom ez sovány vigasz! Most 4 hónapos 2foga van és szinte alig tettük észre hogy fogzik a kicsi.... Szerintem ez változni fog idővel... Szurkolok neked hogy minden jobb legyen! De biztos az lesz! Jó babázást mind kettőtöknek és kitartást első válaszoló! :)
2012. okt. 1. 22:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 16 hónapos kisfiam van. Az anyaságot egyszerűen imádom, és alig várom, hogy legyen majd még egy babánk. A fiamba pedig egyszerűen szerelmes vagyok. :) Akkora egyéniség, és olyan nagy forma, ráadásul most nagyon jó korszaka van, napról napra mutat újabbnál újabb, viccesebbnél viccesebb dolgokat. Ráadásul annyira anyás, hogy az hihetetlen, amit szintén nagyon élvezek. Az első hónap nálunk is nehéz volt, nehezen indultak be a dolgok, de aztán végül hamar összeszoktunk, és így hármasban apával már egy nagyon jó kis csapatot alkotunk. :)
2012. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hol így élem meg, hol úgy. Attól függ. Nem ilyennek képzeltem, sőt el sem képzeltem, mert nem tudtam. Eleinte nagyon nem tetszett anyának lenni. Most már nagyobb a fiam 16 hónapos, egyre jobbak a napok, komunikatív, közlékeny, bár még mindig nem alkalmazkodó, de azért jobb mint amikor 4-5 hónapos volt.

Nem csinálnám újra, neki nem lesz tesója.

2012. okt. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első 3 nap amikor megszületett csoda volt!!! De aztán mint tudjuk minden csoda 3 napig tart :-)) Az én babám fél éves koráig rettenetesen sírós volt így ezt a korszakot nem élveztem egyáltalán ezt őszintén mondom. Most 7 hónapos, már nem sírós, de ő is egész embert igényel mert egy igazi kis romboló, 2 perc alatt kárt tenne valamiben vagy saját magában ha nem figyelnék rá állandóan. Amúgy eljátszik magában kivétel a járókában :-)) Sokmindent nem tudok mellette csinálni, akkor próbálom utolérni magam amikor alszik, de sajnos ő is ritkán és keveset alszik mostanában. Néha úgy érzem egy perc nyugtom sincs, mert mire este végzek mindennel már csak annyi erőm van hogy jóéjszakát kívánjak a férjemnek. Nehéz, az biztos, de nem bántam meg és lesz második baba még akkor is ha kétszer ilyen nehéz eset lesz mint a lányom.
2012. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!