Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Negyvenes picibabas anyukak...

Negyvenes picibabas anyukak akiknek van egy joval nagyobb gyerekuk is, hogy birjatok az anyasagot ujra, tobb turelmetek van vagy kevesebb? Hogy tudjatok megosztani a szeretetet a ket gyerek kozt?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Én 23 éves,első babás vagyok,de kapásból van 3 közeli ismerősöm,akik 35 évesek,első,és második babások.

Sorban írnám:

1.Első babás,várta mint a messiást,de mégis ordibál a babával az utcán (7hós)hogy aludjál már,ezért nem fogom lejárni a lábaimat...(szegény hogy aludjon,mikor kiabálnak vele?)

2.Első babás.Egész nap kompban van a baba,és kétszer jár vele sétálni,altatja,és legtöbbet anyósra bízza.(9 hós)

3.Második gyerek,"én bizony ráhúzok a seggére,ha hisztis". :-/ (8hós)


És mindig azt hallgatom,hogy:"Ez már nem az én 35 éves fejemnek való".


Bocsi,lehet,hogy nem konkrétan erre gondoltál,de gondoltam leírom ellenpéldának,hogy milyenek ne legyünk attól független,hogy az ember 30-as,40-es.

2010. márc. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló tapasztalatai ellen beszélnék egy kicsit.

Én 34 évesen szültem, és mégis rengeteg türelmem van.Soha nem bízom a babámat még egy órára sem senki másra.Mindenki megjegyzi - aki csak jön hozzánk-, hogy látszik a csemetén, mennyire kiegyensúlyozott.

A napokban döntöttük el a férjemmel, hogy szeretnénk még egy babát hamarosan.Nem gondolom, hogy ha itt lesz a másik baba, akkor ne tudnám megoldani, hogy mindkettővel ugyannyit foglalkozzak.Az másodikat is úgy fogom szertni, mint most az elsőt.Egy kicsit háttérbe szorul a háztartás, és a férjem is besegít a bébicsőszködésbe.

Aki úgy érzi idősebb korában, hogy lenne türelme, miért ne.Szerintem a türelem, szeretet, nem korfüggő.

Én ismerek (foglalkozásom miatt) rengeteg olyan nagyon fiatal anyukát, akik egyáltalán nem foglalkoznak a gyerekükkel.Nagyon sajnálom azokat a gyerkőcöket.

2010. márc. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb barátnőmnek van egy egyéves babája két tizenéves gyerek mellett. Sokkal jobban kiélvezi a babázást, mint annak idején, mert már tudja, hogy ilyen pici gyereke többé nem valószínű, hogy lesz. Ráadásul ennyi idősen már egy csomó minden miatt nem kell aggódnia, az egzisztenciát már rég megteremtették, a kicsi dolgait is gyakorlottabban kezeli, és a nagyok is sok mindenben tudnak segíteni. Rivalizálás nincs a gyerekek között, ahhoz nagy a korkülönbség, a nagyok imádják a babát, örömmel foglalkoznak vele.
2010. márc. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
En is negyven leszek nemsokara,van egy het honaposam es egy tizenevesem aki kamaszodik,a kicsihez rengeteg turelmem van,viszont a nagy most epp borzaszto kezelhetetlen,persze egyforman szeretem oket!Es nem banom hogy megszultem a masodikat!(masodik hazassag)
2010. márc. 13. 22:21
 5/6 anonim ***** válasza:
37 vagyok,a nagy 18 éves lesz,a kicsi 2.Sokkal türelmesebb vagyok(igaz,amikor a nagy volt kicsi,akkor is az voltam,csak a korommal valahogy nőtt a türelmem),és a nagyra is szakítok időt.Igaz,hogy néha nekem is égnek áll a hajam a dolgaitól(amikor megpróbál meggyőzni,hogy a "rövid nadrág kitérdesedik",de elég kezelhető,és észérvekkel lehet rá hatni).A szeretetemet nem osztom meg,hanem meghatványoztam,így most 2xannyi,mint volt...mi tervezünk még egy babát,sztem 3-mal is flottul fog menni minden.Most pl.apa és a kicsi már alszik,a nagy átment a haverjához,én pedig kiélhetem a "függőségemet".
2010. márc. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

42 éves vagyok.

A nagy 18 éves elmúlt, a kicsi 9 hónapos.

Sokkal több bennem az alázat. Nem akarom "megmutatni"!

A szeretetet nem osztom meg. Eddig egyet szerettem, most már kettőt szeretek! :)

Jó így!

2010. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!