Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban ennyire fontos és...

Valóban ennyire fontos és elengedhetetlen, hogy a gyermek CSAK márkás és mesefigurás ruhákban járjon?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt,hogy egyre több ismerősöm meg van őrülve, hogy az ő gyermeke CSAK Thomas-os,Chuggington-os,Verdás,stb. holmikban járhat.Még a gyerkőc pici (5-10 hónaposok),tehát nem az ő mániája,hanem az anyukájáé.

Ugyan ez a helyzet a Nike,Adidas,stb. márkákkal is:csak azért járatják abban,mert az a "menő" és nem azért,mert pl. meg van elégedve a márka nyújtotta minőséggel.

Csak én vagyok ennyire ódivatú,hogy ezeket nem tartom fontosnak (én inkább tartom szem előtt hogy kényelmes és jó minőségű anyagokból készüljön, valamint hogy kedves gyermekeknek való mintázatú holmik legyenek)? Engem sokszor már kifejezetten irritál,hogy a gyerek egy kész hirdetőtábla;ráadásul sok esetben ehhez hihetetlenül nagy stílustalanság,ízléstelenség is társul.

"Mindegy mi az,csak aggassuk rá a gyerekre,hogy mások lássák!"

Tudom, mindenki úgy és abban járatja a gyermekét, amiben éppen akarja;de érdekelne, hogy mások szerint ez valóban normális értékrend?


2012. okt. 1. 21:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%

Engem nem zavar, hogy mások mibe öltöztetik a gyerkőcüket :)

Ha ők ettől boldogok, az miért zavarna? Meg az is lehet, hogy ilyen kicsi gyerekeknél ezek a menő cuccok pl ajándékok családtagoktól, barátoktól. Mi is kaptunk Disney-s rugdalozót nagypapától. Ez alapján nem ítélkeznék.

Plussz ha valaki megteheti és ideje is van levadászni ezeket a ruhákat, akkor egészségére :)

2012. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
éN AZON VAGYOK FELHÁBORODVA HOGY SZINT CSAK EZEKET Avackokat lehet kapni,van pár disney márkás ruhája a kislányomnak ,ezek kényelmesek és szépek,többnyire használtak vaterráról. A többitől a hideg ráz ,hello kitty és társaik.
2012. okt. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
86%
Nálam is a kislányt csak rózsaszínbe lehet öltöztetni típusú trend üti ki a biztosítékot, főleg akkor amikor beszólnak, hogy én miért öltöztetem más színekbe( konkrét eset: piros kantáros gatyó, kék fehér szivecskés body-). Szerintük ez fiús. Montam nekik, hogy szeretem ha színes egyéniség a lányka.
2012. okt. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk 2 lány és 1 fiú van. Nem mondom, hogy nincs egyetlen rózsaszín ruhájuk sem a lányoknak, mert természetesen van az is egy pár, de sosem öltöztetném őket talpig rózsaszínbe. Szerintem nem is túl praktikus szín, főleg játszótéren, homokozóban, őszi időben...az evésről nem is beszélve... Én nagyon szeretem a pirosat, zöldet, ezek igazi uniszex színek, persze a mintától függően, de sokszor azt tapasztalom, hogy nem igazán van színválaszték. Nekem az állatos minták is tetszenek, ha nem annyira uralkodik el a ruhán, meg a gyerekek is szeretik mutogatni és mondani, hogy éppen milyen kisállat van a ruhájukon (maci, nyuszi, kutyus, stb.)
2012. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Nekem lányom van, 11 hónapos.

Kisszoknya,harisnya kizárva nem tud benne mászni, az pedig számára tragédia lenne :)

Én sem öltöztettem nagyon színes ruhákba, mert sokkal egyszerűbb kimosni egy leevett fehér színű bodyt, és egyszínű nadrágot, mint valami csilicsálé ruhát. nem beszélve a nagy matricás cuccokról, amit vasalni kész rémálom. A másik pedig h láttam már gyereket aki ugy nézett ki mint valami papagáj, mert az összes létező szín rajta volt. Nagyon színesek ezeka disney dolgok- nekünk is van, uyg kaptuk őket.

2012. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

A mesemintás, disneys cuccokat én is kerülöm.

A kisfiam szinte minden ruhája Next v. H&M. Nem azért, mert "márkafüggő" vagyok, hanem mert minőségi dolgokat tudok ezeken a helyeken venni.

Ja és az sem mellékes, hogy használtan majdnem ugyanannyiért eladom, mint amennyiért vettem.

Sokan megszólnak érte, de nem érdekel...

11 hós kisfiú anyucija

2012. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Sznobok, nem lehet velük mit kezdeni. Én pont az ellentábor vagyok, rólunk a turkáló ordít, pedig jól szituált, felső-középosztálybeli család vagyunk, csak éppen herótom van a márkab.zi (már bocsánat) sznoboktól.

Mivel sok gyerekruhát kapunk használtan, kaptunk pár márkásat is. Amin látható márkajelzés volt - nagy Adidas felirat pl. -, abban a minutumban tovább is adtam, a mi lányunk nem hirdetőtábla.

Amin nem látszik a márka, azokból megtartottunk párat, már amelyik jó minőségű. Sem a lányunk, sem mi nem hordunk olyan ruhákat, amelyeken márkanév vagy más reklám van feltüntetve. Nem vagyunk ingyen hirdetőtáblák.

2012. okt. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
3/17 -es Akkor mit szólsz a Hello Kitty fagyihoz? Hát igen, elég durva. :D Macskaíze van? :)
2013. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!