Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire fontos a...

Tényleg ennyire fontos a napirend? De hogy alakítsam ki, ha minden nap máskor ébred?

Figyelt kérdés

Nem 10 percekről van szó, hanem mondjuk egy-másfél órákról. Ha kel, persze enni akar és változó, hogy mennyire alszik vissza, viszont ezen is múlik, hogy msjd mikor fog aludni, ettől csúszhat az evés, áhh...


Ébreszteni nem szeretném, amúgy is korán kel, kajával nem váratnám, sírni nem szeretném hagyni.

Be fog ez állni valamennyire magától? Az esték általában ugyanúgy zajlanak, de a nappalokkal nem tudom mit kezdjek. Gyógytorna sem egy időpontban van, a napok sem alakulnak egyformán, hiszen nem kell mondjuk minden nap vásárolni menni.


Én abszolút nem vagyok rendszeres, nem is nagyon bírom elviselni, ha bele vagyok kényszerítve ilyesmibe - mármint ha nem akkor csinálhatom a dolgokat, amikor szeretném - a babának viszont ez fontos lenne, még attól is tartok, hogy próbálkozom, csak nem leszek "hiteles", és ezt a kettősséget majd megérzi a babám is. Még én sem tudom, minek mikor kellene zajlania, nemhogy még őt is erre tanítsam. De azt akarom, hogy neki jó legyen.


Ő amúgy egy 4 és fél hónapos fiú, aki tápszeres.



2012. szept. 11. 22:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A napirend nem egyenlő az időbeosztással.Ajánlom a suttogó c könyvet,ott nagyon jól leírja milyen a helyes napirend különböző korú babáknál.Azért is jó ha van napirendetek mert az neked segítség.Én egy hétig vezettem táblázatba mikor mit csinál,és figyeltem rá hogy a fontos dolgoknak mint pl az esti lefekvés,legyen egy rituáléja.Olvasd el a könyvet,attól jobban nem tudja leírni senki.Persze nem kell minden szavát szentírásnak venni,mert eléggé az amerikai nőkre íródott,de nekem nagyon sokat segített,és a napirend részét nagyon jól elmagyarázza.
2012. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

pedig hidd el nem egy nagy dolog. és nem kell az órát lesni!


kb így néz ki:

reggel felkel, tisztábateszed, tápi, alvás

felkel, játék, tápi, séta, alvás

felkel, tápi, játék, alvás

felkel, tápi, séta, fürdés, tápi, alvás.


mit tudom én már pontosan hogy volt, de így ennyi a napirend. nem kell mindig boltbamenni azért, hogy napirended legyen (ezen amúgy jót mosolyogtam, ez aranyos :D), csak a 3. tápi után menjetek ki. aztán vagy bevásároltok vagy sétáltok, vagy ügyet intéztek...

remélem érted a lényeget. ha a sorrend megvan, akkor már van egy jó napirendetek :)

ha meg az esti fürdést ugyanakkorra teszitek minden este, nagyjából az alvások is be fognak állni, de tényleg ne lesd az órát :)

2012. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
51%

Kérdésedhez csak félig tudok értelmesen hozzászólni, mert hát pasiból vagyok, de mentségemre legyen mondva, hogy 3 gyermek apja. Magára konkrét kérdésre nem is tudom a választ, de gondolom akad egy hölgy, aki igen.


A részemről csak azt kívánom megjegyezni, hogy egyre érdekesebbek lesznek a dolgok, amikor nő a fiad, hiszen egyrészt a te, másrészt a párod tulajdonságait örökölte.

Furcsa lesz látni rajta az anyuka vagy apuka jó és kevésbé kellemes dolgait.


Véleményem kívülállóként és nem szakértőként az, hogy ugyan hogy is várhatnád el a gyermektől, hogy valamilyen rendszert produkáljon, mikor a te véredben pont az ellenkezője van? Igen, gondolom, hogy lehet rendszerre nevelni, bár minden babának más a ritmusa - ezt kell valahogy beszabályozni. Inkább az esti időpontokre figyelj, hogy az óra szerint állandóan szinte negyed órára pontosan akkor történjenek a dolgok, ahogyan szoktak: fürdetés, utána evés, lefektetés.


Nálunk már nagyobbak a gyerekek és a nejem még mindig ragaszkodik az időpontokhoz, de ő majdnem percre pontosan!

Ha ezt sikerül elérni, akkor kezelhetőek a gyerkőcök, fog az eszük, normálisan viselkednek. Ha engedünk a derékszíjon és némi szabadságot adunk, akkor felborul a rend és nem lehet velük bírni másnap: nem alusszák ki magukat, délután kidől a legkisebb, elkezd dilizni a legnagyobb és állandóan szekálják egymást. 9, 6, és 4 éves gyermekeim vannak! A nejem az óra átállítást tartja a legnagyobb ellenségnek még most is, de csecsemőkorban meg pláne!


Tehát a rövid válaszom: igen NAGYON fontos a napirend, most és később is!


42/F

2012. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
42%

Anapirend azért fontos, mert

1.te tudsz szervezni

2.a babádnak biztonságot nyújt (majd kamaszkorában eljön az az idő, amikor össze-vissza lesz :) )

Én kb fél éves korában csináltam meg a kislányom napirendjét. Ami fontos, az a reggeli kelés és az esti fekvés. Nagyjából +/- max 30perc eltéréssel ugyanaz legyen. Fontos, hogy a fekvés előtt már ne legyen játék, hogy ráhangolódjon az alvásra. A napközbeni alvást én csak 10hósan állítottam be, amikor már 2szer aludt 1-1órát. Akkor eldönöttem, hogy 12ben alszik csak. Pár nap alatt hozzászokkott, de mindig csak egy picivel toligáltam kijjebb a délutáni alvás kezdetét,hogy ne leggyen nagy a változás. Szóval lassan, de biztosan szoktasd hozzá. Én reggel 7kor keltettem mindig, most 2évesen kitolta magának 8ra az ebredést :) Délbe alszik 2órát, aztán este 8kor fürdés-alvás. Ez kb 11hósan a rendszer.Könnyebb lesz nektek majd :) A napközbeni dolgokat majd beállítja ő magának, te csak a regelre és az estére figyelj :)

2012. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg egy 4 hónaposnál még nem ennyire fontos.

Mondjuk a tápszerhez nem tudok hozzá szólni, nekem anyatejesek a gyerekeim, de én is akkor adok (adtam) nekik, amikor kérnek.

Ha az esti fürdés ideje megvan, és utána a fekvés ideje állandó, az bőven elég szerintem ennyi idősen.


Hagyatkozz a babádra, majd ő kialakítja. Nekem van olyan gyerekem is, amelyik viszonylag hamar állandósította a menetet, és olyan is, amelyik "össze-vissza" kérte. Szerintem lehet ezt még lazára engedni.


Az étkezések igazi időpontjai akkor alakultak ki nálunk, amikor már szilárdat ettek. A szopi pedig maradt igény szerint. Gondolom ez tápszerrel ugyanígy megvalósítható.


Mert ott van pl. az átállás napi két alvásról egy délutáni alvásra. Ez olyan egy év körül van. Ilyenkor simán csúsznak a dolgok egy-két órát.


És néha a nagyobbakkal is. Talán ezért nem gond nálunk az óra átállítás sem. Mindennek meg van az előnye ;o)


Szóval én a rugalmas napirend híve vagyok.

2012. szept. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
44%
A napirend arra való hogy felboruljon.Az én gyermekem kiegyensúlyozott kedves baba.Sosem volt napirendünk.És bármikor elindulok vele bárhova ...szomszéd anyuka mindenről lemarad "mert a napirend" frászt kapok ettől.Pedig a gyerekre ráférne hogy közösségbe legyen.Ha valami nem úgy van ahogy megszokta óriási hiszti van...mire jó ez?
2012. szept. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%

"Nálunk már nagyobbak a gyerekek és a nejem még mindig ragaszkodik az időpontokhoz, de ő majdnem percre pontosan! "


Na gratulálok,erről beszéltem.

2012. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Szia, az én fiamnak nagyon fontos volt már kiskorban is a napirend, itt nem percre pontos dolgoról beszélünk, csak hogy tudja mi mi után következik.2 hónaposan neki már fixek voltak az evés időpontok, magának állította be. Ő igényli a mai napig is a rendszert, ha borul a dolog, akkor ő is kezelhetetlen lesz.Ami sem neki, sem nekem nem jó.

Nekünk ilyen kicsi korban a napirendünk a következő volt:

HAjnal 4 kor szopizott majd visszaludt.

Reggel 7 körül felkelt megszoptattam, elkészültem én is ő is ,8-fél 9 körül elindultunk a városba elintézni a dolgokat, addig szundizott a kocsiba, vagy nézelődött

11 re hazaértünk, akkor szopizott, majd ebédet főztünk együtt. Ilyenkor egyedül is elvolt

fél 2 körül evett megint, majd aludt egy nagyot

5 körül megint szopizott és utána sétáltunk a mamához, vagy jöttek hozzánk barátok.

7 kor elkezdtem az esti maszírozást, majd fürdés, evés, és alvás.

Az elején igy ment, majd ahogy nagyobb lett alakult a dolog, de most 2 éves , mai napig délelőtt igényli a sétát, mászákálást,de ha hazajövünk, amíg főzök nagyon jól elvan egyedül. Mostmár persze 1* alszik egy nap, de kell neki a rendszer. Mindkettőnkenk kiszmítható volt a nap. Én a rendszeresség híve vagyok a fiamnál. Pedig előtte én sem voltam ilyen. Az a lényeg, hogy tudja mi, mi után következik, nem az időpont a lényeg. Tudaj mikor van anyás-apás játék, mikor van amikor egyedül kell elfoglalnia magát, mikor van a séta.... remélem érthető amit írtam:-), késő van.

2012. szept. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó! Úgy csinálsz, mintha még sohasem dolgoztál volna! Nem PONTOSAN kell megjellened a munkában? A gyereknek nem PONTOSAN kell megjelenni az iskolában és az óvodában?

Persze, ha akkora a gyerek, hogy CSAK 1 van és másra nincs gondod, mert egész nap otthon vagy vele, akkor az nagyon könnyű! Mit számít, majd az elsőnél megtanulod! De ..ezd meg! Én HÁROMRÓL beszélek! Fogalmad sincs miről beszélsz! Gőzöd nincs mennyi idő őket elkészíteni! Azt sem fogod fel, hogy miről írtam! A 3 gyerek 3 különféle dolgot akar, te meg a negyediket! Van fogalmad mennyit kell mosni? Teregetni? Főzni? Szerinted hogyan és mikor, ha nincs napirend!?


Inkább nem is írok többet ...


42/F

2012. szept. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
51%
Pontosabban a 22:39-esre gondoltam. Az előző gyorsabb volt!
2012. szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!