Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hetes elsőkisbabás anyukák...

Pár hetes elsőkisbabás anyukák. Leírnátok egy napotokat? Nehezebb, mint képzeltétek?

Figyelt kérdés

Első babámat várom, és tudom,hogy egyedi minden baba, meghogy valószinüleg nehéz lesz, de kiváncsi vagyok,miből áll egy nap. Főleg ha apuka sokat dolgozik, és nincs egy nagyi, aki minden egyes nap tud jönni segiteni.

Én 3-4szer vagyok fent egy éjszaka, így is fáradt vagyok,de már azért megszoktam. Bár tudom,hogy ha meglesz a babánk,azért nehezebb lesz.


2012. okt. 3. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem már nem pár hetes,de azért gondolom én is válaszolhatok. és hát az benne a nehéz szerintem,hogy:mindennap ugyanúgy és ugyanaz történik veletek.azaz :szoptatsz altatsz,pelenkázol. az enyém ráadásul rossz alvó és hasfájós volt,ugyhogy nem is tudtam úgy kiélvezni sajnos az első heteket.
2012. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám 7 hetes, de első baba, ugyh válaszolok! Sokkal nehezebb volt számomra, mint gondoltam. Én az első 2 hétben nem mertem hozzáérni fürdetésnél, így csak néztem, amikor a párom fürdette. Meg hát nem is szerette, végig üvöltötte, egészen 3 hetes koráig. Az első pár nap állandóan aludt (besárgult) és 3 óránként keltegetni kellett. Miután szépen kifehéredett, elszabadult a pokol... Egész délután, egész nap aludt, csak enni kelt fel, éjszaka pedig bömbölt megállás nélkül, elaludt ugyan a cicin, de egyből felébredt amikor letettem. Nem volt kellemes alvás téren az a 2-3 hét, de még mindig könnyebb volt mint most. Egyre többet van fent, ráadásul extra sírós, fél percig sincs el egyedül. Mindig babusgatni, dajkálni kell (nincs is ezzel baj), ugyhogy sztem az első pár hét még nem ennyire nehéz. Legalábbis ez az én véleményem. Az első pár hétben még a pocijuk sem fáj annyira, de utána... az enyém nagyon hasfájós. Én amúgy azthittem, h ahogy telnek a hetek egyre könnyebb és könnyebb lesz, dde részemről nem így van, de ismétlem, csak azért, mert extra sírós baba, de ez nem minden babánál van így. Öcsém is ilyen volt, én meg pl egy mukkot sem szóltam babaként. Nehezebb lesz persze, de gyorsan belefogsz rázódni ne aggódj :) Vhogy megtanulsz majd éjjeli bagolyként élni egy ideig, mert sztem egyik anyuka sem alszik teljesen nyugodtan újszülött babája mellett (szintén magamból indultam ki). Nekem a párom mondta mindig, hogy tanuljam már meg végre, h akkor kell hogy aludjak, amikor a gyerek is alszik. Ez sosem jött be, vhogy mindig volt jobb dolgom is, ezért a mai napig nem jutok a kialvás szintjére, de sebaj :) Azért legalább már az éjszakák vmennire már nyugisak, 2x kel, hajnali 4től pedig üvölt a pocija miatt reggel 6ig :( Csak az eleje lesz sztem nehéz, de minden gond, fáradtság elszáll ha meglátod majd mosolyogni (még ha írják is itt utánam, h az még csak fintor, nem direkt mosoly...), de egy szülőnek mégis leírhatatlan. Sok sikert és kitartást kívánok neked, nagyon gyorsan belerázódsz majd, hidd el!
2012. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 hetes szóval friss az élmény bennem. A kisfiam nagyon sokat eszik, (1kg hízott 1 hónap alatt) őt 2-2,5 óránként etetni kell. Amikor alszik főzök-mosok takarítok vasalok, ez mióta hazajöttünk így volt mivel segítségem nincs... A férjem sokat dolgozik, többnyire ketten vagyunk a babával. Éjjelente sokat sír, nehezen kakil, emiatt nyűgös mindíg.. Szóval elég fáradt vagyok mert mikor alszik, én végzem a házimunkát, éjszakánként 3-3,5 órát alszom összesen.... Sokkal nehezebb mint gondoltam... Éjszaka mikor felébredek és megyek a kiságyhoz nekimegyek a szekrénynek a fáradságtól.. Remélem lassan elérjük h éjszaka aludjon legalább 5 órát..
2012. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok,kerlek ne kovezzetek meg es nem is dicsekedni akarok(hiszen nem is az en erdemem) csak szeretnem leirni a masik oldalt is.nekem sokkal de sokkal konnyebbnek tunik mint ahogy gondoltam.Ferjemmel felkeszultunk a legrosszabbra,hiszen szuleink elmondasa szerint mindketten extrasirosak voltunk(habar nem tudom mennyire oroklodik ez)Ehelyett kaptunk egy extra nyugis babat.Igaz mar 5 hos,de 5 hetes kora ota atalussza az ejszakat,ertsd ezt ugy hogy este 8tol reggel 8ig,nagyon mosolygos kiegyensulyozott baba,hasfajas volt neki is az elejen,de szerencsere hamar elmult,nagyon keveset sir,csak ha ehes es almos.Nem tudom elegszer megkoszonni s nem tudom mivel erdemeltuk ki hogy ilyen jo baba:)Szoval megvan az esely erre is:)
2012. okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Inkább arra próbálok hangolódni,hogy nagyon nehéz lesz,mintsem hogy óriásit csalódjak. Bár szerintem erre nem lehet felkészülni akkor sem,hogyha sokat olvastam róla, tudom mikor mit csináljak. A fáradság az fáradság, az ellen tenni nem lehet, ezt pontosan tudom, volt egy munkahelem,ahol az üzlet zárásától a nyitásig összesen 7 óra telt el, így kb 5 órát tudtam aludni esténként. De tudom, hogy ez még nehezebb lesz. Az elején legalábbis biztosan. ANyósom elmondása szerint a párom nem volt hasfájós, és én sem. De szerintem ez nem öröklődik. Ennek ellenére bízom benne, hogy minden a legjobban alakul majd, éshogy azért valamelyest lesz szülői segitség olykor-olykor.

Köszönöm hogy válaszoltatok!

2012. okt. 4. 09:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is csatlakoznék a kellemesebb oldalhoz :)

Kislányom hét hetes, hasfájós ugyan egy picit de nem a vészesen hasfájósokhoz tartozik szerencsére.

Éjszaka csak egyszer kel három hetes kora óta, és rá is érvényes, hogy csak akkor sír, ha álmos vagy éhes, de akkor is csak abban az esetben, ha túl sokat alszik két etetés között.

Most már érdekli a világ is, így ébren is egyre többet vagyunk, de nagyon jól el van a játszószőnyegén vagy a pihenőszékében, ahonnan nézegeti a szobát, ami egy ekkorka picit még leköt :)

Persze, sokat beszélek ilyenkor hozzá vagy épp tornázunk. Az ébrenlét alatt napközben értsd azt, h max 1 órát van fenn, utána elálmosodik. Kivétel ez alól az este, du 6-tól lefekvésig ( olyan 9-10 óra ) már nem szokott aludni, egyhuzamban fenn van.

Szóval, azt mondhatom, hogy ez valóban baba függő, nem hiszem, hogy bármi különöset is tettem azért, csak azt amit mindenki más is megtesz, egyszerüen ha nyugis babád van, akinek nincs az az igazi üvöltős hasfájása és adott esetben még hat is a gyógyszer ( nekem az orvsoom ilyen kikevert gyógyszert írt fel ) akkor nagyon élvezetes és nem agyonfárasztó napok várnak rád. Ellenkező esetben persze kitartás és türelem szükséges, az biztos!

2012. okt. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Emmami ***** válasza:

Kedves Kismama!

Nekem 3 hetes a babám. Ajánlom figyelmedbe az alábbi könyvet. Nagyon reálisan írja le a dolgokat, én ezt olvastam/ olvasom.

[link]

Egyébként szerintem ha odafigyelsz az étkezésedre,és időt fordítasz a meghitt szoptatásra, és az alapos büfiztetésre, akkor nem lesz gond. Enni fog és aludni, ha laktató a tejci éjszaka 1-2 szer kell csak felkelni. Beáll magától arra, hogy nagyjából 3 óránként egyen. Aztán egyre többet lesz fent. Amikor alszik aludj te is és akkor nem lesz nehéz az éjszaka. Én is egyedül vagyok vele születése ta, mert apukája külföldön dolgozik. Nincs lehetetlen egy anyának, és nincs az a fáradtság, ami ne érné meg. Nekem is első baba. És még egy fontos dolog, ne foglalkozz senkivel, csak a saját érzéseiddel, sz@rd le az okoskodókat. Bízz magadban, tudni fogod mi a legjobb neki. Nem áltatlak, lesz olyan, hogy vele sírsz, mert nem tudod mi a baja. De egy szuper kaland veszi kezdetét. :)) Könnyű, és gyors szülést! És egészséges kisbabát kívánok neked! :))

2012. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokta, jó egészséget mindenkinek!
2012. okt. 7. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!