Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen anyának lenni? Így...

Milyen anyának lenni? Így képzeltétek el a babóval az életet?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia.Azt nem lehet leirni,csak érezni kell.A 2. babám igy már tudom élvezni minden percét.ráadásul elég nagy a korkülömbség igy én is bölcsebb is lettem.meg nyugodtabb,és látom a két gyerek között a külömbséget.Régen mindig csak nevettem amikor valaki azt mondta,hogy ölni tudna a gyerekéért,nos igen,tudnék.igy kerek az életünk és minden percét beszínezi nekünk.
2009. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy egy barátnőm megfogalmazta helyettem. "...lovat akartam, de nem ilyet..."

Sajnos én sokszor érzem azt-bűntudattal- hogy nem erre számítottam. PEdig egy szavam sem lehet lányomre, mert jó kislány, nem hisztis, nem nyűgös, értelmes, okos 13 hós. De sokszor nincs időm semmire, nem azt csinálja amit kéne, nem alszik, még mindig cicifüggő és sokszor kifáraszt nagyon.

Én azt hittem, hogy kemény csaj vagyok, de sajna nem...

És most 9 hetes vagyok a másodikkal, előre félek, hogy hogy fogok boldogulni a kettővel, de hiszem, hogy ha most ezen átesem, később mindenkinek jobb lesz.

Amúgy egy csoda, mert ha átölel, puszit ad, rám mosolyog és huncutkodik, nem lehet nem imádni:)

Mindennek ellenére nem adnám semmiért!!

2009. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én valahogy így képzeltem el régen, milyen babával mint amilyen most. tudtam hogy most már nem oda ugrálok ahova mi akarunk, mégis olyan jó dolog. Tudtam, hogy néha nehéz lesz, mégis túljutottunk a nehezebb időszakon. 4 hónapos a lányom, van hogy még most is felkel éjszaka, na bumm...soha nem esett nehezemre felkelni hozzá, tudtuk hogy így lesz.
2009. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddig ez a legjobb dolog, amit csináltam az életben, pedig sok mindenen túl vagyok. Mégis nehéz néha, főleg a magány hiányzik és a szabadság, de ezt is meg lehet oldani okosan:-)

8 hós fiú anyuja

2009. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Voltam külföldön babysitter, így azt hittem könnyen fog menni. Hát az eleje egy rémálom volt. Semmit nem úgy csinált, ahogy a nagykönyvben meg van írva, elég ideges voltam. Gondoltam is, hogy nekem kár volt gyereket vállalni, ez nem nekem való. De aztán a 3. hónaptól olyan, mint egy kisangyal. Azóta boldog vagyok, akárhányszor csak ránézek. Életem legnagyobb öröme. De állítólag valaki már a szülés után is így érez, nekem ehhez idő kellett.
2009. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én az elején nem ezt vártam, elég sokat sírt a bébi, gondok voltak a tejjel meg, hasfájás, meg hasonlók, de túléltük. Kb.9 hónapos koráig kelt éjjel enni, még a mai napig kelek hozzá 2-3 szor. Már kezdem megszokni, természetessé vált. Amúgy egy hihetetlen dolog, és nem cserélnék senkivel. Imádom ezt a kis rosszaságot, most már 10 hónapos. Annyira okos, értelmes kis fejük van, és nem is gondolná az ember, hogy mennyire lehet szeretni őket. Ahhoz képest, hogy mielőtt teherbe estem azt mondtam, nekem nem lesz gyerekem az tuti.... Most meg már azon gondolkodunk a férjemmel, hogy kettő legyen vagy három? :) :) Mi néha le szoktuk passzolni a nagyszülőknek, és akkor kicsit tudunk magunkra koncentrálni, mert azért azis kell, szerintem.

2009. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát azt hiszem életem eddigi csúcspontja a babám megszületése,mert erre vártam egész eddigi életemben.Az első naptól imádom,és ha csak rá gondolok,tele a szívem szeretettel.Tudom,ömlengősen hangzik,de így van. :) most 3 hónapos,vidám,mosolygós,gőgicsélős kis csoda,és minden perc egy csoda vele.Mondjuk nekem a szülés is egy életre szóló élmény volt!!!Pont ilyennek képzeltem el az anyaságot,és ezért érdemes nőnek születnünk!Remélem lesz még 1-2 gyerekem,mert ezt még szeretném megtapasztalni néhányszor. :-))
2009. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!