Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog éjszaka is szólni,...

Mikor fog éjszaka is szólni, ha pisilnie kell?

Figyelt kérdés
Lányom másfél évesen már szólt, hogy pisi vagy kaka lesz! Nagyon ügyes, azóta talán egyszer fordult elő baleset, hogy nem bírta tartani míg a bilihez érünk! Most 23 hónapos, viszont éjszaka még mindig nem szól, van, hogy száraz a pelus reggelre, de van, hogy bele pisilt! Másoknál is ennyivel később érett meg az éjszakai "szobatisztaságra" a gyermek?
2012. okt. 4. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ami nálunk bevállt:

1. lefekvés előtt pisilés

2. mindig megkérdeztem Tőle, kell-e pelus éjszakára, amikor azt válaszolta hogy nem, nem is adtam rá, nem történ baleset. Utána sem kapott pelust, de nem is akarta.

1 hét alatt lett szobatiszta teljesen, bár a fiam 32 hónapos volt.

2012. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy nálatok később relatív, mert az én 2 évesem még nappalra sem szobatiszta :)

A nagylányom olyan 2.5 évesen lett az, aztán éjszakára 3 évesen, de ő nem szólt, hogy pisilnie kell, egyszerűen nem pisilt éjjel.

Még a mai napig úgy van, hogy este már nem kap sokat inni és lefekvés előtt pisil (most 5).

Szerintem a lányodnál simán megpróbálhatod elhagyni a pelust éjjelre, lefekvés előtt pisil. Aztán célszerű gumilepedőt beszerezni, ha esetleg baleset lesz (ha lesz ne ess kétségbe) szépen meg fogja tanulni, hogy nincs rajta pelus és vagy egyáltalán nem fog bepisilni vagy szól, ha pisilni kell.

Most gondolom a pelus miatt nem foglalkozik vele.

2012. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ő mondja, hogy nem kell pelus (lefekvés előtt)! Csak én azért adok rá, mert annyira mélyen tud aludni, hogy szerintem még arra sem kelne fel, ha bepisilne! Én meg attól félek, ha nem veszem észre, hogy bepisilt, és ő sem kel fel rá, akkor szépen megfázik, mert ugye a takarót meg lerúgja magáról, így takaró nélkül alszik!
2012. okt. 4. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha másra nem, arra felébred, hogy fázik.
2012. okt. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a Te helyedben nem adnék rá pelust, ha mondja hogy nem kell, de többször figyelmeztetném, hogy nincs pelus, ugye tudod, és nem felejted el... Bízz benne, de rakj alá valamit, ami felfogja a baleseteket. Hidd el, 1 hét és nem lesz gond!!
2012. okt. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!