Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan Anyuka aki...

Van itt olyan Anyuka aki semmit sem tud csinálni a babája mellett csak ha alszik? Hogy bírjátok? Van segítségetek?

Figyelt kérdés
7 és fél hós babám mellett semmit sem tudok csinálni, mert a járókában nincs el csak ha lakásban szabadon "rosszalkodhat". Így viszont semmit nem tudok megcsinálni, mert 2 perc alatt összetörné magát ha nem figyelek! Egyre nagyobb a rumli körülöttünk és én tehetetlen vagyok. Főzni csak néha-néha tudok, mert a babám keveset alszik nappal, 2X fél óra semmire sem elég!
2012. okt. 5. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám most lesz 6 hónapos, de én se tudok mellette szinte semmit csinálni. Az apja reggel elmegy és csak este ér haza, így segítségem szinte nincs is. Van, hogy wc-re se tudok elmenni, mert ha nem foglalkozok vele, vagy legalább nem lát, akkor annyira sír, hogy utána "fuldoklik". Sajnos ő sem alszik már sokat. Viszont bírnunk kell :)

2012. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Vmi pedig csak leköti egy picit....:)

Minálunk is a 11 hónapos örökmozgó, de pl. észrevettem, h mivel fogzik szeret rágni (jó, ez nem újdonság, tudom); és odaadom neki a kiürült samponosflakont, azt nézegeti meg rágogatja. (persze jól megnéztem, ne legyen rajta lelógó alkatrész, ilyesmi). Van, h mellettem a konyhában rágcsálja. Olyankor aláteszek egy pokrócot, vagy egy kis puffot, h ne fázzon fel. 10 percig elvan, én meg gyorsan bekeverem a fözeléket vagy bármi.

2012. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tedd járókába. Vagy ha abban nem marad el, akkor keríts el neki egy részt karámmal, vagy ha van gyerekszoba, zárd le egy ajtóráccsal, és abban a részben, ahol ő van, legyen minden balesetmentesítve.
2012. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy ez ördögi kör, amíg nem sikerül vhogy kimászni belőle. Biztos van, ami lekötné, csak rá kell jönni, igaz nem minden baba szeret vagy tud egyedül játszani. Meg kell tanítani nekik ezt is. Meg nekünk is ügyesedni kell sokat. Tényleg csak tapasztalat, nem kritika, mert ugyanígy voltam én is. Aztán csak kialakult, kb onnantól, hogy már tudott pakolászni. Kapott 2 fiókot kacatokkal, és megtörtént a csoda.
2012. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6 hónapos és első perctől ilyen. Csak akkor tudok valamit csinálni, ha alszik de napközben nem igazán akar. Van hogy 20 perc, fél óra után felébred és annyi. Mondjuk nekem annyi a segítség, hogy anyuéknál lakunk, de hát ő is dolgozik napközben, párom is van hogy csak este 8 után ér haza. Elég nehéz így, és teljesen megértelek kedves kérdező! Én abban bízom, ha már mászni fog akkor majd jobban ellesz. :)
2012. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Jégtánc ***** válasza:
56%
Takarításnál beteszem az ágyába,ha a konyhában vagyok,vagy pakolászok máshol,jön utánam.Játszik mindennel amit a kezébe adok,fakanál,szűrő,stb....Nem kell tulparázni.Ha kicsit sír,hadd tegye,lefoglalja magát úgyis ha látja hogy nincs mindig ugrabugra körülötte.Több gyerek mellett nem is lehet nagyon másképp megoldani
2012. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Mei-tai hordozó?
2012. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kiki01 ***** válasza:
Nálunk az vált be hogy amikor főzök vagy mosogatok akkor hordozóban ott van a konyhában, persze valami magas helyen hogy lásson. Egyébként nem lehet az én kics lánykámat sem magára hagyni, annak sírás a vége.
2012. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A következők segíthetnek a problémán:

1. Hordozás

2. Apuka álljon fel a kanapéról és csináljon meg ezt-azt, valamint legyen apja a gyerekének, tehát foglalkozzon vele

3. Rendelj kaját

4. Ne vedd tragédiának, ha néha kupi van. A kupi megvár, de a babád gyorsan felnő, és nyomot hagy benne az, ha az anyja inkább porszívózott, amikor neki szüksége lett volna rá.

2012. okt. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez jó :)))) anyuka porszívózott, mikor neki szüksége lett volna rá :D egyébként nálam 2/2 baba szeret velem mászva porszívózni. Ha az ember meg akarja oldani, akkor meg is tudja oldani előbb-utóbb.
2012. okt. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!