Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg baba...

Hogyan oldjátok meg baba mellett a házimunkát?

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos a babám, de még mindig küszködök a házimunkával. A pihenőszékben nem marad, a járóka sem tetszik még neki. Szinte lehetetlen kimenni a konyhába. A szobában vagyunk, játszani kell vele, mert egyedül nem marad ott. Így semmit nem tudok csinálni. Rohanok még a WC-re is. Ringatva alszik el, és 2-szer 30-40 percet alszik. Ilyenkor nagyon zajolni sem akarok, mert pl. mosogatásra felébredne.
2012. okt. 5. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is babafüggő. Első hónapban segített anyukám és anyósom a főzésben, de a többit én csináltam. Azóta pedig mindent meg tudok tőle csinálni. Szerencsés vagyok, mert nagyon jó baba. :) Most 4 hónapos.
2012. okt. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rendeljetek kaját valamelyik futár cégtől. Rengeteg időt, energiát megspórolsz és ha alszik a baba meg tudsz csinálni ilyeneket, hogy teregetés, vasalás, mosógép bepakolása.

Aztán ha du apa hazajön, vigyáz a babára amíg kiporszívózol, elmosogatsz.

Ne csinálj magadnak ebből gondot, te most a babáért vagy, azért vagy otthon, hogy vele törődj és olyan hamar eltelik ez a kis idő, aztán úgyis közösségbe kell adni és visszamenni dolgozni, akkor már nem lesz rá annyi időd, most használd ki, hogy csak az övé vagy!:)

2012. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó, jó sokan könnyen írják (nem kritika!) h csak a babával foglalkozz, nem baj ha néha fut a ház...

de tapasztalatból tudom, h irtó kellemetlen tud lenni, ha pl. anyós váratlnul beállít (mert hajlamosak rá) és akkor 1 órás hegyibeszéd, h bezzeg ő 7 gyerek mellett is olyan rendet tartott, h földről is ehettek volna....Szóval...:) Meg másik. Apa hazajön, baromi fáradt, nem az lesz neki az első, h "persze drágám porszívózz ki, én vigyázok a gyerekre" (tapasztalat).

Én arra szavazok, h minden nap apróságokat kell tenni, lazán felporszívózni 2-3 naponta, kis portörölgetés, egyszerű kaják (spenót mirelitből,kb. fél óra , elősütött fsírttal vagy pl. tükörtojással; paprikáskrumpli...)

2012. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy mei-tai hordozót,nekem is van,a kisfiam imádja!

Nálunk azóta van rend és tisztaság :)

2012. okt. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos a kisfiam, mi nagyon jól megvagyunk. Talán próbáld meg, hogy "megbeszéled vele", hogy neked most dolgod van, hiszen megérti, ez babapszichológia. A másik ötletem a komp, ha mindenképp igényli a közelséged, bármikor odaléphetsz hozzá. Amúgy a szokásait te alakítod, nem ő találja ki! Legyen minden nap egy időszak, amikor játszol vele, csak "az övé vagy". Alkoss rendszert, hogy megszokja és ragaszkodj hozzá. Külön szobába altasd, ahol be tudod csukni az ajtót, 30-40 perc alatt világot is lehet váltani, ilyenkor mosogass bátran, sokkal rosszabb ha csendhez szokik. A többi házimunkába meg vond be őt is, pl teregetésnél ültesd ki babakocsiba és mondj neki mindent ami eszedbe jut (pl melyik ruha kié), főzésnél adj neki fakanalat meg egy tálat és utánozni fog :) vasalásnál micimackót szoktunk nézni, énekelem neki belőle a dalokat miközben egy játékhalom közepében ül: vagy a játék vagy a mese lefoglalja, ez is másfél óra a javamra. Ügyesen, furfangosan és legfőképp határozottan mindent meg lehet oldani gyerekkel is!
2012. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem mind az, amit leírsz még a tapasztalatlanságod miatt történik. Nem akarlak lehordani, de tényleg nem olyan bonyolult dolgok ezek.

Az első gyerekemmel pont úgy voltam, mint Te. Mondjuk az enyém 6 hónaposan már forgott, és utána már rohamosan fejlődött a mozgása. Ez jótékonyan hatott rá. Pl. Amerikai konyhás nappalink volt. A gyerek pokrócon a nappaliban én a konyhában főzök. Közben beszélgetünk, stb...

A második gyerek mellett már nem akartam annyira csendben maradni. A gyerek nem is riadt a neszekre. Nem értem rá ringatni, nem is szokott ilyenhez. Szépen megszokták, hogy anya főz, anya takarít, utána jöhet a játék.

Hidd el nem lehetetlen dolog. Nekem 3 gyerekem van. A legnagyobb is csak 4 éves, mégis kétnaponta van kitakarítva, kétnaponta főzök. Mindent kivasalok és a bevásárlást is én intézem. Minden gyakorlat kérdése. Szoktatni kell a gyereket is hozzá és neked is rutinosabbnak kell lenned.

2012. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egyén és babfüggő. Az enyém is 6 hónapos. Egy nap háromszor alszik még most is. A kiságyban is elvan ha dolgom van. Teszek be játékokat neki. És sürven ránézek. Azzal is el van, hogy vár , közben visit , beszélget én meg kukucskálok neki. Én mindent meg tudok csinálni töle.
2012. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Apuka igenis vegye ki a részét a házimunkából és a gyerek körüli teendőkből is. Ja, hogy fáradtan ér haza a munkából? Ezt úgy mondjátok, mintha az anyuka egész nap csak lábat lógatott volna.

2. A gyerekkel való foglalkozásnak mindig fontosabbnak kell lennie a takarításnál vagy a rendrakásnál. Ahogy az anyós véleményénél is...

2012. okt. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!