Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tud egy anya, nagymama...

Hogy tud egy anya, nagymama különbséget tenni a 2 fia és azok gyerekei között?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen. Bár én inkább azt mondanám primitíven :) vagy nem is tudom. De sajnos sok helyen előfordul. Míg csak egy volt, én is féltem tőle, hogy a másodikat fogom e tudni ugyanúgy szeretni. De gyerekkel már nem kérdés.

Egyébként nem is azzal van a baj, hogy különbség van téve közöttük, mivel minden gyerek/később felnőtt más és más. Máshogy kell őket kezelni. A baj az, hogy ennek nyomom a pénzt, annak nem. Ennek szabad, annak nem stb

2012. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia.Leírnád bővebben mire gondolsz?
2012. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Anyósomnak két fia van, a férjem és a bátyja. Míg nem voltak a gyerekek, nem foglalkoztam annyira ezzel, bár akkor is volt különbségtevés: sógoroméknak mindig kellett segítenünk, ők nem viszonozták. Volt olyan, hogy a férjem a sarkára állt és amikor mondták, hogy menjen velük 120 km-re autót nézni, akkor mondta, hogy velem van programja. Anyósom a fülem hallatára hordta le a férjem, hogy mégis, hogy gondolja ezt. Férjem sokat segít a szüleinek, sógor szinte semmit, mégis ők vannak anyagilag támogatva (mindig sírnak, hogy nekik, milyen rossz, közben bárki megnézheti mindkettőnk bankszámláját, tuti, hogy nem ők irigyelnék a miénket), amúgy nekem nem kell anyósom pénze, félre ne értsétek.

Aztán először náluk, aztán nálunk született meg a baba. Anyósom nem jön, a gyereket, akkor látja, ha mi visszük.

2012. okt. 5. 15:40
 4/9 A kérdező kommentje:
A másik fiáéknak sokat segít. Szerencsére tündéri szüleim vannak, akik sokat segítenek nekem :-)
2012. okt. 5. 15:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a gyerekeim között nem tudok különbséget tenni. Sőt Anyukám sem tud a nővérem és én köztem. Próbál mindkettőnknek ugyanannyit segíteni, adni. Az anyósom már más tészta. A kislányunk már 16 hónapos és 2(!)x látta. Amikor megszületett és 9 hónaposan. Állítólag amikor jöttek másodszorra nem láttuk őket szívesen Ez nem igaz, de persze, hogy feszült volt a légkör,amikor 9 hónapig felénk sem néztek. Ráadásul megakarta fogni a lányom, mondtam neki, hogy persze fogja csak meg. A kislányom senkinél nem sírt előtte, nála elkezdett pityeregni. Mi nem vittük a kislányt,mert ha Ő kíváncsi lett volna rá, akkor eljön és utána már mi is vittük volna. Na de 9hónap után jött legközelebb. SE telefon, semmi. Bezzeg a férjem húgához hetente többször is jár,ott is van 2 gyerek. Szóval különbséget tud tenni egy anya. Gondolom gyerekkorukban is különbséget tett a gyerekek között,mert a férjem nagyon szeretetéhes felnőtt lett.
2012. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: Igen, az én férjem is szeretetéhes. Velem élt át olyan alapvető dolgokat, amit otthon nem kapott meg. Pl: Én csak olyan ajándékot veszek a szeretteimnek, aminek az illető örül. Náluk borotvahab, tusfürdő a divat. Anyósom nekem fakanálszettet vett a névnapomra.

A szüleim is nagyon szeretik a férjem és a családom is az első találkozáskor befogadta. Szegény úgy örült, mint egy gyerek.

2012. okt. 5. 18:09
 7/9 anonim válasza:
Ismerős ez a dolog, bár én egyke vagyok és a feleségem is egyke. De kivülálló szemszögből én is látom a családom anyai ágán hogy különbségek vannak téve. sajnos ez ellen nem tudunk mit tenni
2012. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

16:07-es vagyok

Igen nálunk is a szüleim nagyon szeretik. Talán ezért is van úgy a férjem, hogy Ő sem nagyon keresi az anyját, mert látja a különbséget

2012. okt. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerős a dolog nekem is.

A Páromnak van egy bátyja, ott még nincs Baba, a sógornőnk 2-szer már elvetélt sajnos.

Nekünk meg elsőre összejött (fiatalabb is vagyok jóval), és még csak össze se vagyunk házasodva. Ez is bántotta a Párom szüleit. Meg egy csomó dolog van még, hosszú lenne leírni, de a lényeg, hogy mindig is a sógorom volt a kedvenc. A Párom tudat alatt szerintem remélte, hogy végre őt is nézik valamire, hiszen Apa lett (3 lakása is van, a szülei még azért sem dícsérték soha, pedig megdolgozott értük). Ehhez képest a fél éves Kisfiunk szinte semmit nem kapott tőlük, egyszer adtak 10ezret. Félreértés ne essék, nem a pénzük kell (szerencsére mindent meg tudunk Neki venni, amit szeretnénk), csak a gesztus hiányzik.

Az én szüleimmel lakunk, ők még dolgoznak (minimálbérért), de mindig kap valami apróságot tőlük (játék, gyümölcs, zokni, sapka, ma pl. egy bilit hoztak a bevásárlásból, hogy majd úgyis kelleni fog :) (Sajnos az én tesóm meghalt, de anyukám mondja, hogy a mai napig nem tud különbséget tenni, minden héten viszik a virágot a temetőbe.)

Az ajándékozás a Pároméknál is érdekes, mert nem szoktak igazán. Nálunk, ha csak apróság is, de mindig van ajándék. És ha valami sikert ér el, akkor gratulálunk neki.

Én nem is szeretek a szüleihez menni, mert legtöbbször csak bántják. Közben meg ő segít mindenben, ha kell. Pl. járt az erdőre fát szedni, ott egy csomó, de a múltkor azt mondta anyós, hogy nem lesz elég. Majdnem úgy jött le, hogy az ő dolga odateremteni. A tesója meg ilyenekkel nem foglalkozik, soha nem fogták be dolgozni. Tavalyelőtt én is segítettem a fát behordani, a sógoromék meg jöttek ebédre, utána meg hazamentek.

2012. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!