Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám a viszonylag...

Hogyan tudnám a viszonylag önálló alvásra szoktatni 15 hónapos lányomat?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: nappali alvásnál a nappaliban van a szőnyegen egy matrac és azon alszik. Minden egyes alkalommal megpróbálom úgy elaltatni, hogy mellé felszem, összebújunk, simogatom stb. Mindig mondom is neki, hogy most alvás van. Ilyenkor 200szor feláll, elforog, mindent csinál, csak el ne aludjon véletlenül. Egy idő után nem bírom és kézbe veszem. Ilyenkor ellenkezik egy kicsit, néha sír is pár mp-t, de kb fél perc és már durmol. Na most ez nekem nem lenne teher, csakhogy jön a kistesó és nem sokáig lesz az jó, hogy ilyenkor tulajdonképpen a hasamon ül. Mit tehetnék?
2012. okt. 5. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Altasd akkor,amikor látod,hogy nagyon fáradt,álmos! Kiságyba,vagy ágyba tedd,onnan nem tud elmenni! Én kiságyba teszem,melléfekszek,besütételek,és alszik.Mire tesója lesz,addig 100x fog változni az alvási szokása!

Bocs,ha nem tudtam érdemben válaszolni!

2012. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kislányom mindig is úgy aludt el, hogy én kényelmesen félülő helyzetben eldöltem, s ő a mellkasomon-hasamon feküdt hason... nálunk is érkezik a kistesó, emiatt én is aggódtam, hogy hogyan oldjuk ezt meg, ha el kezd nőni a pocak? s képzeld, olyan 18 hetes lehettem, mikor egyik nap teljesen magától lemászott rólam, s mellettem aludt el , s azóta teljesen természetes neki, hogy így alszik. Most 15 hónapos, 2 hónapja volt ez - azóta nem aggódom feleslegesen apróságokon, a szopizás-leválasztáson is aggódtam, s ugyanígy egyik napról a másikra elhagyta... megoldja ezt a természet hidd el!
2012. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálunk is pontosan úgy alszik ahogy nálatok. Akkor nem jelent problémát, ha a hasamon alszik? Nem fájdult meg közben soha a hasad? Probléma mentes a terhességed?
2012. okt. 5. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Amíg Neked nem kényelmetlen nem gond ha a hasadra veszed, persze ne ugráljon rajt, de én igyekeztem mindig úgy fektetni, hogy a súlya a inkább a csípőmre-szeméremcsontomra essen, s semmi gond nem volt belőle! Nincs probléma a terhességemmel, most vagyok 25 hetes, épp tegnap erősítették meg ,hogy ismét pici lánykánk lesz :)
2012. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Dejó :) Gratulálok hozzá!
2012. okt. 5. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!