Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, hogy 14 hónapos...

Miért baj, hogy 14 hónapos babám még mindig cicin alszik el (nappal és este is)?

Figyelt kérdés
Rendszeren kapok hideget-meleget, hogy neki már régen egyedül kéne aludnia... Csak tegyem be az ágyba és majd elalszik, na az én babám pont nem ez típus.(lehet én rontottam el?)
2012. okt. 6. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ugyanígy, csak ő 12 hónapos. Rettegek hogy hogyan fogom leszoktatni erről. Igazából azt nem tudom hogy erről leszokna-e valahogy magától... máshogy egyébként még nem sikerült elaltatni (illetve régebben babakocsiba).

Hogy hogyan kéne megtanítani elaludni, az az amit nem tudok :( Úgyhogy én is nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra.

2012. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom másfél éves.Mi is itt tartunk még.
2012. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Hát ez nagyon hasznos volt kedves utolsó!
2012. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Bocsánat a 2. válaszolónak írtam, nem az utolsónak
2012. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam 2 éves koráig cicin aludt el. Bölcsikezdés előtt kellett leszoktatni róla, mert a gondozónénik mondták, hogy az nagy törés lesz neki, ha a bölcsiben, elalváskor se cici, se anya nem lesz neki. Pedig kaptam olyan tanácsot is ismerősöktől, hogy majd a gondozónénik megoldják... Borzalmas 2 hét volt, mire leszokott a déli cicin elalvásról, a szívem szakadt meg érte, annyira nehezen viselte. :( Az esti már könnyebb volt, de azzal nem is sürgetett az idő. 2 hónapon belül teljesen abbahagyta a szopit. A másik gyerekemnél hamarabb fogom elkezdeni, ha ő is ilyen cicihuszár lesz. Amúgy engem nem érdekelt, ha furán néztek rám emiatt, a közeli ismerőseim meg nem ítélkeztek. :)
2012. okt. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Én hagytam, hogy úgy történjenek a dolgok, ahogyan a fiam akarja. Engem nem zavart, hogy cicin alszik el. 3 éves kora körül kezdett el elutasítani, de néha azért még kérte a cicit. Az ovit most kezdtük, és semmi gondja nincs az elalvással, s ezzel el is hagyta a cicit. Nálunk így történt.
2012. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Én ugy vagyok vele majd leválasztja magát másfél éves a kislányom és ö is cicin alszik csak el-.Ha nem megy bölcsibe akkor még van ideje,.még nem éret meg rá hogy ,egyedül elaludjon.Kicsi még .
2012. okt. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 25 hónapos koráig aludt el cicin este. Nincs ezzel semmi gond, 20 hós koráig éjjel is cicizett 1-2x. 25 hónapos korában megmondtam neki, hogy nincs több cici, mert már nagy fiú. Szépen megértette, nem sírt, csak nyekergett egy kicsit. 2. este is még próbálkozott. 3. este már nem is kereste. Azóta összebújunk és úgy alszik el 3,5 éves. Ő ilyen típus. Majd leszokik erről is. Nem gond, hogy altatnom kell.
2012. okt. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én kislányom cicifüggő volt, éjjel-nappal cicizett.13 hónaposan szoktattam le ciciről, mert jött a kistesó és nagyon érzékeny lett a mellbimbóm. Elmondtam neki napközben kb.5-ször, hogy nincs cici, mert anyának nagyon fáj. Aznap a déli alvásnál volt egy 20perces sírás és azóta semmi.Az éjszakai alvása megjavult, mert azelőtt milliószor volt fenn, ezután max.1-2 alkalommal.Most 18 hónapos, néha előkotorja a cicimet, ad rá 1-1 nagy cuppanós puszit és megy tovább.A mai napig nem alszik egyedül, vagy verset kell neki mondani vagy énekelni vagy puszilgatni és közben bealszik. De én nem bánom. Most még babusgathatom, összebújhatunk, de néhány év múlva, ami nagyon gyorsan elmúlik, már nem tehetem majd meg, mert nem lesz rá igénye.Aki tudja azt hallgatni hogy a gyereke álomba sírja magát, az tegye. Én nem tudom, nem is tudtam soha. Szerintem hamarosan úgyis eljön az az idő, amikor majd magától elalszik. Addig meg nagyon szívesen asszisztálok hozzá :)
2012. okt. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!