Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok, hogy ne...

Ti mit csináltok, hogy ne bukjatok ki?

Figyelt kérdés

Szerintem a gyereknevelés az egyik legnehezebb dolog az életben és amikor születik egy picibaba, még nagyobb kihívásokkal néz szembe az ember, hogy "megfeleljen" a babának, a nem alvások, a sírás, de nem tudni miért, megkeresni a probléma forrását stb.

A fiam elég sírós baba a hasfájása miatt, csak a kezemben érzi jól magát, amivel nincs is baj, de mégis elég fárasztó reggeltől estig cipelni fel s alá a házban, közben nincs idő semmi másra, a derekam is leszakad már.. A legrosszabb hogy tudom h a hasa fáj ( már rengeteg módszert kipróbáltunk, de semmi sem használ) de mégis van hogy kiborulok a sok sírástól. Az orvos nyugtatgat, hogy hamarosan elfog múlni (lassan 3 hónapos). Általában este, amikor elalszik, eltörik a mécses, elfáradok... Az éjszakák sem nyugisak, nem nagyon bírok aludni. Ilyenkor beülök egy kád meleg vízbe, a párom be- be néz a babára hogy rendesen alszik-e és kb 1 órán át ki sem jövök, után megiszok fél pohár bort és ha könnyebb napunk volt, meg is nyugszom. De egyre nehezebb és nehezebb (alig várom a fogfájós korszakot:)). Kicsit jól esik kiírni magamból, attól függetlenül, hogy tudom, másnak sem mindig egyszerű. Napközben volt már rá példa, hogy benthagyjtam szegény sírni 5 percig, kimentem az udvarra, üvöltöttem egy nagyot és visszamentem. Próbálok jó anya lenni és nagyon bánt, hogy tudom h poci fájós, tehát nem hisztiből sír és mégis kiborulok a sírásától :(


2012. okt. 8. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Kitartás ! Egy páran csináljuk ezt, de muszáj kitartani ! Jön majd könnyebb időszak is !
2012. okt. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

van, hogy én is kiakadok. Pedig az én fiam, nem volt különösebben hasfájós, most már a fogzással kínlódunk.

Az esti fürdés nekem is rituálé, beülök a könyvemmel, aztán a jegesmedvék hajtanak ki :)

Én már nem fojtom el, ha kiakadok. Sírok, kiabálok, kiadom magamból (nem a gyerek előtt). Néha szabadságra megyek 1-2órára. Megetetem, elaltatom, rábízom a Mamára, vagy valakire, akit ismer és szeret. Én pedig elmegyek "csavarogni".

Szerintem ennyi KELL és ennyi JÁR is egy Anyának

2012. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nagyon fontos dolgot mondok most neked, jó figyelj:

Ez az időszak ISZONYATOSAN hamar el fog múlni! Mire felocsúdsz csak azt fogod látni, hogy a pici fiad kommunikál veled, odabújik hozzád, azt mondja neked, hogy Szeretlek Ana! És Te akkor azt fogod érezni, hogy valamit kihagytál ebből az első időszakból, mégpedig azt, hogy ÉLVEZD hogy Anya vagy! Ez az időszak SOHA nem fog visszajönni az életedben, megélheted majd a 2. gyerekeddel, de az közelsem lesz ilyen. Tanulj más (az én) hibájából, mert amíg élek bánni fogom, hogy nem törekedtem jobban arra, hogy ÉLVEZZEM ezt az időszakot. Tudom, hogy piszkosul nehéz és idegileg felőrli az embert a sok sírás, nyűgösködés, de TUDNIA kell az embernek, hogy ez csak egy szempillantásnyi idő a közös életetekben. Így állj hozzá mindenhez.

2012. okt. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bizony, nagyon igaza van a 3. válaszolónak!

Mindenki kiborul néha, ez normális, aki mást mond az hazudik!

De én is megpróbálok minden este úgy lefeküdni, hogy ez a nap elmúlt, soha, de soha nem élhetem át újra a Fiammal és éppen ezért minden együtt töltött perc ajándék. Igen, még a nehéz percek is.

Én ma délelőtt azért sírtam el magam, mert a 11 hónaposom csikorgatta a fogait és aaannnnyira rossz volt hallani. Persze direkt csinálta és vigyorgott hozzá:)

2012. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bence_ ***** válasza:
0%

Ez ilyen.

Pocakja miatt nem kéne egész nap cipelni. Az elkényeztetés.

Ha tényleg ilyen vagy akkor nagyon erős vagy. Fel a fejjel mert ez mindenkit felőröl csak van aki nem vallja be. Vagy hagyja a gyerek aludni.

Könnyen lehet, hogy a fogzást észre sem fogjátok venni.

2012. okt. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 11 év után vállaltam a 2. babát,pont azért,mert annyira rossz anyának éreztem magam az elsőnél.

Úgy voltam mint te.

Most a 2. 16 hetes,és még néha most is kibukok,de már korántsem annyit,mint az elsővel.

Pedig a nagyfiam a kicsihez képest egy angyal.

És igen! Utólag gondol bele az ember,hogy miről marad le,mert azzal van elfoglalva, hogy mennyire rossz most neki.

Én amikor elalszik a kicsi,sokszor csak nézem ahogy alszik,és gyönyörködök benne.

Nekem a férjem nem egy segítőkész ember.Imádja a gyerekeit,de neki a saját kényelme nagyon fontos.

Soha nem vállalna be egy éjszakát,azért,hogy én egyszer aludhassak.Egyszer majdnem elájultam a gyerekkel a kezemben,ő fogott meg,aztán amikor jobban lettem,ő szépen felment csicsikálni(külön szobában alszunk mióta megvan a pici,mert ő korán jár dolgozni).

Tehát,örülj neki,hogy a párod legalább néha vigyáz rá!

2012. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
még egy dolog eszembe jutott. A 2. gyerkőcnél jöttem rá, hogy sokkal nyugodtabban alszik, ha takaróba jól bebugyolálom, hogy a kis kezei ne tudjanak mocorogni. Igaz a Te babád már nem újszülött, de próbáld ki, hátha megnyugszik, ha nem érez nagy űrt maga körül.
2012. okt. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam nagyon érdekes a dolog. Már 1 éves a kislányom és tényleg mindent imádok. Én sosem éreztem, hogy teher lenne vagy hogy olyan nehéz lenne az anyaság. Nem voltam igazán kialvatlan stb... Aztán minél nagyobb és minél jobban önállóbb akar lenni (nem engedi, hogy fogjam a kezét, ha megy, már ha jönnek vendégek az ölemből átkérezkedik máshová is...)Most egyre jobban figyelek magamra. Tiszta csík a testem a 30 kg hízás majd fogyástól, a nyakam is elkezdett ,,öregedni" az elmúlt 2 évben alig vettem 1-2 ruhát azt is ilyen öreges kiadásban stb... Nagyon irígy kezdtem lenni a körülöttem lévő velem egykorú huszonéves lányokra akik még csinosak, vagy azokra az anyukákra akik szépek tudtak maradni. Mindent elkezdtem utálni magamon, már néhány hete sírórohamot kapok ha a főtéren végig kéne sétálnom, mert rettegek, hogy valaki aki ismer meglát... Ha a kislányom a közelemben van (ITTHON) akkor mosolygok, meg ha ölelhetem boldog is vagyok. De amint elfordul és játszik valamivel a könnyeimet törölgetem. Napi kb 5x van a forrófürdős relaxációs kúra (bor nélkül) mert ott ki tudom magamat bőgni. Semmi türelmem, semmi kitartásom és lassan semmi erőm már lelkileg. Folyton sírok, mindenért! Nem merek emberek közelébe menni, nem merek még a postással se váltani 2 szót... A párom sétál a kislányunkkal, én nem megyek velük. A múltkor elmentünk nekem ruhákat venni, hogy ,,csinosabb" legyek (ugyan úgy 50 kg-ra visszafogytam már 80ról, de a ruháim még az akkoriak csak összehúzva) szóval 3 ruhát próbáltam fel és a vége az lett hogy sírva rohantam ki az üzletből. Utáltam a próbafülkét, hogy semmi nem úgy néz ki ahogyan szeretném... A párom erőszakoskodott, hogy az állatboltig a főtéren keresztül menjünk és ne körbe, mire én sírva hazafutottam és az ajtónk előtt ültem sírva amíg haza nem értek, mert nem akarta ideadni a lakáskulcsot, hogy ezzel kényszerítsen a tömegre. Szörnyű volt. nem bírok aludni éjjel, napközben meg legszívesebben csak feküdnék folyton és semmit nem csinálnék... wáá.. utálom így magamat. Nem volt ez előtt ekkora problémám magammal. Folyton kaptam a bókokat, rengeteg fiú udvarolt nekem és most is van aki szerint butaság én már közel sem azt a lányt látom a tükörben akit régebben... Főleg amikor modellkedtem és a portfólióimat nézem vissza... Vásárolni utálok, de sírok, hogy nincs ,,egy gönc" amit felvegyek. Nem tudom nekem egyre nehezebb ez a dolog. Jobb is volt amíg kisebb volt a lányom, mert akkor ,,indokolt" volt, hogy sehova se menjek meg a slamposságom. Most meg már filctollal rajzolgatom be hogy hol vághatna a plasztikai sebész stb... A legbosszantóbb pedig, hogy a párom úgy gondolja hogy tudatosan hisztizek, és nekem nincs kedvem neki mondogatni, hogy sokszor csak meghalnék mintsem tovább kínlódjak magammal... Egyszerűen elegem van a napjaimból, pedig van egy csodálatos lányom. Azt hittem egy anya boldogan mond le arról hogy nő legyen mert akkora örömöt ad a gyermeke. Az öröm megvan, de egyszerűen mégis kínlódásnak érzem az életemet. Akkor lennék boldog ha vagy szétszabdalna egy orvos és más ember testét kapnám meg, vagy a kislányommal elvonulhatnánk egy lakatlan szigetre ahol csak mi ketten lennénk és soha senki nem látna, nem mondana véleményt, nem lenne kihez hasonlítsam magamat...vagy egyszerűen csak meghalnék és vége lenne ennek az érzésnek. Sajnálom a lányomat, de már volt, hogy annyira sírógörcsöt kaptam, hogy megetetni se bírtam se leöltöztetni csak berohantam a fürdőszobába és a párom öltöztette át meg etette meg... egyszerűen nem tudok kontrollálni már:S Sokkal könnyebb volt amíg kicsi volt és még reménykedhettem abban, hogy majd idővel jobb lesz. Lassan feladom tényleg!
2012. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek. Már egy éves a lányom, de nyugodt éjszakám még nem volt. Tudtam így lesz, én nagyon rossz gyerek voltam, de nem hittem, hogy ennyire fárasztó lesz. De írtam az első sorban, hogy a lányom már egy éves és lassan észrevettem néhány hetes korában, hogy elszalad az idő és elfelejtem élvezni az anyaságot. Akkor megfogadtam magamnak, hogy elfogadom a helyzetet, a nemalvást, nemevést, és megpróbálom élvezni. Sikerült :) Abban a pillanatban ahogy elfogadtam, másként láttam a világot:)

Mindig lesz oka annak, hogy nem alszik, hol a poci, hol a fogai, hol egy esés, mindig fog valamiért sírni, de érzi majd, hogy anya olelő karjában elmúlik. Nemrég szültél, még a hormonok tombolnak kicsit, nem könnyű neked sem, mint ahogy nekünk sem volt az, de kitartás és picit próbáld élvezni.

Minden anyának fontos a gyereke, de a férjeddel emnj vacsizni, moziba, sportolni, vagy bárhova 2 órára és bízd a babát anyukádra, mondjuk evés után és a köv etetésre hazaérsz, menj és fújd ki a levegőt.

Szorítok neked!

2012. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én egy gyakorlati tanácsot adnék. Ha még nem próbáltátok, nagyon ajánlanám a babahintát. Az én kisfiam is ilyen volt, le sem lehetett tenni, kivéve amikor a hintába tettük. Szépen elringatta, rázta a seggét és legtöbbször elszenderedett benne, de volt, hogy csak hallgatta a zenét és édesen bambult :) Szinte mindig megnyugtatta, szerintem nagyon hasznos találmány.


Kedves Bence! Szerintem ne nagyon kotyogj bele olyasmibe, amihez nem értesz. Egy ekkora babát nem lehet elkényeztetni. Ha nem reagálunk a baba sírására, akkor azzal csak azt érjük el, hogy nem fog bízni bennünk, azt tanulja meg, hogy hiába próbál jelezni, senki nem fogja a jeleket. Ez elég rendesen rányomhatja a bélyegét a személyiségére, szóval elég nagy butaságot mondtál.

2012. okt. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!