Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két vagy több gyerekes anyukák...

Két vagy több gyerekes anyukák, pici babátokat meddig "kell sírni" hagyjátok amikor épp valamit csináltok amit nem lehet abbahagyni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Én sosem hagytam sírni 3 percnél tovább, annyi idő alatt bármit félbe lehet hagyni. De a 3 perc is ritkán volt, inkább 1 perc.
2012. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Volt, hogy tovább sírt, a nagyobb nálunk 18 hónapos volt, és nem igazán lehetett megértetni vele, hogy nekem most rohannom kell, nem beszélve arról, hogy az ő érzéseire is figyelni kell. Főleg ha őt is pelenkáztam, akkor nem hagytam ott, vagy félbe. Nem lett a picinek semmi baja a sírástól, nem lett lelki beteg, vagy sérült, és persze nem órákról beszélünk.
2012. szept. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Ahogy az egyik válaszoló írta, majdnem mindent abba lehet hagyni kb egy perc alatt. Talán csak a tehénfejést nem. :) Még a kenyértészta-dagasztás is felfüggeszthető, és autóval is félre lehet állni ennyi idő alatt.


27 hónapos a nagy, 5 hónapos a pici. Szerencsére a nagy tudja, hogy ha a baba sír, akkor anya azonnal ugrik, de babástul jön is vissza tovább legózni, rajzolni, stb.


Szóval nálam is az az egy perc, amíg odaérek hozzá.

2012. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam mint a második válaszoló. Vannak olyan helyzetek amikor nem lehet azonnal ugrani és pár perc sírástól nem lesz semmi baja. Például a nagyobbat fürdéskor nem lehet ott hagyni a kádban egyedül, vagy ha éppen ráült a bilire nem mentem addig a kicsiért amíg nem végzett, utána kézmosás. Ezek mind beletelnek pár percbe. Ennyi szerintem simán belefér.
2012. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kenyértészta dagasztás és az autóval való félreállás azért nem jó hasonlat, mert ezek tárgyak, ezeket valóban ott lehet hagyni pillanatok alatt. Ám ha a nagyobbnak a haját mosod, öblíted, szárítod, az nem biztos, hogy belefér egy percbe. Ha az orrát szívod, cseppentesz, tengerivizezed, stb... ezek nem félbehagyható tevékenységek, ellentétben a kenyértészta dagasztással. Vannak helyzetek, amiket nem kell és nem lehet félbehagyni azért mert a picike sír.

Én mindig is törekedtem arra, hogy a lehető legkevesebbet sírjon, illetve vittem mindig magammal, akármit is csináltam a naggyal, de ezt így kijelenteni, hogy egy percnél sosem sírt többet, talán nem merném. Van egy másik érző kis emberkém is, akit nem lehet csak úgy félbehagyni, minden szituációban.

2012. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kellni nem kell

de szükséges

pl a wc-ről sem pattantam fel egyből :-)


de ha lehetett akkor soha nem hagytam sírni egyik legkisebbet sem :-)

2012. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én csak azért akadtam ki, mert a 3 éves lányomat fürdettem és épp kezdtük volna a hajmosást mikor a 3 hónapos kisfiam elkezdett sírni, már álmos volt és a hasa is fájhatotz ezért felkaptam gondoltam gyorsan elringatom hogy aludjon de nem tette! (együtt fürödtek ugyhogy nem volt sok viz a kádban) Adtam játékot a lányomnak utána fél órán át próbálkoztam elaltatni a kicsit közben ki be járkáltam a fürdőből.Mivel már nem sírt gondoltam lerakom apihenőszékébe és gyorsan megmosom a lányom haját mert nem üldögélhet ott még órákig vizes fejjel...(mert közben ö elkezdte locsolni a vizet a hajára) A hajmosás kb 5-10 perc volt na azt végigordította a fiam.... :( Lányom haját meg sem tudtam száritani csak becsavartam amig altattam a kicsit akit ezután alig lehetett megnyugtatni....
2012. szept. 6. 21:44
 8/8 anonim ***** válasza:

vááá

és az a legjobb mikor már 3 vagy több gyerek van és rittig egyszerre van valami óriási bajuk :-)


sajna akkor rangsorolni kell

ált megnézem melyik a legnagyobb baj N1.

a leggyorsabban orvosolható N2.

és a maradék N3.

2012. szept. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!