Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy baj lenne ha 11...

Katicabogárka20 kérdése:

Nagyon nagy baj lenne ha 11 hetes (25-én lesz 3hónapos) babámat kenguruba tenném vagy 15-20 percre?

Figyelt kérdés
nagyon nehéz a babakocsink és anyukám a 3.emeleten lakik és ugy könnyebb lenne felvinni a picurkát.. nagy baj lenne ez??
2012. okt. 8. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Most komolyan nem tudsz ennyit eldönteni ésszel? Mi baja lenne...ha rendszeresen napi x órát van kenguruban ami nem biztosítja a helyes tartást ártHAT ...most komolyan szánalmas ....
2012. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

ne foglalkozz az első hozzászóló megjegyzésével! jobb ha kérdezel,mint ha hülyeséget csinál az ember!

szerintem amíg felviszed az emeletre,addig nem lesz semmi baja!

2012. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de én nem órákról beszélek hanem percekről... néhány villamos megálló az egész...
2012. okt. 8. 11:05
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha nincs csípőproblémája, rövid időtől biztos nem.

De ha beszerzel egy kengurut, akár beszerezhetsz olyan hordozóeszközt is, ami ortopédiailag jó helyzetben tartja a babádat, neked is kényelmesebb és már nyugodtabb is lennél.

Ennyi időre, ilyen távra, villamosozásra pl. karikás kendőt, amit akár 2-3 éves koráig is használhatsz (és az időkorlát csak az lesz, hogy te meddig bírod)

2012. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jesszusom, a kenguru nem valami kínzóeszköz. Most a neten elterjedt ez a városi legenda, hogy csípőficamos/gerincferdüléses/szemtengelyferdüléses/májgörnyedéses stb lesz tőle a baba, de inkább kérdezz meg egy orvost, vagy egyszerűen hallgass a józan eszedre. Ha káros lenne nem lehetne árulni. (légyszi ne gyertek a cigis hasonlattal, a kenguru dobozán nincs ott gyászkeretben, hogy mennyire káros...)

Mi a kisfiammal újszülött kora óta kenguruval sétálunk. Teljesen egészséges, kiegyensúlyozott, vidám baba. Persze én is beparáztam, amikor olvastam a huhogást, de megkérdeztem hozzáértőket (pl gyerek ortopéd-orvos), mielőtt kivágtam volna a jól bevált kengurut, és azt mondták, hogy semmi problémát nem okozhat egészséges babánál, ha nem egész nap abban van.

Szóval használd nyugodtan a kengurut, semmi baja nem lesz tőle a babádnak.

2012. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem pártolom túlzottan a kengurut, de alkalmanként 15-20 perc egyáltalán nem árt. Sőt, sok babának akkor sem, ha sokat van benne, ezt nem lehet tudni előre...


De ha rendszeresen szeretnél hordozni, akkor mindenképp érdemes lenne beszerezned egy megfelelő tartást biztosító hordozó eszközt (kendő, mei tai például).


"Jesszusom, a kenguru nem valami kínzóeszköz. Most a neten elterjedt ez a városi legenda, hogy csípőficamos/gerincferdüléses/szemtengelyferdüléses/májgörny

edéses stb lesz tőle a baba, de inkább kérdezz meg egy orvost, vagy egyszerűen hallgass a józan eszedre."


Városi legenda? Akkor valószínűleg a gyerekorvosunk, az ortopéd orvosunk, a védőnőnk és a gyógytornászunk is "városi legendák" alapján mondták, hogy semmiképp ne tegyem kenuguba a gyereket...


"Ha káros lenne nem lehetne árulni. (légyszi ne gyertek a cigis hasonlattal, a kenguru dobozán nincs ott gyászkeretben, hogy mennyire káros...)"

Akkor nem a cigi... De a bébikomp? Arra sincs ráírva, hogy káros lehet, mégis szinte az összes szakember ellenzi. Chips? Hamburger? Agyon tartósítószerezett édességek? Nem egészségesek, mindenki tudja, mégis árulják. Kóla? És még fel lehetne sorolni egy csomó mindent, úgyhogy az, hogy árulják, elég gyenge érv...


"Mi a kisfiammal újszülött kora óta kenguruval sétálunk. Teljesen egészséges, kiegyensúlyozott, vidám baba. Persze én is beparáztam, amikor olvastam a huhogást, de megkérdeztem hozzáértőket (pl gyerek ortopéd-orvos), mielőtt kivágtam volna a jól bevált kengurut, és azt mondták, hogy semmi problémát nem okozhat egészséges babánál, ha nem egész nap abban van."

Azért azt hozzátenném, hogy nem minden gyereknél okoz problémát. De van olyan is, hogy csak évek múlva jelentkezik a gond.

2012. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!