Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » TGYÁS -t igényelni külön...

TGYÁS -t igényelni külön igénylőlapon kell, vagy elég, ha írásba foglalom saját szavaimmal, hogy igényelném?

Figyelt kérdés
Ha kell hozzá igénylőlap, azt le tudom valahonnan tölteni? Az Államkincstár honlapján nem találtam ilyesmit, a munkáltatóm meg csak vonogatja a vállát.

2012. okt. 8. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2012. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
+ a munkáltatódtól is kell az igazolás.Bírom,hogy ilyenkor mindegyik húzogatja a vállát.....:SS
2012. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ez nem olyan egyszerű,hogy csak írásban ígényled.

ki kell töltened az igénylőlapot,és kell hozzá a munkáltatódtól is valami igazolás,és a gyereked anyakönyvikivonata,a te és a babád taj és lakcímkártya másolata

2012. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én most igényeltem,nálunk így zajlott:

Terhesgondozó tartott táppénzen,bementem,és mondtam,hogy szülés előtt 28 nappal igényelném a TGYÁST. Ők kiírtak táppénzről(erről adtak egy TP papírt),majd adtak egy másikat is,amit a munkáltatónak kellett leadnom.Majd mikor megszültem,akkor bementünk a TB-be,ahogy kitöltöttük az igénylő lapot,ezzel együtt az egyszeri anyaságit is elintéztem.A munkáltatónak pedig be kellett vinni a zárójelentést,anyakönyvi eredetijét,lakcím-TAJ kártya(babáé).

Szóval először nem a munkáltatódnál kell "igényelni",hanem onnan,aki táppénzen tart(háziorvos,terhesgondozó)

2012. okt. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha szülés előtt 28 nappal nem mész Tgyásra,akkor a munkáltatódnál kell intézni.Nem mindenki megy szülés előtt.A doki adja az igazolást hozzá.
2012. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert nem az Államkincstár,hanem az OEP utalja és az ő honlapjukon tudod letölteni.
2012. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már nyomtatom is az igénylőlapot. Még egy kérdés: Ha nekem a munkáltatóm nem intézi el, hanem magamnak kell, akkor hova kell vinnem/küldenem ezeket az iratokat? Adott a főnököm egy igazolást, valamint egy céges borítékot, hogyha abban küldöm, akkor olyan, mintha ők intéznék...
2012. okt. 8. 14:09
 8/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de az igénylőlapon is van valami, amiben bizonytalan vagyok: oda kell írni, hogy mi az ellátást folyosító szerv megnevezése. Ez mi? Államkincstár vagy OEP?
2012. okt. 8. 14:13
 9/13 anonim ***** válasza:
oep
2012. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugye nem azt nyomtatod, amin nagy betűkkel rajta van, hogy minta?
2012. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!