Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pihenőszék vagy játszószőnyeg?

Pihenőszék vagy játszószőnyeg?

Figyelt kérdés
Szeretnênk venni a 7hetes Kisfiúnknak egy j.szőnyeget vagy egy széket.Szerintetek melyik lenne a hasznosabb?
2012. okt. 8. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a játszószőnyeg jobban bevált, de a pihenőszék is jó találmány. Amúgy babája válogatja, melyik jön be jobban. A fiam a játszószőnyegen nagyon jókat játszik, gyakorolja a forgást, talán ezért hasznosabb, mint a pihenőszék.
2012. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nekünk mindkettő van és mindkettőt nagyon hasznosnak találom, mindkettőt másért. A játszószőnyeg készségfejlesztő, sokat vagyunk rajta, ahogyan a pihenőszéken is, amely egyrészt azért hasznos nekünk, mert kislányom hasfájós és ha fáj a hasa segít neki ha belteszem és bekapcsolom a rezgőt, másrészt pl. vacsoránál magunkkal szemben ültetem a kis pihenőszékbe, így párommal is tudok kommunikálni és a pici is élvezi hogy ott van velünk, lát minket. Nem tudnék választani! :)
2012. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk mind2 van. Játszószőnyeg a szobába/nappaliba,ezen tudja gyakorolni a forgást,nézegetheti a fellógatott játékokat. A pihenőszék pedig azért jó,mert pl amíg a konyhába főzök,ki tudom tenni magam mellé,"beszélgetünk",nézelődik,ha kedve van elalszik,viszont a szőnyeget nem tudom kitenni a kőre...Székből nekünk olyan van,amit sokáig tud majd használni,dönthető támlás,becsatolható,etetéshez is jó lesz majd."Hátránya", hogy ebben 'csak' ülni tud,illetve feküdni.

Szerintem mind2 praktikus,döntsd el,hol használnátok,illetve mire.

1hós kislány anyukája

2012. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Játszószőnyeg! A babám azért kezdett későn mozogni, mert pihenőszékben volt sokat, amit főként a hozzátáplálásnál volt hasznos! Elsőre voksolok a fennt említettek miatt.
2012. okt. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kíváncsicska ***** válasza:
Nekünk mindkettő van.A pihenőszék mozgásra késztette, hogy elérje a lógó figurákat, és ezáltal hintáztatta is magát.Sőt mikor nagyon nem tudtam elaltatni a rezgő funkciója sokat segített. (mozgásfejlődésileg előbbre jár a koránál elvártakhoz képest,tehát nem hátráltatta), a játszószőnyegre meg mindig rátettük, hogyha akar akkor nézelődik, ha akar akkor meg megpróbálja elérni.Mind a 2 teljesen más célt szolgál és mindkettő hasznos.
2012. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A késői mozgásnak szerintem max annyi köze lehet a pihenőszékhez, ha a baba folyton abban van, és emiatt nincs mozgásra lehetősége. Az én fiam csak etetésnél volt a pihenőszékben, mégis későn kezdett mindent, a játszószőnyeg egyáltalán nem is érdekelte.

Szerintem ezt a két tárgyat nem lehet egy kategóriába tenni. Más miatt hasznos mindkettő. Én pihenőszéket vennék a helyedben egy jobb félét, a játszószőnyeg helyett pedig egy műanyag babatornáztatót. Szerintem sokkal praktikusabb is, meg olcsóbb is. Én ilyet vateráztam 1500ért, szinte vadi újat: [link]

2012. okt. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem vagy-vagy kérdés, az egyik nem helyettesíti a másikat, nem értem miért gondolják ezt sokan.

A pihenőszék arra való, hogy elüldögél benne a baba, amikor ébren van, viheted benne magaddal amikor házimunkázol, ilyesmi. A játszószőnyeg pedig fejlesztésre, mozgásra, játékra való.

Nekünk volt mindkettő, jól kihasználtuk/kihasználjuk őket. Olyan pihenőszékünk van, ami egyben hinta is, nagyon szerette a babám, meg én is, mert sokáig elvolt benne :) A játszószőnyegen is sok időt töltött, ott tanult meg forogni, kúszni stb.

Ha megteheted vedd meg mindkettőt, ha csak az egyikre telik, akkor talán a szőnyeg hasznosabb a mozgásfejlődés miatt. A pihenőszék inkább a szülőnek hasznos :)

2012. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!