Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen pózban fektetitek le...

Milyen pózban fektetitek le aludni újszülött babátokat?

Figyelt kérdés
én általában oldalt fekve..,mert úgy még tud kajcsi után büfizgetni...Szerintetek ez nem baj? Ha sokszor úgy fektetem...azaz majdnem mindíg...
2009. aug. 5. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam (1 hónapos) hason szeret aludni.


Oldalt csak a babaágyban születése után aludt.(amíg a kórházban voltunk - 5 napig)


Most már az sem jó neki, mert az átkaroló reflex miatt felébreszteti önmagát, ahogyan kalimpál a kis kezeivel.


Szerintem ugyanezért a háton alvás sem túl jó, és ráadásul szerintem a hátonfekvés (amit úgy erőltetnek mostanában) a böfi szempontjából sem túl praktikus, mert visszanyelheti a felbüfizett tejcit.


A böfi szempontjából a hasra fektetés szintén jó (a csecsemősnővérek is úgy altatták a kórházban a megetett babákat), és még a nyak, kar és hátizma is erősödik :)

2009. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó az oldalt fekvés.

(én is úgy altatom)

Háton is jó,bár a büfi szempontjából tényleg nem a legjobb.

Én a hasonfekvéstől óckodom -bölcsőha..- le se írom.

Hason inkább csak felügyelettel szoktam fektetni-még ott vagyok mellette.

2009. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!!!

akkor megnyugodtam,hogy ez nem rossz neki hosszútávon... :)

ennek örülök!!

mondjuk én szoktam hason is fektetni /kb 3-szor volt rá példa/,mert mikor fájt a pocija,csak úgy összegömböjödve tudott a vállamon elaludni,és könnyebb volt úgy lerakni,hogy ne keljen fel.

De mondjuk alatta ott figyel a légzésfigyelő..!

2009. aug. 5. 17:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is hason altatom. Próbáltam hátra rakni itthon, de fél óra múlva felébredt, pedig a kórházban háton aludt. Érdekes dolgok ezek. Szerintem a baba tudja, mi jó neki és kitapasztaljátok együtt. Nálunk az elején sok kaja visszajött, ezért is jobb a hason alvás. Nem kell félni, a csecsemőhalál miatt ijesztgetig a szülőket, hogy háton altassuk, de ez csak a nagyon pici, vagy koraszülött babáknál lehet veszélyes, vagy akinek eleve van valami problémája. És a háta is erősödik így hason, hamarabb megtanulja fordítani, emelgetni a fejecskéjét. Jó babázást. 11 hós kisfiú anyukája.
2009. aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem szabad oldaltfektetni a csípője miatt. 6 hetesen majd mentek csípőszűrés miatt ortopédiára, kérdezd meg az orvost!
2009. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
előttem szólónak igaza van. ortopédián, a csípőszűrésen kifejezetten mondta a doktornéni, hogy csak hason vagy csak háton aludjon!! Oldalt ne!!
2009. aug. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházban is azt mondták,hogy oldalra fektessem,és itthon a gyerekorvos is. De az én babám nem sokáig,talán 2-3 hetes koráig maradt úgy,aztán addig fészkelödött,amig hátára nem fordult. Most 7 hetes,csak háton alszik,de a fejét mindig oldalra forditja,igy ki tud jönni a tej. Szóval tedd nyugodtan az oldalára,kis idö múlva úgy is ö dönti el hogy jó neki.
2009. aug. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Oldalt fektetem, de hol egyik oldalára hol másik oldalára hogy el ne feküdje a fejét, mert el tud defomálódni ha csak egyik oldalt van mindig, ellaposodik az az oldal.

Szerintem hülyeség hogy nem jó oldalt fektetni a babát.

NAgyon sok újszülött nem bíjra tartani emelni forgatni a fejét, s ezért sokszor felkel éjjel,

ill. meg is fulladhat ha nem bírja fordítani a fejét, ill. ha bukik oldalt fektetve kifolyik a szájából, míg hason abban fekszik s beszippanthatja.

2009. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok.

Az én fiam nagyon erős és születésétől fogva saját maga forgatja a fejét alvás közben. Pocakfájós, így a hason alvás tökéletes számára.

Ja és van légzésfigyelőnk a kiságyban, bár napközben a mózesben alszik, ami mellettem van a kanapén, így olyankor én figylelem :)


Az olyan pici babát, amelyik nem tudja forgatni a fejét, szerintem, ha hasra fektetjük, akkor nem arccal lefele tesszük le, hanem a fejecskéjét oldalra fordítva, így nem hiszem, hogy a visszabüfizett tejet visszaszippanthatná...bár ki tudja


Az biztos, hogy a babód saját maga fogja eldönteni, hogy mi jó neki :)


Jó babázást

2009. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondták, hogy túl sokat ne fektessem oldalra, a csípője miatt. Sajnos a barátnőm meg is járta, kellett a speciális pelenkát hordania pár hónapig a babájának emiatt.

Nekem nem szeretett hason aludni a kisbabám, úgyhogy túl sok opció nem maradt :). A büfivel nem volt gond, mivel a fejét mindig oldalra fordította, ezért szépen ki tudott jönni, soha nem volt ebből probléma. Csak 7 hónapos kora óta alszik hason, addig mindig háton aludt, vagy esetleg picit oldalt fekve.

2009. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!