Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek honnan tudja egy...

Szerintetek honnan tudja egy újszülött, hogy este van és többet kell aludni?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkodom pár napja, van is ötletem, de kíváncsi vagyok, hogy Ti mit gondoltok? Aztán majd én is leírom, hogy mit gondoltam.
2010. febr. 7. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Eleinte sehonnan. Eleinte azért alszik éjszaka, mert rengeteg alvásra van szüksége és bizony 1 hét legalább míg ő is "kiheveri" a szülés/születés fáradalmait. Után pedig jöhet egy olyan korszak, amikor nehezen lehet altatni, napközben alszik-éjszaka többször kel. Aztán az agyacskája folyamatosan információkat gyűjt, félig-meddig kezdi megérteni (érdekes, mert nem is hinné az ember...) hogy amikor sötét van, ANYU és apu bedőlnek abba a valami nagy valamibe, és csönd lesz. Megnyugszik, és ő is elalszik. Utána pedig már érzi, hogy nappal nappal van, éjjel meg éjjel. Persze ez nagyon sematikus, mert van olyan baba, aki még 8 hónaposan is felkel éjjel 1-2 szer; vagy más babának fáj a pocikája, ezért nem könnyű altatni pl.

2010. febr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem onnan, hogy az anyukája 9 hónapon át minden áldott éjszaka lefeküdt és aludt. Ez ad egy ritmust eleve. A másik a fény/zajok és a sötét/halk ellentéte. Ezért nem javasolják, hogy napközben lesötétitett szobában altassák a piciket, vagy suttogjanak mellette. Hamar kialakulnak ezek a logikai szálak, olyan 4-6 hetes korra, akkor már van, amelyik simán átalussza az éjszakát. A bioritmus egyébként egy alakitható dolog, tehát a baba napirendje, a szoktatás is sokat jelent, hogy elálmositod az esti lefekvés előtt egy jó masszázzsal, a fürdéssel, és ő ezeket nagyon ügyesen megszokja, ha következetesen csinálja az ember. Kiváncsi leszek, te mit irsz majd :)

Jó hétvégét!

Egy 10 hós kisfiú anyukája

2010. febr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ja és igen, teljesen igaza van a 2 válaszolónak! hát 9 hónapig "minket" figyelt :)) Mondjuk volt olyan nálunk, hogy nem szeretett az egyik oldalon lenni, akkor rugdosódott, hogy "fordulj már át anyuci"; meg volt néha hajnali ébresztés is:))
2010. febr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a rituálékat meg a fény és sötét ellentétét érzi.

Pl. itt van a csajosom, aki 3 hós. Olyan 4-5 hetes koráig hajnali 2-4ig ébren volt, nem lehetett sehogy se lenyomni:) Éhes nem volt, aludni nem akart, látszólag nem fájt semmije.

Aztán ahogy telik az idő éjjel már 2 hete csak egyszer kel és akkor is csak eszik majd teljesen csöndben elvan majd visszaalszik.Eszébe se jut ébren virgonckodni mint eddig.

Ez annak is köszönhető hogy nappal sosem alszik 2 óránál többet egyhuzamban mert a háztartás zajai mindig felébresztik kicsit, és ezalatt értem a 2 éves nagytesót, akinek bizony nem lehet mondani hogy maradjon csöndben egész nap:)

Éjjel viszont ő is alszik, így teljes a csend és a nyugalom:)

Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy nekik is szükségük van egy nagyobb 5-6 óráig tartó alvásra és ha ez napközben nem jön össze (márpedig nem jön, mert sok inger éri) akkor éjjelre tevődik át.

Nekem mindkét gyerekemmel szerencsém van /volt alvás terén.

2010. febr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Még várom a többit is. És ígérem én is megírom.
2010. febr. 7. 09:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

hát az enyém tudja ám hogy mikor van éjjel régóta, de ez nem akadályozza meg abban, hogy felkeljen cicizni, 2-3x is éjjel. Pedig már 14 hós. utána visszaalszik.

3 hós koráig rettenet napjaink voltak össze-vissza volt minden. (nem volt hasfájós). de pl ő fürdeni utált, üvöltött, a masszást nem tűrte.....nesze neked megnyugatatás. :) Utána jobb lett, idővel.

2010. febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól tudja, h megtanítjuk neki.

Más a nappal, és más az éjszakai rutin, éjszaka sosem játszottam vele, szopi, büfi és alvás.

Meggyőződésem, h látta is rajtam, reggel anya friss, éjszaka kifolyik a szeme :D

Én mondogattam is neki, ma is mondjuk este, h ez a hosszú tete, reggel találkuznuk, álmodj szépeket, a délutáni alvásnál meg csak annyi, h tete, pihenj egy kicsit.

Az enyém már nagyfiú, másfél éves lesz 14-én :)

2010. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám két hónapos és viszonylag jól megkülönbözteti a nappalt az éjszakától. Nappal ugyanis a földszinten vagyunk, fényben, a szoptatást ülve csinálom. Csak babakocsikázásnál alszik el. Este viszont felmegyünk az emeletre, piros kis lámpafénynél fekve szoptatok az ágyban és a cicin elalszik reggel 9-ig. Persze éjjel szoptatok 3x4 is, de nem kezd el kamillázni, hanem csukott szemmel keresi a cicit nyöszörgés közepette. 5 perc szopi és alszik tovább... Egyébként már terhesen is éjjel hasonló időpontokban jártam ki pisilni mint amikor éjjel kelünk szopira, sajnos ez is 3x4 x5 x volt... de nem bánom én 80%-ban kialszom magam. Kíváncsi vagyok a válaszodra!
2010. febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, h amikor még a pocakunkban voltak, már akkor kialakulhatott valami. Napközben anya mozog, éjjel nyugi van! Meg a rutinra is gondoltam, h más az éjjel, más a nappali. Mi is kelünk még egyszer, bár néha nem tudom eldönteni, h csak megszokásból eszik vagy tényleg éhes, mert párszor már előfordult h átaludtuk az éjszakát.Majdnem 5 hósak vagyunk, tápszeresek. Meg még arra is gondoltam, h biológiailag az emberbe van "programozva"! Mondjuk mi az eslő naptól kezdve alszunk éjjel, de sztem én ezt a csecsemősöknek is köszönhetem, mert mi császárosok voltunk és az első két éjszaka sajnos nem volt velem.

Csak érdekességből kérdeztem, de várom még a válaszokat!

Kellemes vasárnapot Nektek és a babóknak!

2010. febr. 7. 11:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként biológiailag is kódolva van, igazad van!! Mivel a melatonin pl.sötétben termelődik, ami az alváshoz kell.

és más egyéb hormonok is amik pl. a vérnyomást szabályozzák (emelik), éjjel kevesebb van nappali órákban kora reggel meg több.

2010. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!