Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babám nagyon...

10 hónapos babám nagyon szeret az ágyunkon játszani. Hogyan taníthatnám meg rá hogyan kell lemászni az ágyról?

Figyelt kérdés
Mindig fejjel indul neki :)
2012. okt. 8. 21:19
 1/7 kíváncsicska ***** válasza:
82%
Egyszerűbb mint gondolnád :) Mikor közelít az ágy széléhez megfordítod és leengeded.Én ezt kb 3 szor csináltam meg és onnan tudta hogy kell.Jó egy ideig figyeltem hogy biztos nem fejjel lefele jön- e de.kb 3 nap után biztos voltam benn, hogy otthagyhatom.
2012. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont ezt csinálom.Ha látom hogy fejjel leindul megfordítom,leeresztem de így is fejjel indul még mindig neki :( pedig gyakoroljuk már egy ideje.
2012. okt. 8. 21:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülye kérdés, de nem lehet, hogy egyszerűen tetszik neki, hogy megforgatod? :D Próbálj meg valami más mozdulatot, hogy ne játékot érezzen ki belőle :)
2012. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam, hogy amikor láttam, hogy fejjel előre megindul-kedvesen, de határozottan megkérdeztem tőle"hogy mész le?"-majd, hasra fordítottam, és lábbal lefele "segítettem " neki lecsúszni és mindig megdicsértem. Úgy is mondhatnám, hogy irányba állítottam, és a saját súlya lehúzta.

Ezt jó néhányszor eljátszottuk. Egy idő után amikor megkérdeztem tőle "hogy mész le?" magától elkezdet megfordulni és letolatni. Később kérdezni se kellett, egyből csinálta... Kitartás és türelem kell hozzá:)

2012. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tetszik neki amikor megfordítom,raplizik miatta,mert ő fejjel akar lemenni.

Türelmes vagyok,csak azt hittem nem jól tanítom,nem jól mutatom neki,de ezek szerint így csináltátok ti is.

Köszönöm a segítséget!

2012. okt. 8. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól tanítod, én is így csináltam a fiammal. Ha fejjel előre indult le megfordítottam, és közöltem vele, popóval gyere le. Nyáron múlt két éves, és ha lemászik valahonnan még gyakran mondogatja, hogy popóval.
2012. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csináltam, mint a 4. válaszoló, csak én azt mondtam közben erélyesen, hogy "tolassál" és közben megfordítottam. Amikor újra és újra fejjel akart lemenni, akkor ijedt arcot vágtam, és mondtam, hogy "jujujj, beütöd a fejedet"! Na erre a vinnyogásra aztán felfigyelt. :)) Szóval: 1.jujujj, 2. fordítás, 3. tolasál. :D Ez a recept 2-3 hét után hozott eredményt a nagyon makacs fiamnál, de még hónapok teltek el, hogy automatikussá váljon. Most 21 hónapos, már ott merem hagyni az ágyon, kivétel nélkül mindig tolat!
2012. okt. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!