Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik ennyire cukor ellenesek...

Kíváncsicska kérdése:

Akik ennyire cukor ellenesek vagytok most, a ti gyerekeitek soha nem kapnak édességet?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt hogy mondjuk 14 hós gyereknek sem ízesítetek nagyon kevés cukorral semmit, granulátumos teát sem adtok a gyereknek.

Értem én hogy a cukor árt meg pici babának nem létszükséglet,meg a gyümölcsökben lévő cukor elég nekik.De akkor mikor vezetitek be és hogyan a cukrot?Mert bizony szüksége van a szervezetnek cukorra és sóra is.

Én lepontozni nem fogok senkit aki értelmesen válaszol, bármi is a véleménye, ezt gondoltam leírom, mert hátha lepontozások lesznek.


2012. okt. 8. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

A fehér cukor pont az az anyag amire a szervezetnek egyálltalán nincs szüksége.

A cukor szacharóz ami nem hasznos, a gyümiben, csokiban, mézben... glükóz van amit energiává alakit a szervezet.

Az meg hogy már baba korban nem szoktatom a gyereket cukros italokhoz egyszerű előre látás.

2012. okt. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Bátyámék 4 gyereket neveltek fel úgy, hogy egyikőjük sem kapott SEMMIT 2 éves korukig, amiben cukor van ( tehát se tejszelet, se keksz, semmi).

Rokonoknak se engedték, hogy ilyet adjanak a gyerekeknek.


Aztán mindegyiküket a 2. születésnapján elvitte fagyizni.

Nem kell a cukrot "bevezetni", egy 2 éves már nem csecsemő.

Az pedig nem igaz, hogy a cukorra szüksége van a szervezetnek, pontosabban a finomított répacukorra.

Eszik ő magától is annyi gyümölcsöt, amiben bőségesen van fruktóz.


Ha megszületik a lányom, én is hasonlóképp szeretném felnevelni.

2012. okt. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Finomytott cukorra semmi szüksége az embernek, gyereknek meg pláne. A finomított cukor miatt van, hoyg egyre gyakoribbak az anyagcsere betegségek.

Édességet kap, de nem cukorral. Ha valamihez feltétlen kell akkor gyümölcscukrot használok amíg pici, utána majd nyírfacukrot.

2012. okt. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

A szükségesség kérdésén lehet vitázni. Sokan nincsenek tisztában vele, hogy az iszonyat drága barna cukor se különbözik sokban, mint az általatok említett finomított fehér. Mi sem vagyunk édesszájúak, nem cukrozunk agyon semmit, de szerintem amibe kell, abba kell. Nem vontam meg tőle. Sőt én szabályosan rosszul leszek a csökkentett energia tartalmú, gyümölcs cukrot, nyírfa cukrot vagy éppen xillitet tartalmazó ételektől / italoktól. Pl.: ásványvizet iszunk, de ha valami édes ízre vágyunk (havonta 1× 2×) akkor igazi cukros löttyöt iszunk.


Véleményem szerint az édességet meg csak addig tudjuk tiltani, amíg közösségbe nem megy. Aztán meg a szülő tudta nélkül bepótolja egész addigi életét. Nem egy gyerekkel találkoztam, aki ész nélkül falta,mert tetszett neki az új íz. Míg akik ismerték esetenként nem is törődtek vele. Na ebbe a hibába se szeretnék beleesni.

2012. okt. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a barnacukor valóban ugyanolyan egészségtelen mint a sima.
2012. okt. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeim is kapnak cukros dolgokat, de MÉRTÉKKEL.Szerintem sem kell tőlük teljesen megvonni. A kislányom 2,5 éves a kisfiam 6 hónapos.Mind a kettő 3 hónapos kora óta úgy kapja a teát, hogy egy csipetnyi cukrot rakok bele nekik.A kislányom kb. egy héten egyszer kap csokit, viszont a túró rudi, joghurt szinte mindennapos. Nyalókát, kemény cukorkákat, gumicukrot szinte sose kap, nem is igazán kéri.A kisfiú még csak a teába kap cukrot.A főzelékbe is rakok egy csipetnyi sót.Szerintem az amit a kislányomnak adok cukros dolgot az nem sok.Ismerek olyan anyukát akik egész nap csokival, édességekkel tömik a gyereket, csak hogy legyen valami a hasába (ami ugye azért van mert korábban elrontotta a sok nasival)mert nem eszik meg mást..... :(

A végszó : MÉRTÉKKEL :)

2012. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Leírták az előző hozzászólók, hogy miért nem jó a répacukor (a barna is ebbe a kategóriába tartozik). A szervezetnek semmi szüksége rá, feleslegesen terheli a hasnyálmirigyet, nagyon könnyen vezet elhízáshoz, fogszuvasodáshoz. Nem arról van szó, hogy egész életében tilos, hanem az első 2 évben, amikor az alapízlését kialakítom, akkor a természetes ízekhez szoktatom hozzá, hogy később is ezeket részesítse előnyben. Pl a baba megissza cukor nélkül is a teát.

Egyébként nálunk nincs is sima cukor otthon, az egész családnak mással sütök főzök. Van már nagyon sok jó alternatíva, nem csak a xilit. Én a gyümölcscukor mellett szukralózt is használok, aminek nincsen mellékíze.

Egyensen rosszul vagyok attól, amikor az anyukák a játszótéren nassoltatják a gyerekeket és bizony nem almával, körtével, répával, hanem kukival, gumicukorral, puffasztott rizzsel. Azt nem tudom, mennyire vagy képben Magyarország egészségi állapotáról, az elhízottak és a cukorbetegek arányáról. Miután eüben dolgozom tudom, hogy siralmas a helyzet. Ennek fő oka pedig a helytelenül kialakult táplálkozásban keresendő. Ezért is nagyon fontos, hogy a baba jó alapokkal induljon el, hozzászokjon a természetes ízekhez és a későbbi életében is azokat részesítse előnyben. A cukorhoz pedig nem kell hozzászoktatni és bevezetni sem kell.

2012. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!