Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen a babákat tényleg sírni...

Régen a babákat tényleg sírni hagyták vagy ez csak amolyan legenda?

Figyelt kérdés
Állítólag nagyszüleink/szüleink akár órákig sírni hagytak bennünket. Tényleg ez volt akkor az ajánlott nevelési elv és valóban képesek voltak erre akkor az anyák? Ha ez így volt akkor mi, mai anyák miért nem tudjuk sírni hagyni egyetlen percig sem a babáinkat? Mi változott meg az anyákban?
2012. okt. 9. 11:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

szerintem minden megváltozott. a terhességhez való hozzáállás a gyerekkel való bánásmód.

a mérhetetlen elvárások...


nem tudom mennyire legenda de jó adag általánosítás is van benne mert biztos hogy van aki tudja mert mondták neki hogy nem hagyták sírni.

2012. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%

Órákig nem hagyták sírni, de nem is vették fel azonnal, ahogy ma szokás.

Ha nem volt éhes, pisis, akkor hagyták sírni akár 10 percig is. Nem lett semmi bajuk, és elkényeztetve sem lettek.

Az anyuka nem is érez volna rá állandóan kézben hordozgatni.

Megszokták a babák, hogy eljátsszanak a kiságyukban, járókában két evés között.

2012. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ma sem kéne azonnal felkapkodni őket. (Nem arra gondolok, hogy nem kell megetetni, meg tisztába tenni, hanem, hogy a hisztire nem szabad rászoktatni!!)
2012. okt. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem van benne azért túlzás. Nagyszüleinknek természetes dolog volt az anyaság. Nem voltak elvek nem volt ajánlott nevelési mód. Idő volt. Az az amiből ma sincs sok. De akkor nem csak a gyerkőcre kellett, hogy elég legyen egy napból 24 óra hanem minden másra is. Hát nem tudom elképzelni, azt a szitut, hogy nagypapám jön haza délben a kapálásból és nagymamám nem főzött neki,mert a gyerek igényelte az ő társaságát. :)
2012. okt. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%

ezzel anyám el is büszkélkedett, hogy csatakosra üvöltöttem magam. bezzeg a szoptatásom az nem ment....

no comment...

nagyon haragszom rá, meg is látszik a kapcsolatunkon...

2012. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy a 2-es válaszoló is írta. Nagyszüleim teljesen ki vannak akadva, hogy miért nem hagyom sírni egy kicsit...szoktassam a kiságyba/járókába, mert a fejemre nő. Mert Ők régen hagyták sírni az anyukámat, mert sok dolguk volt. Elmondásuk szerint hamar megszokta anyum, hogy nem kapják fel egyből, és eljátszott a kiságyban vagy az ágyon. Sajnos vagy nem sajnos én 2 percnél tovább nem bírom hallgatni, hogy sír a 7 hónapos lányom. Lehet ennek tudható be, hogy 5 percnél tovább nincs el egyedül, és állandó törődést igényel.:S Ha nem lát egyből üvölt. Valahogy meg kell találni az arany középutat...mert egyik véglet sem jó.
2012. okt. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem biztos többet hagyták sírni őket régen, mint ma, de nem azért, mert olyan "kegyetlenek" vagy nemtörődömök voltak a régiek, hanem azért, mert sokkal több dolguk volt egész nap, mint nekünk. Régen volt akár 6-8 gyerek is, ott volt a föld, kert, állatok, stb. Nem értek rá egész nap kézben hordozni egy babát.

Párom nagypapája mondogatja mindig, hogy régen (az ő idejében, 80 évvel ezelőtt) nem sokat törődtek a gyerekekkel, szerinte a babát berakták a bölcsőbe és ott sírt. Hát biztos nem úgy törődtek a babákkal, olyan szinten, ahogy ma, hogy pl. már 4 hónaposan minden babának ott van 15 fejlesztő játék stb.

2012. okt. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
45%
Hát sajnos igen. Én orvoshoz járok mert nagyon sok gondom van. Rengeteg komplexusom és fóbiám alakult ki az életem során. Több orvosnál is voltam már és az összes pszihológusnak egyöntetűen az a véleménye, hogy ott kezdődött el a betegségem, hogy sokat hagytak sírni a szüleim amikor kicsi voltam. Persze én ezekre már nem emlékszem. A szüleimmel sosem volt bizalmi kapcsolatom, mert megtanultam, hogy nem számíthatok rájuk és nem kell szólnom, ha valami bánt. A mai napig képtelen vagyok elmondani nekik ha rosszul vagyok és inkább teszek úgy mintha jól lennék... 16 évesen elköltöztem tőlük, de mosolyogva válltunk el. Valahogy kezdettől fogva olyan furcsa volt a viszonyunk. Sosem gondoltam úgy rájuk mint akikre számíthatnék. Ez nagyon furcsa... így alakult. Aztán olyan dolgokkal amikkel mások könyebben megbírkóztak én egyre jobban kétségbeestem... Évek óta alig megyek ki az otthonomból, mert pánikbetegségekkel küzdök... Egyik sem örökölt és az orvosaim szerint nincs olyan, hogy egy gyerek eleve így születik. Ez kialakul! Van egy kislányom és félek, hogy örökölni fogja, közben elég erős szuicid érzéseket táplálok 1ik pillanatban a másikban... össze vagyok omolva máskor pedig mintha mi sem történt volna... Keveset tudok a lányommal lenni, mert féltem magamtól.:( Sokat vagyok kórházban is. Semmilyen ,,extra" dolog nem történt velem egyszerűen csak folyton kimerültnek érzem magamat, semmire nem tudok koncentrálni. évelig még türhető volt de aztán az utóbbi 5-6 évben rohamosan elkezdett változni. Azt gondolta a párom, hogy egy kisbabával talán egy szerető család körében könyebb lenne majd. Hát nem. Nincs olyan óra amikor nem üvöltenék a sírástól... Közben meg sírok, hogy a kislányom ezt látja:S Ezért inkább elvonulok a kórházban, de ha ott vagyok hiányzik... semmi nem jó:S
2012. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
48%

Hihetetlen, hogy lepontoztatok azért, mert szerintem nem kell azonnal felkapkodni a gyereket, amikor (ok nélkül!!) hisztizik!

Kiemeltem, hogy nem arra gondolok, hogy a szükségleteit nem kell ellátni, hanem, hogy nem kell elkapatni, különben tényleg nem fog tudni megmaradni egyedül egy percet sem. Igenis, aludjon a saját szobájában, a saját kiságyában, és igenis legyen el picit magában is (nyilván nem órákat, de ne is kelljen azonnal mindent eldobni és rohanni hozzá).

Szerintem ez az arany középút, és csak halkan jegyzem meg: nálunk mindig remekül működött.

2012. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk családi sztori, hogy az anyukámat kikötözte a hóna alatt a nagymamája a járókához és elment boltba. Mire hazaért anya elaludt és a nagyanyja azt hitte, hogy megfulladt és rettentően megijedt.

Szóval ennyire törődtek a gyerekekkel. Azért az én nagymamám már nem ilyen volt. Neki azt javasolta az orvos, hogy tegye ki a fürdőszobába a nagybátyámat, mert 1 éves koráig egyfolytában sírt, nem tudott ő sem aludni és teljesen kikészült az egész család, a szemei begyulladtak. Erre mondta a gyerekorvos, hogy éjszakára zárják ki a fürdőbe és hagyják ordítani, de nem hagyták.


Na meg régen sétálni sem vitték a babákat. Az én gyerekorvosi kartonomra több helyen ráírta a védőnő, hogy anyukám tegyen ki járókában a napra a D vitamin miatt.


Azért szerintem manapság már tényleg átestünk a ló túloldalára. Már nem az érkező baba illeszkedik be a családba, hanem az egész család a babához igazodik.

Mondom ezt úgy, hogy én is előbbre helyezem a gyerekeimet mindennél. Sokszor inkább elmarad a házimunka, ami régen elfogadhatatlan volt.

2012. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!