Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos kisfiam még soha...

7,5 hónapos kisfiam még soha nem aludta át az éjszakát. Hagyjam sírni? Már minden mást kipróbáltam.

Figyelt kérdés

Az első naptól kezdve többször is felébred éjjel. Volt pár hét, amikor "csak" 2-3 alkalommal kelt fel, de most van, hogy 5-6, de rosszabb éjszakán akár 10 alkalommal is felébred. Nem kapom ki az első nyögdécselésre, de mindegy, mert magától szinte sosem alszik vissza, sírás lesz a vége. Szopizik még mindig, és éjszaka is szinte csak arra alszik vissza, cumi és ringatás nem elég. De biztosan nem éhes már, mert nem eszik sokat. Maga az elaltatás este lefekvéskor egyébként sima ügy, hamar megy, és napközben is kiszámíthatóan, szépen alszik. Csak az éjszakai ébredésekkel van a gond... Egyébként egy vidám, kiegyensúlyozott, jó evő baba napközben, tényleg semmi más baj nincs vele.

Már mindent próbáltam éjjel: fázik, melege van, viburcol, chamomille, pelenkacsere stb., de tökmindegy, mert semmi nem használt eddig. Már ott tartok, hogy megpróbálom a sírni hagyást. De mi van, ha most a foga miatt ébred, akkor hiába hagyom sírni szegényt, most nem segít nem?

De ha nem teszek ellene semmit, akkor nem fog teljesen rászokni? Akinek van tapasztalata, ossza meg, mi segített, köszönöm :)


2012. szept. 8. 20:59
 1/7 alaszka ***** válasza:
100%
Az én babám 15 hónapos, és még sosem aludta át ő sem az éjjelt...Ő is csak szopizva alszik vissza. Sajnos a szopizó babák többsége ilyen. Én sem tudom sírni hagyni, várom hogy picit "értelmesebb" legyen, és akkor talán éjjel meg tudom magyarázni, hogy aludni kell. Nekem az első lányom is így volt, 19 hónapig szopizott, addig fel is kelt, utána meg teázott éjjel, kb. 2 éves volt, mikor az ébredések elmaradtak. :(
2012. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia,

2 gyerekem van, sírni sosem tudtam hagyni őket, bár bevallom próbáltam...de nem ment. Kisfiam 1 éves koráig 1x evett éjjel, pedig tápszeres volt, aztán elhagyta. Egyik napról a másikra. 4 éves lesz, hébe-hóba alszik reggelig, de vagy pisilni, vagy takarjál be, vagy szomjas vagyok mindig van.

Kislányom 9 hónapos lesz, 1x de inkább 2x eszik éjszaka.

Tápszeres ő is, bár nappal nem eszik sokat, szerintem nem éhes, csak meg akar bizonyosodni róla, hogy itt vagyok ha kellek. Apát nem fogadja el, addig sír míg ölbe nem veszem.

Okosat nem tudok mondani, én sírni nem hagynám, el fogja hagyni a keléseket, de lesz helyette más jellegű ébredés.:)

Nem vagy egyedül.:)

2012. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én kivártam az idejét! Akkor oldódott meg ez a probléma mikor leszokott a ciciről. 14 hónapos volt, addig talán 2 éjszakát aludt végig. Sok mindent kipróbáltam, de semmi sem segített. Nálunk is volt hogy éjjelente szinte óránként ébred, már nagyon ki voltam és azt hittem ennek sosem lesz vége. Az már nekem is jó éjszakának számított ha csak 2-3x keltet fel. Aztán egyik este kiköpte a cicit, nem kérte többet, abbamaradt a szopi. Két napig éjjelente kicsit nyögdécselt, de nem sírt, nem mentem be hozzá. Azóta 11-12 órákat alszik egyhúzamba egy nyikkanás nélkül:)

Nekem is nagyon sokan mondták hogy hagyjam sírni, ne kelljek hozzá, mert ez már csak a megszokás. Ugyanis fél éves koruk után már nincs szükség arra hogy éjjel egyenek. Lehet igazuk volt, én nem tudtam megtenni. Ebben sajnos nem tudok segíteni...

2012. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok okosat írni:) Én se tudtam sírni hagyni a 2 rossz alvó gyerekemet. Az első babám 5 hónapos korától átaludta az éjjelt pedig ő is anyatejes volt 1 évig mint a másik kettő. Nem tudom mitől függ ez a dolog. A középsőm 21 hónapos koráig ébredt voltak hónapok (amikor jöttek a fogai) hogy 7-8 szor is felsírt éjjel, mindig cicizett vagy vizet kapott cumisüvegben. A többi éjjelen"csak" 2-3szor ébredt. Aztán 21 hónaposan mintha elvágták volna ezt a dolgot, most 3 éves és mindig átalussza az éjjelt! A legkisebbem 14 hónapos 2 hónapja nem szopik már de éjjel ugyanúgy ébred 2-3szor ha fogzik még többször, ő mondjuk cumis és ilyenkor vagy víz ivásra vagy csak cumi visszaadására visszaalszik. Én is mindent végigzongoráztam de semmi se vált be. Beletörődtem:) Majd leszokik ő is róla biztos vagyok benne.

Sírni nem fogom hagyni főleg hogy szomszédok is vannak, meg a másik két gyerekem se tudna aludni ha sírdogálna éjjel hosszasan.

2012. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne hagyd sírni. Valószínű ha leszokik a szopiról akkor fogja csak végigaludni az éjszakát. Az én első fiam is felébredt éjjelente. Általában "csak" 4-5x, de durvább esetekben 10x, sőt 15x is előfordult (kínomban már számoltam). Nálunk sem volt gond az esti elalvás, magától elaludt, délután is jókat aludt. Ő is szopizott, de mindene volt a cumi, és ha éjszaka kiesett a szájából máris felsírt. Amint visszakapta aludt is tovább. Ez ment 3,5 éves koráig, amíg le nem szokott a cumiról, azóta nagyon ritkán ébred, de akkor is max 1x.

Ja és én is próbáltam, hogy sírni hagyom, de nem értem el vele semmit.

2012. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 14 hónapos. Régóta nem szopizik már, de mégis kel éjszaka. Kb 2 hetente 1 átaludt éjszakánk van, de akkor meg én ébredek valamiért... Tanácsot adnni nem tudok, mert nálunk semmi nem vált be. Sírni ne hagyd, majd megoldódik a dolog, kitartás!
2012. szept. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne hagyd sírni. Ezer oka lehet, hogy miért kel fel, ahhoz még kicsi, hogy szándékosan manipuláljon téged.

Nekem 2 sokáig szopós gyerekem van. A lányom 3 hónapos korától átaludta az éjszakákat, de ha jött a foga, vagy beteg volt, akkor fent voltunk sokat, és volt, hogy vele is aludtam.

A fiam ellenben 2,5 éves, és még most is sokszor fent van éjjel. Fogalmam sincs, mi ennek az oka. De az éjszakai szopit 1 évesen elhagytuk. Akkor volt egy olyan időszak, hogy fél óránként kérte a cicit, és akkor mondta a férjem, hogy éjszakai cicizésnek vége, akkor ő megy be a gyerekhez. Hát, itt dőlt meg az elmélet, mert nem a cici miatt kelt!!! Ugyanis így sem alszik. Viszont azt már megszokta, hogy apa megy be, én már nem is vagyok jó.

Mondjuk mi most már azt csináljuk, hogy bemegy hozzá, hogy lássa, hogy nincs egyedül, megnézi van-e valami gondja, aztán kimegy. Van, hogy még így is dünnyög a gyerek, van hogy simán visszaalszik. De a tied szerintem ehhez még kicsi.

2012. szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!