Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen a babákat tényleg sírni...

Régen a babákat tényleg sírni hagyták vagy ez csak amolyan legenda?

Figyelt kérdés
Állítólag nagyszüleink/szüleink akár órákig sírni hagytak bennünket. Tényleg ez volt akkor az ajánlott nevelési elv és valóban képesek voltak erre akkor az anyák? Ha ez így volt akkor mi, mai anyák miért nem tudjuk sírni hagyni egyetlen percig sem a babáinkat? Mi változott meg az anyákban?
2012. okt. 9. 11:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon keményen ment az emberek irányítása anyáink idejében ,mit hogyan kell tenni ...volt ott "szakirodalom" a rendszer a családok széttiprásán dolgozott,kicsi konyha a panelben , bölcsi az üzemben,nem volt cél a családi élet..
2012. okt. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy jó kérdés, én is sokat gondolkodtam már ezen. Mert abban biztos vagyok, hogy nekem bárki bármennyit is mondaná, hogy hagyjam sírni a babámat, én képtelen lennék rá. A szívem szakadna meg, hogy szegény könyörögve sír utánam, én meg nyugodtan teszek-veszek és nem törődök vele. Nem tudom régen hogy nyomták el magukban ezt az érzést az anyák...

De sokan most is így csinálják, itt is írták ugye, hogy ha tisztába van téve, nem éhes, nem szomjas akkor nem kell felkapkodni. Szerintem az is egy szükséglet, hogy a kisbaba az anyja közelségében akar lenni és ezt a szükségletét is ki kell elégíteni ahhoz, hogy egészséges lelkű felnőtt váljon belőle.

2012. okt. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
27%

Elég ostobaság azt hinni, hogy attól lesz valaki kiegyensúlyozott lelkivilágú felnőtt, ha pici korában állandóan kézben hordozza az anyukája.

Ha ez igaz lenne, akkor minden 40 év fölötti ember kiegyensúlyozatlan lelkivilágú lenne.

Pedig ők sokkal kiegyensúlyozottabbak, mint a mai fiatalok.

Akkor lesz egy gyerekből kiegyensúlyozott lelkivilágú ember, ha szeretetteljes családban él, önállóságra nevelik

odafigyelnek rá kamaszkorában is. Akkor is az lesz, ha nem kapaszkodott állandóan az anyja szoknyájába.

Ha viszont a szülők elválnak, az anyuka állandóan a saját boldogságát keresi, a gyerekből akkor sem lesz kiegyensúlyozott lelkivilágú felnőtt, ha az anya picinek dajkálgatta.

Meg kell találni az aranyközéputat.

2012. okt. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
34%
Tudom, nem kéne a pontozással foglalkozni... De vajon miért kaptak 0 százalékot azok, akik elmondták, hogy a családi beszámolók szerint őket tényleg órákig hagyták sírni? Most nem ez volt a kérdés?
2012. okt. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
15%
Nem kell csodálkozni, ilyen Magyarország....az emberek rosszindulatúak, unatkoznak és siránkoznak, hogy nincs pénzük....lepontozgatás helyett inkább elkélne menni dolgozni....szánalmas.:]
2012. okt. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
15%
Látom fáj az igazság:D Pukkadjatok meg.:)
2012. okt. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

nem mindig hanem amikor szüksége van rá!!! óriási különbség.

és igen ,jelentősen befolyásolja a későbbi érzelmi intelligenciát

2012. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!