Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az élet nektek másfél...

Milyen az élet nektek másfél év körüli gyereketekkel? Miket csinál? Sokat csacsog?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Kislányom november elején lesz 1,5 éves.

A szája be nem áll. Sok mindent mond már és elég érthetően.

Ebédnél vannak nagyobb problémáink, mert csak egyedül hajlandó enni, és persze mondani sem kell, hogy nem igazán sikerül neki a levest szépen kanalazni. De nem baj, legalább megvan a napi felmosás. :)

Mindent megeszik, a kedvencei a gyümölcsök, zöldségek és a joghurt. Ezek bármikor, bármekkora mennyiségben jöhetnének neki.

Fut, mászik, csúszdázik. Imád hintázni.

Nagyon akaratos, hisztis. Ha valami nem a kedve szerint történik, akkor egyből visítani kezd és krokodil könnyeket potyogtat.

próbál egyedül öltözni, de a vetkőzés jobban megy neki.


Nehéz, de szép vele az élet! :)

2012. okt. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kb ugyanaz van nálunk is, mint az elsőnél, csak fiúval :) Már egyre több szót mond, bár sok mindent csak én értek, mert egy szót több mindenre használ (pl. a "dino" az lehet dinó, dió és disznó. :))

Enni, inni ő is magában szeret leginkább, és hát igen szépen néz ki utána az asztal, föld, szék... Viszont végre sikerült elérnem nála, hogy ivás után a poharat adja ide, vagy tegye le, ne dobja el, mikor még van benne víz. :)

Állandóan úton van, imád ő is csúszdázni, mindenre felmászni. A hintáért azért nem rajong sztem, mert akkor egy helyben kell ülni.

Ő is kezd belépni a dackorszakba, könnyen kitör a 3. világháború, ha nem kap meg (azonnal) valami nagyon fontos dolgot, de szerencsére nem túl kitartó, 1-2 perc alatt feladja a harcot.

Elég nehéz korszak, de én imádom. :))) Ő legalább még nem tud feleselni, mint a nővére. :))

2012. okt. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!