Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cica és újszülött kisbaba...

Cica és újszülött kisbaba kapcsolata?

Figyelt kérdés
Hogy oldottátok meg a cica és a baba együtt élését?Oda kell e esetleg valamire figyelni?

2012. okt. 9. 20:50
 1/8 anonim válasza:
annak idején (jó rég) mikor kisbaba voltam anyukámnak volt egy cicája. amikor hazavitt anyukám a kórházból féltékeny volt rám és bemászott a kiságyamba és bántani akart. ellenségként kezelt. kicsin múlott h nem karmolt össze. szóval szerintem vigyázni kell. főleg ha eddig a cica állt a központban.
2012. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg a cica meg is érezheti a babán a tej illatát ezért is meg támadhatja.
2012. okt. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az első "gyerek" nem cica volt,hanem vadászgörény,de a helyzet hasonló.Mikor hazajöttünk a kórházból,az első dolgunk volt,hogy összeismertessük őket,és persze előtte hónapokig mondogattuk neki,hogy mi lesz az új felállás.

Míg egész pici volt a fiam nem hagytam őket felügyelet nélkül kettesben,és nem mászhatott be a kiságyba.Más szabály nem volt.Később pedig,a fiamnak kellett megtanítani,hogy az almos tálba ne másszon bele:)

Az állatka közvetlen környezetében naponta takarítok,egyébként pedig ésszerű keretek között.Nem sikálom egész nap a lakást,csak mert állatot tartunk.

A testvérféltékenységgel megküzdöttünk,valószínű ti is meg fogtok,de mostanra igazi jó játszópajtások.

2012. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
gyerekszobán kellett valami átalakítást csinálni hogy ne menjen be a cica?(kiságyba)köszönöm az eddigi válaszokat és biztos lesz féltékenység pláne hogy van még két kis kutyus is:)de hál isten ők nem fognak tudni bemenni a kiságyba:)
2012. okt. 9. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi próbáltuk már a terhesség alatt megtanítani a cicának, hogy nem mehet be a gyerekszobába, de nem nagyon sikerült, volt, hogy a kiságyban is bemászott. Mivel nem akartuk, hogy állandóan be legyen csukva a gyerekszoba ajtó, csináltattunk egy szúnyoghálós ajtót, amin alul cicaháló van. Így be tudom csukni, de hallom, ha sír a kislányom. Amúgy bejöhet a gyerekszobába, de csak, ha mi is ott vagyunk. Vagy ha a mi ágyunkba van a kislányom (nem aludni, játszani), ott lehet a cica, főleg, hogy ő velünk alszik. Már 5 hónapos a lányom, imádja nézni a cicát, mindig vigyorog rá, meg most már próbálná megfogni, de ezt nem engedem. A cica meg nem nagyon "mer" túl közel menni hozzá. Majd az lesz nehéz, hogy a babának megtanítani, hogy ne egyen a kajájába, az alomba és, hogy finoman bánunk a cicával. Ami engem zavar, az a macskaszőr, nem lehet mindenhonnan eltüntetni.
2012. okt. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sok kutya van és egy cica.A lányom nagyon szereti .Arra kell figyelni hogy a cica szeret rátelepedni a picibabára és ez nagyon veszélyes.Legyen elkülöníthető a macs ha nem vagytok a baba mellet,pl alszik.
2012. okt. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk magától alakult úgy, hogy a macsek nem jött be a szobába, hanem lefeküdt a küszöbre. Ez ment egy hónapig, utána vette a bátorságot, és bejött, akkor egy darabig a szekrény előtt, majd a kiságy előtt feküdt. Soha nem próbált meg bemászni vagy felugrani a kiságyba. Szóval valahogy tudta, hogy most nem ő van a középpontban. Nem raktunk el semmit a lányunk elől sem - ahogy nőtt és mászni kezdett - , de nem túrt a macccs táljába, alom pedig nincs neki bent- kinti-benti cica.

Arra azért persze mindig figyeltünk, hogy pl az ágyra azért ne feküdjön már a macska, nehogy valami szőrszál a keze ügyébe akadjon.

Ma már 20 hónapos a lányunk, nagy haverok. Ölelgeti a cilát, az meg bőszen dorombol cserébe.

2012. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem mentett cicám van, aki sajnos mentálisan sérült. Nem jön ki semennyire más állatokkal, emberekre is gyakran fúj, feléjük üt. Az állatorvosnál is jelenetet rendez, minket viszont imád gyengéd velünk. Mondhatni ő az első gyerek. Aggódtunk mi lesz, ha jön a baba, de szerencsére sosem bántja a babát, tudomást sem vesz róla A biztonság kedvéért a kiságyon védő háló van, hogy ne tudjon bemenni, de igazából nem is próbálkozik vele. Ha az én agresszív macskám nem bántja a babát szerintem másnak sem kell aggódnia, hogy bántja a cicaja.
jan. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!