Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha berakom a kiságyba és...

Ha berakom a kiságyba és üvölt, akkor nem lesz semmi baja a babámnak, ugye?

Figyelt kérdés
1 éves,de eléggé elrontottam, most szeretném megpróbálni beleszoktatni a kiságyba. Hogyan csináljam?
2012. okt. 9. 21:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem késő ez már????
2012. okt. 9. 21:04
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem már késő. Így csak a gyerek bizalmát veszíted el. nem érti, hogy most miért van így.
2012. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Eddig hol aludt?
2012. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Tehát eddig veletek aludt? Vagy ringatva altattátok?


Tényleg elég nehéz ilyenkor már :-(


Én már várnék amíg megérti, hogy miért van ez most így.


Amúgy nem vagyok ellene a sírni hagyásnak, de max 10-15 percig szoktam.

2012. okt. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Már késő!!!

Akkor próbálkozz, ha már lehet értelmesen beszélgetni vele. Tapasztalat, mert én is próbáltam. (A lányunk a babakocsiban alszik el, utána megy a kiságyba. Ezt szokta meg, késő már máshogy szoktatni.)

Majd ha nagyobb lesz, újra meg lehet próbálni. Ja, és attól nem fog elaludni, ha órákig hagyod sírni, akkor se.

2012. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Van egy ilyen technika, ami erre való. A lényege,hogy az ágyban hagyod és egyre hosszabb időnként mész csak be hozzá. Mikor bemész megszeretgeted, akár ki is veheted,de mindig vissza kell rakni és kijönni újra. Állítólag pár nap alatt meg lehet tanítani hogy ott a helye. az a pár nap viszont állati idegölő.

Azt hiszem az "Aludj jól gyermekem" c. könyvben írják le. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem próbáltam, és nem olvastam a könyvet, csak a módszert hallottam már,meg láttam tv-ben is. Itt a gyakorikérdéseken is vannak ilyen kérdés-válaszok,pl ez:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Szerintem sosem késő! Nem hiszem hogy ha mondjuk egy 3 vagy 5 éves gyereknek próbálod megmagyarázni, annak kevésbé esik rosszul! Így akkor az iskoláskorig is alhat velünk,vagy ha olyan a gyerkőc,akár tovább is. Persze ez csak sarkítás,de tényleg. Szerintem nincs olyan hogy késő! Sok sikert!

2012. okt. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az éhónapos koráig egyedül aludt el. Majd nem akart így, csak ha a mellkasomon volt. 3.5 hónapig ment ez így, mikor megpróbáltam újra letenni az ágyba. Lám, egyedül elaludt. Volt, hogy hallotta, hogy megyek ki a szobából, elkezdett volna pityeregni de susogtam neki és megnyugodott. Ma este ez hosszabb volt, le kellett ülnöm az ágya melletti székre. Nem sírtt hosszan, csak felült az ágyában pityeregni kezdett , de miko süssöltem, lefeküdt. 15 perc után már csak felült az ágyában, látta, hogy ott ülök és magától visszafeküdt. 25 perc után tudtam kijönni a szobából. Ez idő alatt nem nyúltam hozzá, nehogy tána meg a hátsimihez szokjon hozzá. Napközben még velem alszik el és utána teszem be az ágyába.
2012. okt. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De lesz baja. Szorongó, bizalomhiányos, szoros kötődést nem ismerő ember lesz belőle.

Ne hagyd ott üvöltve, találj ki valami más módszert. (pl elringatod és utána teszed le, énekelsz neki és simized amíg el nem alszik, stb. próbálkozz mindenfélével, de ne hagyd üvölteni)

2012. okt. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem késő. Soha nem késő, bár kicsit hamarabb is kapcsolhattál volna:/

Nem lesz szorongó tenyérizzadós felnőtt belőle ha hagyod sírni. De azért ha nem muszáj ne ez legyen a megoldás. Te szoktattad hozzá, hogy NE a kiságyában aludjon, tiéd a felelősség, hogy leszoktasd erről.

Ha va ágy az ő szobájában akkor könnyü dolgod lesz, de ne hidd azt, hogy ezentúl berakod a kiságyba és rázárod az ajtót ő meg majd békésen alszik 3-4 órát. El kell altatnod, feküdj le, fektesd magadra mindennap egyre rövidebb ideig babusgasd, és lassan lehet, hogy 1-2 hónap alatt meg is fogja tanulni mi az új módi.

Az én fiam a mai napig igényli, hogy ellavás előtt magamra tegyem 2 percre, megsimogassam, megnyugtassam, 2 perc után berakom a kiságyába és alszik.

Viszont most csinálj egy listát, mi az amit később NEM szeretnél, hogy csináljon a gyermeked, és ezekről már most kezd leszoktatni.

2012. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!