Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nincs el fél éves...

Miért nincs el fél éves kislányom az anyósomékkal?

Figyelt kérdés
Anyósomékat ritkábban látja a kislányom, mivel 40 km-re laknak tőlünk (de azért 2 hetente találkoznak). Azt vettem észre, hogy egyáltalán nincs el velük, még anyósommal talán valamennyire, de apósommal abszolút nem. Mondjuk apósomon nem csodálkozom, mikor legutóbb is nálunk voltak, annyi volt hogy kislányom játszott a szőnyegen, és az ajtóból odaszólt neki, hogy szia, aztán nem is foglalkozott vele. Anyósom meg akarta etetni, és nem volt hajlandó enni vele, csak sírt. Aztán, hogy majd ő elaltatja, de csak üvöltött a kezében, ahogy én átvettem, rögtön becsukta a szemét. Ha játszani próbál vele, akkor is csak sírás van belőle (anyós mindig ráfogja valamire, hogy büfiznie kell, vagy álmos) Pedig egyáltalán nem fél senkitől sem, még a vadidegeneknek is mosolyog. Párom most egy hétre el akar hozzájuk menni. Nem tudom hogy gondolja, mert mikor két hete otthon voltunk náluk két napot, állandóan sírt a kicsi, éjszaka sem aludtunk, pedig az éjszakákat átalussza. Miért "nem szereti" úgy őket??
2012. okt. 10. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem fél senkitől, de lehet hogy vadidegeneknek sem engedné hogy dajkálják. Szerintem nem érzi magát biztonságban a mamájánál. Veled él, veled van mindig, a te kezedben alszik el, talán még picit idegenkedik a nagyszülőktől. Előbb utóbb biztosan megszokja majd őket.
2012. okt. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még valami. Lehet, h amikor ott voltatok 2 napot, idegen volt a hely, a környezet, ezért nem aludt éjszaka. Azért csak érzi ő is, hogy nem a megszokott, otthoni környezetben van, hiába vagytok ott vele ti is.
2012. okt. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pedig már nem először voltunk náluk, első pár alkalommal szépen elvolt.
2012. okt. 10. 09:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően ha nem szoknak össze, akkor nem is nagyon fog vele megbarátkozni. A nagyi biztos szereti nagyon és nem akar neki rosszat. Hogy dolgokra fogja a kislány sírását? persze! Gondolj bele, azért neki is fájhat a dolog.
2012. okt. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem "szereti" anyósomékat, mert érzi, hogy én sem szívlelem őket és ő sem engem. Mi hetente találkozunk és első perctől nem akart hozzá menni, nem hallgatott az ölében. Én ezzel magyarázom. Csak sajnos az én anyósom nem ilyen kedves kifogásokat keres, mint a tied, hanem azt mondja, jaj de hisztis, elkényeztetted,a mit én mosollyal nyugtázok, mert hallgatni arany.

A gyereked, veled és otthon van megszokva és ezt apuka és a nagyik is meg kell értsék!

2012. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!