Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel ösztönözzem 5 hónapos...

Mivel ösztönözzem 5 hónapos babámat hogy megforduljon?

Figyelt kérdés
Már sok mindent próbáltam de ti hátha mondtok valami újat. Állandóan ülni akar hason csak nappal alszik , forogni nem akar.

2012. okt. 10. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem fél évesen fordult meg, nem siettettem, mi a fenének? A doki szerint az átlag fél év, akinek korábban fordul meg, örüljön, de ne stresszelje azon anyukákat, akiknek tankönyv szerinti a gyerekük. Nekem mindig úgy fejlődött, mint a könyvben, most 11 hónapos, úgy mászik, mint akit kilőttek, és dolgok mellett feláll, ha vezetjük, megy. Szerintem egy évesen indul majd el, és már nem idegeskedek. Te se tedd azt, várj még egy hónapot.
2012. okt. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én apárni vagyok, hogy kell időt hagyni a babának, de ha nagyon akarod, akkor tornásztasd döntsd meg oldalra és vissza és a másik oldalra is.

Az én babám 8 hónaposan még em forgot és a fordulás sem volt az igazi, mert ő nem akarta csinálni. Elkezdtem tornásztatni és 2 nap alatt forgott.

Van még idő, nem kell nagyon rástresszelni.

2012. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akinek félévesen nem fordult egyetlen irányba sem a babája annak a doki semmit nem mondott?


èn külföldön élek, és itt meg van minden vizsgálattkor mit kell az orvosnak néznie. Félevesen már minimum egy irányba fordulnia kell a gyereknek.

Az átlagos hogy 4 hósan hasra fordul és 5 hósan vissza.

Persze lehet kicsit lemaradva, de ha 6 hósan egyik irányba sem fordul ott baj van.


Ülni azért akar mert rosszul fogod, veszed fel a babát, így ingerled az ülésle. Amikor hanyat fekszik ne elöre vedd fel, hanem döntsd meg egyik irányba és oldalt helyzetbe emeld meg. néhány alkalom és nem akar majd ülni.


A forgást a Vojta modszer segíti elö. Nekem az elsö lányomnál írtak elö ilyen tornát, mert nyaki probléma miatt sietettni kellett a fordulást.

Ez a módszer pár aprócska nyomással ingerli a gerincet amitöl a baba elkezdi huzogatni a lábát, és olyan mozdulatokat tesz ami elösegíti a fordulást. Aztán ami még szuper egy kejfeljancsi. Ezért megvesznek az ekkora babák és rettentöen ingerli öket.

Minél többet legyen földön ahol nagy tér, és kevés játék van neki. tegyél a feje mellé egy kejfeljancsit úgy hogy eltudja érni, és óriási móka lesz.

minél kevesebb játék, szinte egyszerre csak egy csörög, zörgö dolog legyen.

ne ültesd semmi képpen sem.

2012. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát tornáztasd!! :)

hanyatfekteted, és szép lassan az egyik lábát keresztben a másik előtt viszed oldalra, csak a lábát!! a kis törzsével, kezével neki kell fordulnia, de ha nem fordul, akkor csak tartd- és várd ki, mig fordul!! ha hason van, akkor az egyik kiskezét hozd előre, hogy előre nyujva legyen neki, és abba az irányba döntsd be a kis fejét (ha könyököl, nyilván nem tud oldalra fordulni, erzét kell a kis kezét előre helyezni) és így fordasd vissza. Minden etetés előtt forgasd meg őt az ágyon minimum 3-4x, oda vissza-mindkét irányba!!

Én is tornáztattam a fiaimat- mindkettőt- így kezdtek el forogni 5-6hnapos korukban. :) egyedül ők sem akartak.


vagy plédre fektesd, és a pléddel guringázd meg, az is jó!

2012. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszömöm mindenkinek a hasznos infókat.:-)
2012. okt. 10. 15:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám sem fordul pedig mindjárt 7 hónapos. A mi orvosunk azt mondta, hogy semmi gond, csak lusta és nyugis baba. A védőnővel együtt ezt mondták. Én nem hagytam és el vittem megvizsgáltatni és nagyon jol tettem. Kevés az izomzata , dévény tornára kell hordjam.. Már voltunk háromszor, de még nincsen nagy eredmény.
2012. okt. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy 4 hónapos korátol minden áldott nap forgattam.
2012. okt. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi 6hetes korától dévényezünk, mert fiam bizonyos izmai túlfeszek, valahol meg hipotonok- azaz lazák- így sajna muszáj tornáztatni.

Most 8hós, hasra már szépen fordul kb 5hósan fordult először, utána 2hétig nem, majd 6hósan már jobbra elég jól ment, 7hósan már balra is, viszont visszafele még nem tud fordulni...

De egyébként meg hason kepeszkedik össze-vissza, és hátrafelé halad, és négykézláb áll. Más nem tud. :)

Tornáztasd te is a babádat!!

2012. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!