Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik éjszaka?

Miért nem alszik éjszaka?

Figyelt kérdés
Most 16 hós, 6 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Kb. 1 hónapja viszont minden éjszaka felkel, egy szobában van velünk, de külön ágyban. Ha felkel visszaaltatom, de általában utána mégegyszer ébred és akkor már nem alszik vissza, csak ha közénk rakom. Nem hiszem, hogy az a baja, hogy nem velünk alszik, mert ha köztünk van, sokkal nyugtalanabbul szundikál, felsír, stb. Nem tudom mit tegyek. Próbáljam meg a különszobát?
2012. okt. 11. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, h rátok ébred fel..Tehát hogy mozdultok az ágyba, horkolás, mélyen szuszogás stb...
2012. okt. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit csináljak. Tegyem külön szobába? Napközben a saját szobájában alszik, sötétben, csendben, ajtó bezárva.
2012. okt. 11. 13:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor sztem mindenképpen, hátha úgy nyugisabban tudna aludni. Pár nap és az éjszakát is megszokja. megkérdezhetem, h miért alszik nappal külön és este nem?
2012. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kb. 1,5 hónapja készült el a szobája, amikor kész lett oda vittem napközben aludni, hogy szokja. Első nap nem tetszett, de azóta minden szó nélkül mászik az ágyikójára napközben. Már készülök egy ideje, hogy átviszem éjszakára, de sajnálom is, meg félek is. Nincs bébiőr, habár szerintem átjönne hozzánk ha nyitva hagynám az ajtót. Csak szerintem a szívem szakadna meg, hogy egyedül van, pedig valószínű, hogy jobb lenne neki. Elég gyogyis vagyok..
2012. okt. 11. 13:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Az együtt/ egy szobában alvásra is igaz szerintem, mint szinte mindenben egy baba "nevelésében", hogy igény szerint:).

Ha napközben szeret a szobájában aludni és jót is alszik, akkor valószínű, hogy itt az idő éjjelre is átköltöztetni. Ha még nem is jár, mászni biztosan, nem tudom, milyen ágya van de jó lehet ha olyanná teszitek, hogy ha felébred, át tudjon menni hozzátok:). Esténként szépen megbeszélheted vele, hogy a másik szobában alszotok, ha szeretne, nyugodtan menjen át, nyitva hagyod az ajtót és szeretettel fogadjátok:).

Mi így csináltuk, és nekünk bejött, pár hétig átcsoszogott éggel valamikor a lányunk, most már csak a reggeli riadót fújja a mi szobánkban:).

2012. okt. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

értem már:)

Szerintem este már a szobájába fektesd, max húzz ébresztőt és éjszaka néha nézz be hozzá. pár nap és te is megszokod. én így vtam (nem teljesen ugyanaz) a hason altatással..előszőr nagyon féltem h majd megfullad, de most 2 hónapos és csak így tud elaludni, én meg beletörődtem :) te is félsz, de sztem jobb lesz neki. fontos h kipihenje magát. 1,2. vtam, majd írj vmikor h hogy alakultak a dolgok. sok sikert.

2012. okt. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már "ledumáltam vele", hogy ma este ott alszik, már apucinak is megmutatta, hogy hol fog szundikálni. :) Menni is tud és le tud szállni az ágyikójáról, mi pedig majd bekapcsolva hagyjuk a tv-t, hogy odataláljon. Remélem minden OK lesz, majd írok! :)
2012. okt. 11. 19:49
 8/11 anonim ***** válasza:
na hogy sikerült?:)
2012. okt. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Alakulunk! Első két éjszaka szépen elaludt a szobájában, de többször is felébredt, hajnalban pedig annyira fáradt voltam, hogy nem volt erőm visszaaltatni a szobájában, úgyhogy áthoztam hozzánk. Harmadik este nálunk altattam el, de katasztrófa volt az egész éjszaka, többször fent volt, felsírt, nyűgösködött. Úgyhogy azóta ismét a szobájában alszik, de már csak egyszer kel fel, akkor átmegyek, visszafektetem, megsimizem, cumi be és alszik tovább. Ma reggel negyed 10-kor kelt a Drágám! Nyugodtabban alszik ott. Remélem, hogy erről az egy ébredésről is le fog szokni. :)
2012. okt. 17. 13:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Ügyesek vagytok:)!

Remélem sokan olvassák a kérdésedet, mert nagyon szépen látszik, hogy igenis szépen átköltözik a baba a szobáába, mikor annak eljön az ideje és semmiféle hátrányotok nem származott abból, hogy egy szobában, néha egy ágyban aludtatok:).

2012. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!