Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám óránként kel...

6 hónapos babám óránként kel éjszaka és csak cicin alszik vissza! Mi lehet az oka a gyakori ébredésnek?

Figyelt kérdés
így megy már lassan 2 hónapja, minden éjjel! Már nagyon kivagyok! Sok mindent kipróbáltunk: Fogzásra: Chamomilla, Dologél, Gengigél, Viburcol, persze ezeket külön-külön, mindenre időt szánva! Nyálzik, rág mindent, de foga még nem bújt ki! Apa se tudja vissza altatni, addig sír amíg cicit kap! SEMMI nem használ! Most kezdjük a hozzátáplálást, abban bízom, hogy ha tejpépet vagy valami laktatót kap este, akkor majd jobb lesz!

2012. okt. 10. 22:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Növekedési ugrás miatti megnövekedett étvágyra gyanakszom, a hozzátáplálás segíteni fog. Lehet még szeparációs szorongás, bár az inkább 8 hónapos kor körül szokott lenni. Egyébként meg ne csinálj belőle nagy ügyet, bár tudom hogy nehéz időszak, de olyan hamar elmúlik:-) Visszatekintve úgy fogod gondolni hogy sok hűhó volt semmiért:-) Aludjon cicin, lehet hogy neki egyszerűen ez az igénye, nem baj az:-) Majd ha már kamaszként még puszit sem ad, vágyakozva gondolsz majd vissza erre az időszakra hogy milyen jó volt:-) Kitartást neked!
2012. okt. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én is az éhségre gondoltam, de éjjel inkább csak a szájába tartja, cumizik egy-kettőt és alszik tovább. Hajnalban már nem teszem vissza a kiságyba, mert arra sincs erőm, hogy felemeljem. :) Pedig csak 7 kg. Viszont én nem tudok úgy aludni, hogy ott van mellettem, egyszerűen mindenem fáj az oldalt fekvéstől, apát meg nem akarom száműzni az ágyunkból. Persze elmúlik! De MIKOR? Legalább úgy lehetne mint az első 4 hónapban, 1x-2x kelt enni és aludt tovább! Ezzel semmi gond nem lenne! De én már csont és bőr vagyok, nincs erőm, türelmem... Ez így nagyon nehéz! Tuti nem tápláló a tejem, mert a 6. hóban alig hízott 100 grammot a pici fiam!
2012. okt. 11. 08:15
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk is volt ilyen időszakunk, akkor elkezdtem a tápszert, kicsit hízott a kisfiam és fokozatosan kiegyensúlyozottabb lett:-) Aztán jött a fogzás:-( Nehéz időszak ez, nekem csak most kezd könnyebb lenni a dolgom, hogy a kicsi 2,5 éves. Ha alszik a kicsid, aludj te is vagy addig pihenj, kapcsolódj ki, lazíts, ez nagyon fontos mert máskülönben kialakul egy ördögi kör, te ideges vagy, a kicsi ezt megérzi és még nyűgösebb lesz, aztán te még idegesebb stb. Hanyagold kicsit most ebben a nehéz időszakban a házimunkát vagy amit tudsz, nem kell mindennek tökéletesnek lennie! Néha hagyd rá a kicsit valakire és menj el egyedül sétálni, így oldódik a feszültség és a babának is jót tesz ha néha mással van! Remélem, tudtam segíteni!
2012. okt. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 hónaposan kezdődött ez a kálvária. A kicsin az segitett, hogy a 3 óránkénti etetési időt bevezettem, igy, ha nincs front, fog- vagy hasfájás esetleg nátha, csak 1X kel éjszaka (jelenleg 5 hós lesz).

Ha nincs rendszer még az etetésben, próbálj bevezetni egy alaprendszert, ha van, kezdd el a hozzátáplálást, mert egy ekkora baba már igényelheti (nem az anyatej csökkenése miatt, hanem már több tápértékre van szüksége, amit a tej nem biztos, hogy fedezni tud).

Az is elképzelhető, hogy szomjas éjszaka, próbáld meg mellette a több folyadékbevitelt (viz vagy tea- amit elfogad).

Hát talán ez segit.....de idővel elmúlik. (én is ebben bizom, még mi sem aludtunk át egyetlenegy éjszakát sem...sőt...)

2012. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

bocsánat, még annyit fűznék hozzá, hogy nálunk sem váltak be a homeós szerek (ellenben a 4 éves kisfiamnál tökéletesen működtek)....szóval gyereke válogatja.

Ahogy pedig tanácsolták, Te is pihenj, amikor csak tudsz, minden más meg fog várni (igaz, én sem tudok nappal aludni, de kikapcsolódok).

2012. okt. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Napirendünk működik, magának alakította a 3 órás evést, majd játszik egyedül, aztán együtt, énekelek, bohóckodok neki, majd a következő etetésig alszik 40-60 percet.(Mostanra már csak 3x alszik napközben) Esti rutin is megvan, szinte követeli! :) Hozzátáplálást még csak nagyon kis adagokban kapja, inkább kóstoltatom, mert hasfájós volt és nagyon megzavarta az emésztését most minden. Eddig almát, krumplit, rizspépet kapott, pici adagokat. Egyszer adtam neki többet, mert falta, de akkor meg szenvedett a pocival! Tehát ezzel is lassan haladunk! Szerintem még kell 1-2 hét, hogy laktató adagot merek adni neki! Elfogadja kanállal a vizet is (bármit szerencsére) de éjjel attól nem alszik vissza! Nem tudom senkire bízni sajnos, mert apa este ér haza, család pedig messze van tőlünk! Tényleg nem tudok kikapcsolni, szinte egy percre sem. Soha nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz, kimerítő a babázás. Ez annyira tabu téma, mindenki csak mosolyogva a pozitív oldaláról beszél az anyaságnak, senki nem meri kimondani, hogy amellett, hogy csodálatos dolog, annyira nehéz is! Főleg segítség nélkül!
2012. okt. 11. 09:51
 7/22 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk ugyanez a helyzet, pedig az én Fiam, még nincs 5hónapos. Viszont kibújt már 2foga.

Nem tudom, mi a megoldás...Kitartás!!!!!!!!!!

2012. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Sajnos, akkor marad a fogpara....remélem, hogy hamarosan tudtok majd pihenni. Védőnéniddel még egyeztess, hátha tud segiteni.
2012. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Védőnő tanácsa: hagyjam sírni, ne menjek oda hozzá, majd abba hagyja, pár nap után már át fogja aludni az éjszakát. Szerinte semmi baja nem lesz egy "kis" sírástól, még ha hányásig fajulna akkor se! Na, ez az amit én soha nem tennék meg! Még úgy sem bírom sírni hagyni sokszor, hogy az apja próbálja nyugtatni.
2012. okt. 11. 13:17
 10/22 Anijja válasza:

Szia!

Nálunk is pont ugyanaz a helyzet. Éjjelente 1,5-2 óránként felkel és csak a cici a jó. Nekem is mondta a háziorvos, hogy adjak neki vizet, meg ne vegyem oda magamhoz mert ez csak egy rosszul kialakult reflex,de se nekem sem a páromnak nincsen kedvünk egész éjszakán át a sírását hallgatni. Sőt ha nem rakom cicire,akkor teljesen felébred és egy órán át játszik meg nyöszörög. Ha adok neki cicit, akkor legalább visszaalszik. Amúgy én is a fogzásra gyanakszom. A védőnőm meg tanácstalan. Én meg már teljesen kivagyok....

2012. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!