Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós-kutya-baba együtt?

Anyós-kutya-baba együtt?

Figyelt kérdés

2,5 hós babám van és anyósék kutyája tiszta féltékeny rá. lakásban tartott francia bulldog, aki testileg is és lelkileg is fogyatékos. ( na meg persze úgy nevelik mintha egy kisgyerek lenne )


Szeretném vinni a mamájához a lányomat, de így nem merem ! Mit csináljak ? Ha megemlítem nekik, tuti világháború lesz... ha nem viszem akkor azért...


Ha ott vagyunk, ugrál a kutya, ugat, és tiszta ideg...


Hogy oldjam meg, hogy ne legyen vita ?


2012. okt. 12. 14:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka, megtenne hogy Gyilkost a másik szobába csukja, amíg itt vagyunk? Nem akarom hogy Csilluka megijedjen. Vagy nem mentek, majd ő jön.
2012. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg anyóséknak, hogy ha ugrál a kutya, akkor zárják be egy másik szobába. Gondolom az unoka fontosabb mint a kutya. A kutya meg majd idővel megszokja, hogy ha ugrál, akkor be lesz zárva.
2012. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ahh, ha ez ilyen egyszerű lenne...

Már mondtam, de ők mindenkinél okosabbak ! "Hát ez a kutya csak kíváncsi; hát ez a kutya milyen aranyos, h így érdeklődik..."

Persze, tudom a választ, nélkülem nem mehet oda a gyerekem, csak gondoltam háááátha valaki tud egy jó kis tanácsot adni, hogy béke legyen :D

2012. okt. 12. 15:00
 4/18 anonim ***** válasza:
42%

Az egyik újságban olvastam, hogy vigyázni kell a kutyákkal, mivel a csecsemőkben becserkészni való áldozatot látnak. Különösen úgy, hogy a csecsemő izeg-mozog, és sír vagy gőgicsél.

---

Vita nélkül nem tudod megoldani, ha a gyerekednek akarsz jót.

2012. okt. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4.: amit olvastál, az egy nagy-nagy baromság.


Kedves Kérdező: Kizárólag úgy oldhatod meg, hogy nem viszed oda a gyereket.

Nem lehet másik szobába zárni a kutyát, mert 1: még jobban utálni fogja a babád (ha jön a baba, bezárnak), viszont ugyanúgy őrjöng, tehát: 2: nem tanul belőle a kutya, nincs értelme.

SOHA ne hagyd a kutyát a babáddal úgy sem, hogy csak anyós van velük. Ha gyereknek nevelték a kutyát, akkor nem lesz visszatartó erő az, hogy ott az anyósod. "Utálom a kisbabát, majd én elrendezem" gondolja a kutya, és ívesen leszarja, hogy mit szól anyósod, akkor is, ha tudja, hogy bünti lesz a vége. Nem akarlak ijesztgetni, de elég, ha anyósod hátatfordít a babának és a kutyának, már meg is lehet a baj!

Hogy oldd meg, hogy ne legyen vita? Sehogy, ebből vita lesz. Vessz össze velük, majd megbékélnek, Neked nyilván a gyereked a fontos, nem a mama.

És még mielőtt vki azt hinné, hogy egy kutyagyűlölő bunkó vagyok, hát nem. Van egy cane corsóm és egy szálkás tacsim a két lányom mellé, akikkel (mármint a kutyákkal) úgy bánok, mintha kutyák lennének, így kiválóan tudják, hol a helyük.

2012. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Rá kell szólni a kutyára, ha nem használ bezárni. Nálunk is van a családban ilyen kutya, de tudni kell a gazdájának kezelni. Kérd meg Őket, az unokáért biztos megteszik, hogy, ha más nem használ, akkor bezárják.


Utolsó, azért ez nevelés és szoktatás kérdése. A mopszunk soha egy pillanatig sem akarja becserkészni a babánkat, pedig izeg mozog, gagyog állandóan. Vigyázni kell persze, de nem szabad a kutyát állandóan tiltani, mert akkor viszont megutálja a babát és féltékeny lesz.

2012. okt. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, 4. válaszolónak írtam.
2012. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szerintem minden válaszolónak igaza van.

Nem vagyok kutya ellenes, jót tesz egy gyerek lelki fejlődésének.

De köszi a bíztatást, így fogom csinálni nem lehet ott a baba nélkülem ! Kicsit azt hittem én csinálok a bolhából elefántot...

2012. okt. 12. 15:46
 9/18 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Ilyen esetekben nyugodtan csinálj a bolhából elefántot :)))

2012. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

5 kutya él a gyermekemmel 1 lakásban a legnagyobb békességben.

A 4es a helyet hogy hülyeségeket beszélne ,olvasson alaposabban.

A kutyát meg kell nevelni.Akkor is ha gyerekpótlék.Hozzá kell szoktatni a babához és a legnagyobb spannok lehetnek.

Én a legképzettebb kutyáimat sem hagyom a gyerekkel felügyelet nélkül!!!Ez alapszabály.És nem azért mert nem bízom benne.Hanem bármi történhet.El esik a gyerek köze nincs a kutyának a dologhoz de nem hagyna nyugodni.Mindegyikőjük érdekében ez szabály és kész.

2012. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!