Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós-kutya-baba együtt?

Anyós-kutya-baba együtt?

Figyelt kérdés

2,5 hós babám van és anyósék kutyája tiszta féltékeny rá. lakásban tartott francia bulldog, aki testileg is és lelkileg is fogyatékos. ( na meg persze úgy nevelik mintha egy kisgyerek lenne )


Szeretném vinni a mamájához a lányomat, de így nem merem ! Mit csináljak ? Ha megemlítem nekik, tuti világháború lesz... ha nem viszem akkor azért...


Ha ott vagyunk, ugrál a kutya, ugat, és tiszta ideg...


Hogy oldjam meg, hogy ne legyen vita ?


2012. okt. 12. 14:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Igen, ha nevelnék nem félteném ennyire. De rászólni... Annyi volt a maximum, hogy "menj arrébb most egy kicsit" olyan hangon, hogy a kutya szerintem ki is röhögte...

Nem akarok vitázni, mégha nekem is van igazam akkor is én érzem rosszul magam utána :(

De a kiscsajsziért bármit :))

2012. okt. 12. 16:03
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha az anyósod, szerintem a férjedre kellene bízni a megbeszélést. Hátha Tőle jobban elfogadják, hogy félti a gyerekét. Ő félti! Nem azt mondja a kedves mamának,hogy Te szeretnéd ezt, hanem hogy Ő! Ő a fiuk, a baba meg az unokájuk, Te meg csak egy idegen vagy! :) Ha apa belemegy,szerintem jobb megoldás lenne nem neked vitatkozni! Persze végső esetben nyírj ki mindenkit a gyerekért!:)))))
2012. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

7 éves korom óta minimum egy nagytestű kutya (de inkább 3:)) volt a családban, jártunk velük kiállításokra, tenyésztettünk is, szóval valamelyest otthon vagyok a világukban:)

Így azt kell mondjam, hogy ilyen kutya, és ilyen hozzáállású gazdik mellé nem vinném a gyereket. Biztos lenne olyan, amikor ki kellene mondjuk mennem WCre, és valaki úgy gondolná, hogy meg kell szagoltatnia a babát a kutyával és hasonlók, erre meg semmi szükség nem volna.

Az, hogy a kutya folyamatosan ugrál és ugat, amíg ott vagytok, azt jelenti, hogy tiszta stresszben van, amiért idegenek behatoltak a területére, fél és bizonytalan, valószínű magát tartja falkavezérnek, de egyértelműen túlnő rajta ez a feladat. Ez a kutyus -félelemből!- nagy valószínűséggel előbb-utóbb támadni fog!


Annyit megtehetne a nagyi, hogy kizárja a kutyát a házból vagy minimum abból a helyiségből, ahol a baba van.

2012. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ismerőseimnek yorkijuk van, szintén nem egy gyerekbarát kutya. Először a kutya ott is örjöngött mikor először vitték az unokát és hamar haza is mentek. Náluk az vált be, hogy legközelebb a kutya látogatta meg a babát és így teljesen máshogy viselkedett. Ez miért van így, nem tudom, de már nem idegesíti a baba a kutyát.
2012. okt. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, erre az a magyarázat, hogy az első alkalommal (a kutya szemszögéből mondom) a baba "betolakodó" az ő területén.
2012. okt. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
0%
Dobd ki a hülye dögöt
2012. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az utolsó igen intelligens válasz volt. Gratulálok!
2012. okt. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok !


Tegnap elmondtam a félelmeimet a Férjemnek. Igazat adott nekem, de azt mondta, akkor a kutya legyen kizárva amig ott van az unoka. Ne az anyjáékat büntessük ezért...


És Ő fogja majd mondani a szüleinek, h csak akkor lesz ott a baba ha a kutya nem lesz bent addig a házban !


Nagyon kíváncsi leszek a reakciójukra...


Köszi köszi Mindenkinek a segítséget !!! :-)

2012. okt. 15. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!